Spotkaj twórców

 • Mania Akbari

  Księżyc dla mojego ojca - reżyser

  Artystka i reżyserka ciesząca się uznaniem na całym świecie. Jej prowokacyjne i rewolucyjne filmy były prezentowane na retrospektywach w British Film Institute w Londynie (2013), Danish Film Institute (2014), na festiwalu filmowym w Oldenburgu w Niemczech (2014), na Cypryjskim Festiwalu Filmowym (2014) oraz w brytyjskiej galerii sztuki Nottingham Contemporary (2018). Prezentowała swoje filmy na całym świecie, zdobywając liczne nagrody. Mieszka i pracuje w Londynie, odkąd została zmuszona opuścić Iran w 2013 roku.

 • John Alexander

  To jest Love - reżyser

  Reżyser, scenarzysta i montażysta. Ukończył Harvard, gdzie otrzymał McCord Arts Prize. Zaczynał jako stażysta na planie filmu „Wrota do piekieł” (2009) Sama Raimiego. Pracował przy filmach „One Way to Drown” (2012), „Running Wild” (2015) czy „Shut Up and Drive” (2015). W 2016 roku zadebiutował jako reżyser thrillerem „Bender”. "To jest Love" jest jego debiutem dokumentalnym.

 • Adán Aliaga

  Czwarte królestwo - reżyser

  Reżyser, scenarzysta i producent. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, otrzymał m.in. nagrodę Jorisa Ivensa na festiwalu IDFA, Pilar Miró Award czy nominacje do nagród Goya i Emmy. Debiutował dokumentem „Dom mojej babci” (2005), za który otrzymał nominację do Europejskich Nagród Filmowych.

 • Jesse Alk

  Miasto psów - reżyser

  Reżyser filmowy. Urodził się w Ottawie. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Kalifornijski w Santa Cruz, studiował na wydziale filmu w nowojorskiej Tisch School of Arts, a następnie uczęszczał na magisterski kurs w zakresie reżyserii filmowej w Szkole Teatru, Filmu i Telewizji przy Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Prezentowane na festiwalu „Miasto psów” jest jego pełnometrażowym debiutem.

 • Aboozar Amini

  Kabul, miasto na wietrze - reżyser

  Reżyser, scenarzysta i montażysta. Urodził się w 1985 roku w Bamiyan w Afganistanie. Będąc nastolatkiem przeniósł się do Holandii, gdzie ukończył studia na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie uzyskując licencjat w zakresie sztuk pięknych. Jego film dyplomowy „KabulTehranKabul” (2010) zdobył nagrodę nagrodę Wildcard przyznawaną przez Holenderski Fundusz Filmowy. Kontynuował naukę w London Film Academy, gdzie otrzymał tytuł magistra reżyserii filmowej, jego film dyplomowy "Angelus Novus" (2015) miał swoją premierę na festiwalu w Rotterdamie. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród.

 • Veronica Andersson

  Fuck, it's Biology - reżyser

  Reżyserka, scenarzystka i aktorka. Urodziła się w Sztokholmie. Występowała w szwedzkich pełnometrażowych filmach fabularnych i reklamach. Studiowała reżyserię w Warszawskiej Szkole Filmowej, politologię, gender studies i antropologię społeczną na Wydziale Filozoficznym przy Linköpings Universitet w Szwecji, a także Aktorstwo w Calle Flygare Teater Skola w Sztokholmie. Reżyserka filmów "Wyzwolenie" i "Wiki", wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach, między innymi laureata nagrody za Najlepszy Film Krótkometrażowy na 15th Female Eye Film Festival w Toronto.

 • Anne Azoulay

  2 lub 3 rzeczy o Marie Jacobson - reżyser

  Aktorka, scenarzystka i reżyserka. Zagrała w filach Pierre’a Schoellera, Pascala Ferrana, Tonie Marshall i Philipe Ramosa oraz w serialach telewizyjnych. Jej osiagnięcia w teatrze to m.in. nominacja do nagrody Moliera dla najlepszej aktorki za rolę w sztuce „King Kong Theorie” w reżyserii Virginie Despentes. Dwukrotnie znalazła się na liście kandydatek do nominacji do Cezara dla początkującej aktorki (za filmy "Adieu Pays" i "Lea", którego była współscenarzystką ). „2 lub 3 rzeczy o Marie Jacobson” są jej reżyserskim debiutem.

 • Jola Bańkowska

  Story - reżyser

  Ilustratorka, reżyserka filmów animowanych. Urodziła się w 1992 roku. W latach 2012 - 2017 studiowała na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dwukrotna laureatka Adobe Design Achievement Awards oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016).

 • Florian Baron

  Stres - reżyser

  Reżyser i producent. Urodził się w 1984 roku w Berlinie. Przez kilka lat mieszkał w Japonii, gdzie pracował przy kilkunastu filmach i artystycznych projektach video. Absolwent reżyserii w Akademii Filmu i Telewizji im. Konrada Wolfa w Poczdamie. Studia ukończył z wyróżnieniem, a jego filmem dyplomowym był "The Final Call" (2012). Autor dokumentu "Radio Taxi" (2010), zrealizowanego dla ARTE, „Joe Boots” (2017) – dla 3Sat TV. W 2015 roku założył firmę producencką Machnitzky Filmproduktion.

 • Agata Baumgart

  Love 404 - reżyser

  Reżyserka, scenografka, rysowniczka. Urodziła się w 1987 roku. Studiowała na Wydziale Reżyserii w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki. Zadebiutowała spektaklem „O szczytach rozpaczy i uśmiechu stewardessy” w Teatrze Nowym w Poznaniu. W 2017 wyreżyserowała teatr telewizji na podstawie tekstu M. Miecznickiej „Spalenie Joanny”. Jest autorką wielu scenografii teatralnych, kostiumów i plakatów.

 • Michał Bielawski

  Wiatr. Thriller dokumentalny - reżyser

  Reżyser, scenarzysta filmowy, autor dokumentów kreacyjnych, producent. Absolwent Międzywydziałowych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Wieloletni współpracownik TVP Kultura i festiwalu Planete Doc Review. Współautor formatu telewizyjnego "Jedna scena" nominowanego do nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Grand Press. Jego filmografia obejmuje m.in. serial dokumentalny "Kibice", dokumenty "W mgnieniu oka", "Drużyna" (2014), "1989" (2014), "Mundial. Gra o wszystko" (2012).

 • Małgorzata Bosek - Serafińska

  Rok - reżyser

  Ukończyła warszawskie Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych oraz kurs animacji w Studiu Miniatur Filmowych. Miała 9 wystaw indywidualnych, na których prezentowała papierowe kolaże, tkaniny oraz zbiory artystyczne. Od roku 2004 pracuje w Serafiński Studio, gdzie powstały wszystkie jej filmy autorskie. W 2009 roku założyła studio filmowe Animaso, a od roku 2017 prowadzi Serafiński Studio.

 • Ivana Bosnjak

  Wypchane życie - reżyser

  Reżyserka, scenarzystka i animatorka. Urodziła się w 1983 roku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Zagrzebiu na Wydziale Grafiki i animację na norweskim Uniwersytecie w Voldzie. Od 2010 roku zaczęła realizować projekty w animacji poklatkowej.

 • Alex Boya

  Miłość turbiny - reżyser

  Reżyser, scenarzysta i animator. Urodził się w Bułgarii, od lat żyje i pracuje w Montrealu w Kanadzie. Studiował animację w Mel Hoppenheim School of Cinema przy Uniwesytecie Concordia. Jego debiutancka animacja „Focus”(2014) spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, film otrzymał Specjalne Wyróżnienie dla najlepszej kanadyjskiej animacji na MIędzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Ottawie. Prezentowana na festiwalu „Miłość turbiny” jest jego drugim filmem zrealizowanym dla NFB.

 • Betina Bożek

  Kaprysia - reżyser

  Urodziła się w 1993 r w Krakowie. Jest absolwentką liceum plastycznego oraz studentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Nagradzana na plenerach malarskich (Jeżów, Dłużew) i w konkursach międzynarodowych (Biennale w Radomiu, Bydgoszcz, Szymbark). Laureatka stypendiów artystycznych (Józefa Czapskiego, Sapere Auso). Brała udział w festiwalach filmowych (Międzynarodowy Festiwal Animacji Animart w Łodzi, Festiwal Polenmarkt w Greifswaldzie). Zajmuje się ilustracją, malarstwem i animacją.

 • Mateusz Buława

  Jeszcze porozmawiamy - reżyser

  Niezależny reżyser krótkometrażowych filmów dokumentalnych oraz autor zdjęć filmowych. Współzałożyciel kolektywu filmowego Apofi. Już jako nastolatek realizował swoje pierwsze wizje w Bydgoskiej Kronice Filmowej pod opieką Macieja Cuske i Marcina Sautera, absolwent kursu “Przedszkole filmowe” w Szkole Wajdy. Jeden z autorów polskiej edycji dokumentalnego projektu „Świat od świtu do zmierzchu”. Jego filmy „Gdy przyjdzie mi ten świat porzucić“ oraz „Nieoczekiwane“ zdobyły wiele nagród oraz były pokazywane na festiwalach filmowych w kraju i za granicą. Filmografia: "Jurek" (2012), "Motylkowy Szpital" (2013), "Gdy przyjdzie mi ten świat porzucić" (2015), "Nieoczekiwane" (2018), "Jeszcze porozmawiamy" (2019).

 • Vanessa del Campo

  Mars w Omanie - reżyser

  Hiszańska reżyserka mieszkająca w Belgii. Studiowała w Szkole Artystycznej LUCA w Brukseli, w Międzynarodowej Szkole Kina i Telewizji EICTV na Kubie oraz w BÀP w Barcelonie. Reżyseria filmowa to dla mniej sposób by zrozumieć i połączyć się ze światem, a tym samym - z samą sobą. Zrealizowała trzy filmy "Lollies" (2018), "Pepita" (2019) oraz "Mars, Oman" (2019), które były pokazywane na międzynarodowych festiwalach filmowych. Jej doświadczenie jako inżyniera lotnictwa i astronautyki wiąże ją w bardzo osobisty sposób z jej najnowszym filmem "Mars, Oman".

 • Agnieszka Chmura

  Przejście graniczne - reżyser

  Krakowianka, urodziła się w 1986 roku. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Film Dokumentalny na Université Aix-Marseille we Francji oraz Europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. "Przejście Graniczne" jest jej debiutem fabularnym.

 • Michał Ciechomski

  Historia krótkiego trwania - reżyser

  Absolwent Lotnictwa i Kosmonautyki na Politechnice Warszawskiej. Równolegle studiował reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji UŚ w Katowicach, by z dumą zostać drugim, zaraz po Howardzie Hughesie, lotnikiem i reżyserem. W swoich realizacjach wykorzystuje różne media i formy, co pozwala mu odnaleźć nieznany wcześniej kierunek. Zrealizował filmy fabularne: "Ofiarowanie", "U cioci Leonii", "Miłość" oraz dokumentalne: "Polowanie" i "Historia krótkiego trwania".

 • Stanisław Cuske

  Koniec sezonu - reżyser

  Urodził się w 1996 roku. Obecnie studiuje Realizację Obrazu Filmowego na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest absolwentem kursu Przedszkole Filmowe w Szkole Wajdy. Twórca teledysków, filmów fabularnych i dokumentalnych, m.in. "Subkultury" (2014), "Pod żaglami" (2016). Laureat nagród filmowych, m.in. Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych OKFA za film "Wyścig" (2016).

 • Łukasz Czajka

  O zwierzętach i ludziach - reżyser

  Reżyser, projektant gier i reporter telewizyjny. Absolwent programu dokumentalnego Dok Pro w Szkole Wajdy. Wcześniej ukończył Wydział Nauk Politycznych oraz Studia Latynoamerykańskie na Uniwersytecie Warszawskim. „O zwierzętach i ludziach” to jego debiut filmowy.

 • Sara Hjort Ditlevsen

  Bror - reżyser

  Aktorka, reżyserka i scenarzystka. Swoją profesjonalną karierę rozpoczęła w wieku 17 lat grając w serialu telewizyjnym „Performances”. W 2016 roku ukończyła Duńską Państwową Szkołę Sztuk Performatywnych. Za główną rolę w filmie „Excuse Me” została wyróżniona nagrodą Duńskiego Stowarzyszenia Krytyków - Bodil Award dla najlepszej aktorki. Napisała scenariusz i zagrała w w viralowym filmie "Europe", który porusza temat uchodźców. Polscy widzowie mogą ją pamiętać z filmów „Kobieta, która pragnęła mężczyzny” (2010) i „Borgmana” (2013). Pokazywany na festiwalu „Bror” jest jej reżyserskim debiutem.

 • Jörn Donner

  Fuck Off II - reżyser

  Urodził się w 1933 roku. Wybitny reżyser, producent filmowy, pisarz i znany polityk. Jego filmy od ponad pół wieku oddziałowują na fińskie społeczeństwo, a on sam wciąż utrzymuje status jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci w fińskiej kulturze. Jego film "A Sunday in September" (1963) otrzymał nagrodę za najlepszy debiut reżyserski na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Zrealizował kilkanaście filmów fabularnych i dokumentalnych, a do najbardziej znanych należą "Portraits of Women" (1970) oraz "Fuck Off! Images from Finland" (1971).

 • Jonathan Kolodziej Durand

  Naszą ojczyzną jest pamięć - reżyser

  Reżyser, operator i fotograf pochodzący z Montrealu. Studiował nauki polityczne i filozofię na McGill University uzyskując licencjat. Przez kilka lat pracował jako nauczyciel w Azji i Wschodniej Afryce. Swoją karierię jako reżyser, operator i fotograf rozpoczął w 2009 roku. Dokument „Naszą ojczyzną jest pamięć” - jego debiut reżyserski - jest owocem wieloletnich badań i poszukiwań dotyczących historii jego rodziny, której czlonkowie w czasach II wojny światowej byli uchodźcami w Afryce.

 • Arthur Franck

  Hipnotyzer - reżyser

  Reżyser filmów dokumentalnych mieszkający w Helsinkach, urodzony w 1980 roku. Tworzy dokumenty od 2005. Tytuł magistra sztuki uzyskał w 2009 roku na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Arkada. "Hipnotyzer" to jego pierwszy pełnometrażowy dokument.

 • Samuel François-Steininger

  Bezpieczeństwo - producent

 • Adam Hanuljak

  Szalony przeciw narodowi - reżyser

  Od początku swojej kariery zawodowej wyreżyserował trzy filmy pełnometrażowe i kilanaście krótkich metraży. Jego film "About Young Parents 2" wygrał nagrodę publiczności na festiwalu One World w Bratysławie w 2012 roku. Był jednym ze współzałożycieli, powstałej w 2010 roku organizacji non-profit DogDocs, która zajmuje się filmem dokumentalnym, edukacją audio-wizualną oraz produkcją filmów o tańcu. Od 2008 roku współpracuje z teatrami współczesnymi przy różnego typu projekcjach video. Od 2014 roku jest stażystą w departamencie sztuki Akademii Sztuk Scenicznych w Bratysławie.

 • Barbora Hollan

  O mojej mamie - reżyser

  Reżyserka i fotografka. Jedna z trzech pierwszych reżyserów dokumentalnych, którzy ukończyli Norweską Szkołę Filmową. Jest wykształconą fotografką, już w wieku 25 lat wystawiała swoje prace na Narodowej Wystawie Sztuki. Uzyskała licencjat z fotografii artystycznej na Akademii Sztuki Architektonicznej i Projektowania w Pradze, studiowała również fotografię dokumentalną pod okiem Stuarta Franklina na Volda University College. W swojej twórczości filmowej pragnie łączyć subtelny język obrazu z obserwacyjnym stylem i ciekawą historią. Interesują ją zarówno historie osobiste, jak i tematy związane z polityką.

 • Kelly Holmes

  U kresu sił - reżyser

  Reżyserka i scenarzystka z Wielkiej Brytanii. Jej filmy były emitowane we francuskiej telewizji, zdobywały liczne nagrody na festiwalach kwalifikujących do Oscara i nagród BAFTA. Uczestniczyła w programach szkoleniowych jak np. Talent Lab na Festiwalu Filmowym w Rejkiawiku, jej mentorami byli Peter Strickland i James Kent. Obecnie pracuje nad dwoma filmami fabularnymi i swoim pierwszym filmem telewizyjnym realizowanymi dla Blazing Griffin w Szkocji.

 • Stanisław Horodecki

  Na strajk! - reżyser

  Urodził się w Gdańsku w 1996 roku. Fotograf, autor zdjęć, zdobywca głównej nagrody 35Awards 2017 w kategorii portret w międzynarodowym konkursie fotograficznym. Jego prace zostały wyróżnione i opublikowane przez Vogue.it, Hiro.pl, Fotopolis.pl, K-Mag, Rosphoto.com, Kodak. „Na strajk!” to jego film dyplomowy w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

 • Reetta Huhtanen

  Bogowie z Molenbeek - reżyser

  Reżyserka filmowa mieszkająca w Helsinkach. Ukończyła z tytułem magistra sztuki Departament Filmu, Telewizji i Scenografii (ELO) na Uniwersytecie Aalto, gdzie specjalizowała się w reżyserii dokumentalnej. Uzyskała również licencjat z socjologii i filozofii. Obecnie, równolegle z realizacją filmów uczęszcza na studia doktoranckie na Uniwersytecie Aalto. Jej filmy „The Coffe Break” - o trzech wiecznych studentach i „Economic Forecasters” - absurdalne spojrzenie na przepastny świat ekonomii, były pokazywane na wielu międzynarodowych festiwalach. „Bogowie z Molenbeek” to jej pełnometrażowy debiut.

 • Sophie B. Jacques

  Ognisko domowe - reżyser

  Reżyserka i scenarzystka. Specjalizuje się w suspensie i czarnym humorze. Jej wcześniejsze filmy "Sunday", "Chaloupe", "Privé" spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem i były pokazywane na międzynarodowych festiwalach, gdzie zdobywały nagrody, m.in. Główną Nagrodę Jury na DocuMenteur Festival ("Privé") i nominacje, np. do Jutra Award ("Chaloupe"). W pracy pomaga jej nieprzeciętna wrażliwość i wyczulenie na problemy drugiego człowieka.

 • Veronika Janatková

  Bilet na Księżyc - reżyser

  Producentka filmowa, reżyserka i kuratorka wydarzeń kulturalnych. W ciągu ostatniej dekady działała głównie w dziedzinie filmu dokumentalnego, koncentrując się na zagadnieniach społeczno-politycznych. Jej prace dotyczą tematów związanych z globalnym łańcuchem zaopatrzenia w przemyśle tekstylnym, dynamiką podziału na Północ-Południe, ruchami feministycznymi w Rwandzie czy realiami politycznymi postradzieckiego regionu Kaukazu. Współzałożyła i jest programerką DokuBaku, pierwszego niezależnego festiwalu filmów dokumentalnych w Baku w Armenii. "Bilet na Księżyc" to jej debiut reżyserski.

 • Mateusz Jarmulski

  Łowy - reżyser

  Reżyser filmów animowanych, scenarzysta i animator. Ukończył PWSFTviT w Łodzi na kierunku animacji. Pracował w studiu Se-Ma-For, gdzie zajmował się efektami specjalnymi do filmu „Piotruś i Wilk” (Oscar 2008). Współpracował także przy produkcji filmu „Świteź” Kamila Polaka. Pracował w zespole tworzącym multimedialne projekcje dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jego filmy były emitowane, pokazywane i nagradzane na wielu festiwalach m in. w Stuttgarcie, Seulu, Belgradzie czy Hiroszimie. Obecnie uczy animacji w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na wydziale Sztuka Nowych Mediów. Serial dla dzieci „Przytul mnie”, który wyreżyserował spotkał się z pozytywnym przyjęciem wśród publiczności telewizyjnej i festiwalowej. „Łowy” to jego najnowszy film autorski.

 • Piotr Jaworski

  Syndrom zimowników - reżyser

  Urodził się w 1968 roku. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest twórcą wielu filmów dokumentalnych, wyróżnianych i nagradzanych na licznych festiwalach oraz autorem reportaży telewizyjnych, seriali dokumentalnych i fabularnych, a także koncertów muzyki klasycznej. Zrealizował m.in filmy "Na zlecenie" (1996), "Szukam miłości" (2003), "Kiedyś w Afryce" (2009), "Od początku do końca i początku. Projekt życia według Jana Pawła II" (2014), "Miasto skarbów" (2017) oraz prezentowany na 59. Krakowskim Fetiwalu FIlmowym "Syndrom zimowników". Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. .

 • Thomas Johnson

  Wypchane życie - reżyser

  Reżyser, scenarzysta i animator. Urodził się w 1984 roku. Ukończył Time Based Media na Uniwersytecie Walijskim w Cardiff oraz Wydział Nowych Mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Zagrzebiu. Poza realizacją filmów animowanych, prowadzi również warsztaty z animacji poklatkowej na międzynarodowych festiwalach.

 • Kamila Józefowicz

  Niepamiętnik - reżyser

 • Cordula Kablitz-Post

  Die Toten Hosen w trasie - reżyser

  Producentka i reżyserka. Urodziła się w Aachen, w Niemczech. Studiowała filologię niemiecką, angielską, film i teatr w Monachium i Berlinie. Wspólnie z Christophem Schlingensiefem rozwijała różnego rodzaju projekty filmowe i telewizyjne, m.in. satyryczny talk-show „Talk 2000”. Jest reżyserką i producentką nagradzanej serii dokumentalnej „Into the Night with...”, którą zrealizowała dla stacji ARTE i za którą została wyróżniona nagrodą Grammy. Jako reżyserka filmu pełnometrażowego zadebiutowała kostiumowym „Lou Andreas-Salomé”, który był jednym z najbardziej popularnych filmów w kinach arthouseowych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii w 2016 roku.

 • Diana Kadłubowska

  Dziś, jutro ... wczoraj - reżyser

  Urodziła się w 1974 r. w Warszawie. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi (1993 - 1997). Od 2001 roku wspólniczka w firmie Studio Filmowe Plus Tv. Przez okres szesnastu lat współreżyserowała oraz produkowała szereg programów telewizyjnych, filmów dokumentalnych, reportaży, m.in. „Top Girls” - krótkometrażowy film fabularny (reżyseria) oraz film dokumentalny „Powroty” (asystent reżysera).

 • Krzysztof Kadłubowski

  Dziś, jutro ... wczoraj - reżyser

  Reżyser, operator filmowy. Urodził się w 1965 roku w Białymstoku. Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi (1987-1992) oraz Instytutu Fotografii Artystycznej w Pradze (1987-1990). Od 1992 roku zrealizował zdjęcia do wielu reportaży, filmów dokumentalnych, reklam i filmów korporacyjnych, a także form fabularnych. Jego filmografia obejmuje m.in. filmy dokumentalne ”Powroty” (reżyseria) oraz "Wolność jak płomień" (reż.Iwona Sadowska, zdjęcia).

 • Koya Kamura

  Tęsknota - reżyser

  Reżyser i scenarzysta. Od dziecka był zafascynowany siłą obrazów i potęgą kina. Jako pół Francuz i pół Japończyk silnie przeżył katastrofę w Fukushimie. Choć do tej pory zajmował się przede wszystkim realizacją reklam, tamto tragiczne wydarzenie sprawiło, że po latach postanowił nakręcić o tym film. „Tęsknota” jest jego fabularnym debiutem..

 • Dagomir Kaszlikowski

  Efekt Zenona - reżyser

 • Igor Kawecki

  Oko boga - reżyser

  Urodził się 1992 roku w Krakowie. Jest absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się filmem dokumentalnym i animowanym oraz fotografią. Swój poprzedni film "Samotność" zrealizowany z Betiną Bożek prezentował między innymi na 58.Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz 41.Festiwalu Filmów Animowanych Cinanima w Espinho w Portugalii.

 • Tomasz Knittel

  Złota - reżyser

  Reżyser filmów krótkometrażowych, spotów wizerunkowych, wideoklipów i kampanii społecznych. Pasjonat filmów muzycznych, autor kilku dokumentów poświęconych tej tematyce, m.in. "From Podserednieje with Love" (2015), "Dobry wieczór, Opole!" (2014), "Polska – Path of Dance" (2016). Zrealizował produkcję "Elektro_sonda" (2016) wymykającą się klasycznym gatunkowym podziałom. Jego ostatni film "KapelMistrze" miał swoją premierę na 57. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

 • Damian Kocur

  Moje serce - reżyser

  Tłumacz, student Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Absolwent germanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Za film „To, czego chcę" (2015) otrzymał szereg wyróżnień, w tym nagrodę za najlepsze zdjęcia (których był również autorem) na Festiwalu Filmów Studenckich „Watersprite” w Cambridge, brał również udział w koszalińskim Festiwalu Młodzi i Film. Laureat Srebrnego Lajkonika za film „Nic nowego pod słońcem" (2017), na 58.Krakowskim Festiwalu Filmowym prezentował swój poprzedni film "1410".

 • Marianne Kõrver

  Elegie z wrzosowisk - reżyser

  Reżyserka dokumentalna. Urodziła się w 1980 roku. Ukończyła Baltic Film and Media School. Zrealizowała szereg filmów dokumentalnych portretujących estońskich artystów i kompozytorów. W kręgu jej zainteresowań jest człowiek, środowisko oraz religia i trudne relacje zachodzące między nimi we współczesnej cywilizacji Zachodu.

 • Alicja Kot

  Red Light Train - reżyser

  Urodziła się w 1992 roku w Krakowie. Studiowała na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 2014 roku uzyskała dyplom w Pracowni Rozwoju Nowego Produktu pod kierunkiem mgr Pawła Mikosza i dr hab. Marka Liskiewicza. Obecnie kształci się na Wydziale Grafiki tejże uczelni. Interesuje się i zajmuje na co dzień filmem animowanym, rysunkiem, grafiką projektową i artystyczną.

 • Natalia Krawczuk

  Metro - reżyser

  Ukończyła wydział Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Animację w PWSFTviT w Łodzi. W przerwie między studiami pracowała w agencji PR oraz w państwowych instytucjach kultury. Obecnie kontynuuje naukę na studiach doktoranckich w PWSFTviT oraz pracuje jako animator-freelancer. Zrealizowała m.in.: „Ping-pong” (2012), „Kapitan” (2014), “Płoty” (2015), „Pies Schroedingera” (2016), "Metro" (2019).

 • Andrei Kutsila

  Summa - reżyser

  Urodził się z Baranowiczach na Białorusi w 1983 roku. W 2007 roku ukończył studia na Białoruskim Państwowym Uniwersytecie (dziennikarstwo międzynarodowe), a dwa lata później ukończył Białoruską Akademię Sztuk Pięknych. Od tej pory współpracuje z różnymi producentami i stacjami telewizyjnymi jako reżyser filmowy. Był uczestnikiem wielu międzynarodowych programów edukacyjnych (m. in. IDFAcademy, Berlinale Talents). W 2018 otrzymał nagrodę dla najlepszego średniometrażowego filmu dokumentalnego na IDFA za film „Summa”. Jego filmografia to kilkanaście filmów, które były prezentowane i nagradzane na całym świecie, m.in. “Ogniskowa” (2008), „Kill the Day” (2010), „Dość! Ku wolności…” (2012), “Miłość po białorusku” (2013), “Tam, gdzie twoje miejsce” (2015), “Władca wzgórz” (2017).

 • Kobas Laksa

  Okno z widokiem na ścianę - reżyser

  Artysta sztuk wizualnych, fotograf, reżyser filmów fabularnych, dokumentalnych i teledysków. Debiutował w nurcie kina niezależnego filmem „Sceny z użycia”. Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Wajda School. W swych działaniach używa różnorodnych mediów - fotografii, animacji, instalacji, filmu. Współtwórca wystawy "Hotel Polonia", za który pawilon polski w 2008 otrzymał prestiżową nagrodę "Złotego Lwa" w Wenecji. Mieszka i pracuje w Warszawie.

 • Mateusz Lenart

  Re-Cycle - reżyser

  Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureat Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dyrektor Artystyczny, grafik, ilustrator, reżyser pracujący w przestrzeni 2D i 3D przy produkcji gier, reklam i filmów. Laureat wielu nagród artystycznych. m.in. prestiżowej nagrody Paszport Polityki w kategorii Kultura Cyfrowa w 2018r. za grę "Observer" (Bloober Team SA.). Zdobył pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Triennale Rysunku w Lubaczowie za tryptyk "Ślady czasu" w 2011 r.

 • Àlex Lora Cercós

  Czwarte królestwo - reżyser

  Hiszpański reżyser urodzony w 1979 roku. Studiował reżyserię w Hiszpanii, Włoszech i – jako stypendysta Fundacji Fulbrighta – w Nowym Jorku. Pracował w wielu krajach jako script doctor, montażysta, operator, autor scenariuszy i reżyser. Jego filmy były prezentowane na całym świecie na ponad 350 festiwalach, zdobywając wiele nagród. Jest laureatem Złotego Smoka za film "Gambit Odyseusza" (2011), dwóch nagród Emmy, finalistą studenckiego Oscara. Otrzymał również nomiację do nagrody Goya i zdibył nagrodę Gaudiego.

 • Aleksandra Maciejczyk

  Połączeni - reżyser

  Urodziła się w Łodzi w 1993 roku. Jest studentką V roku Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Podczas studiów nakręciła wiele etiud dokumentalnych i fabularnych oraz brała udział w festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Jej krótki film dokumentalny "Nils" został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych, w Świdnicy. W 2015 roku wzięła udział w warsztacie scenariuszowym MIDPOINT, organizowanym przez FAMU. Obecnie postprodukuje swój film dyplomowy, pisze scenariusz do pełnometrażowego filmu fabularnego w ramach Central European Feature Project i współtworzy filmową adaptację książki dla dzieci w ramach warsztatów "Films for Kids Pro". Ma afirmacyjne podejście do rzeczywistość i interesuje się mieszaniem gatunków.

 • Krystian Matysek

  Fateicz i morze - operator

  KRYSTIAN MATYSEK Operator, reżyser i scenarzysta. Ukończył studia na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego i Telewizyjnego na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Jest twórcą teledysków, autorem zdjęć i reżyserem filmów dokumentalnych nagradzanych w kraju i za granicą, jak np. Dziobem i pazurem (2002), czy Olter (2004) o legendarnym perkusiście Jacku Olterze. Współpracuje m.in. z telewizją ZDF, Discovery, Planet, TVP Kultura.

 • Tal Michael

  Przy łóżku kolaboranta - reżyser

  Reżyserka filmowa i telewizyjna, montażystka. Urodziła się w 1974 roku. Ukończyła studia na Wydziale Filmu i Telewizji Uniwersytetu w Tel Awiwie, była również doktorantką na Wydziale Literatury Porównawczej. Zrealizowała filmy „Who's Afraid of Mordechai Vanunu?", "Israel is not waiting...", "Pitbulls: Flesh&Blood" oraz serii dokumentalnej „My Little Empire”. Jej dokumenty spotykały się z uznaniem i były pokazywane na międzynarodowych festiwalach.

 • Piotr Milczarek

  Deszcz - reżyser

  Urodził się w 1977 roku w Łodzi. Studiował animację i efekty specjalne w PWSFTviT, gdzie obecnie pracuje jako asystent. Wyreżyserował m.in. etiudy „Komiks”, „Wojna światów”, „Pan Pan” i „Karaluch”. Jest współautorem scenariusza do „Moonshine” Michała Poniedzielskiego, pracował przy wielokrotnie nagradzanej „Świtezi” Kamila Polaka (scenorys, prace plastyczne), a także jako animator przy filmach „Miasto Płynie” Balbiny Bruszewskiej oraz „Radostki” Magdaleny Osińskiej. Na co dzień opracowuje storyboardy do filmów reklamowych.

 • Vuk Mitevski

  Edna - reżyser

  Malarz, rzeźbiarz, grafik, scenograf, animator i reżyser. Ukończył Bennington College w Stanach Zjednoczonych. W NOwym Jorku, gdzie mieszkał miał swoją indywidualną wystawę monumentalnych obrazów pod tytułem SAINTS. Swoje pierwsze kroki w świecie kina stawiał jako dekorator na planie filmowym u swojej siostry Teony S. Mitevskiej. Z czasem zaczął pracować przy swoich produkcjach, realizując się w animacji. Jego filmy, jak np. "Alerik" cieszyły się sporym powodzeniem i były pokazywane na festiwalach na całym świecie zdobywając kolejne nagrody. Realizacja najnowszego fimu "Edna" zajęła mu dwa lata.

 • Mahdi Bakhshi Moqadam

  Dom dla ciebie - reżyser

  Reżyser filmowy. Urodził się w 1988 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu w Teheranie. Jako reżyser zadebiutował w 2012 roku dokumentem „Wooden Horse”.

 • Brett Morgen

  Cobain: Montage of Heck - reżyser, Crossfire Hurricane - reżyser

  Reżyser, scenarzysta i producent, nazywany „szalonym naukowcem” filmu dokumentalnego. W 1992 roku otrzymał licencjat w zakresie mitologii i historii Ameryki w Hampshire College, a w roku 1999 tytuł magistra sztuki (MFA) w dziedzinie filmu na Uniwersytecie w Nowym Jorku. Jego film dyplomowy On the Ropes (1999) był nominowany do Oscara w 2000 roku. Kolejne filmy Morgena, m.in. To rola dla niego (2002), Chicago 10 (2007) i Crossfire Hurricane (2012) prezentowane były na festiwalach na całym świecie, zdobywając liczne nagrody. Produkuje serie i programy telewizyjne (m.in. Nimrod Nation) oraz reklamy.

 • Helena Oborska

  Ukąszenie - reżyser

  Studentka IV roku wydziału Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi. Wcześniej ukończyła Dziennikarstwo i Nauki Polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach stypendium naukowego UW przez pół roku studiowała w Stambule, gdzie pracowała nad krótkim dokumentem poświęconym uchodźcom z Syrii. Obecnie rozwija swoje kolejne projekty filmowe. Jej filmografia to etiudy fabularne i dokumentalne, m.in. "Uzurpator " (fab., 2016), "Ja jestem Funk" (dok., 2016), "Plemię " (dok., 2017), "Ukąszenie" (fab. 2019).

 • Grzegorz Paprzycki

  Mój kraj taki piękny - reżyser

  Urodził się w 1984 roku. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Operator kamery i obecnie - student V roku Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Do tej pory zrealizował osiem filmów krótkometrażowych, będących w obiegu festiwalowym w kraju i za granicą.

 • Nadia Parfan

  Chór ciepłowników - reżyser

  Reżyserka i producentka. Urodziła się w 1986 roku w Iwano-Frankiwsku. Studiowała kulturoznawstwo, antropologię i urbanistykę. W latach 2014-2015 uczęszczała na zajęcia z reżyserii dokumentu w Szkole Wajdy. Jej studencki film „Reve ta Stohne on Tour” (2016) miał premierę na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Jest producentką kreatywną wydarzenia MyStreetFilms Ukraine oraz współzałożycielką festiwalu „86” i studia produkcyjnego "Phalanstery Films".

 • Hubert Patynowski

  Nie zmieniaj tematu - reżyser

  Reżyser, scenarzysta, montażysta, operator. Twórca krótkich form wideo m. in. teledysków i reklam. Jest reżyserem i autorem scenariusza etiud "Nieśmiertelna", "Dziecko". Fascynuje go rap, teatr absurdu i spaghetti westerny.

 • Stefan Pavlovic

  Kiedy nadszedł smok - reżyser

  Reżyser i scenarzysta. Urodził się w Holandii w rodzinie należącej do jugosłowiańskiej diaspory. Jego twórczość balansuje między eksperymentalnymi dokumentami, a linearnym realizmem. Często portretuje swoje najbliższe otoczenie. Kontyuuje swoje artystyczne poszukiwania w zakresie sztuki filmowej w Holenderskiej Akademii Filmowej w Amsterdamie pod okiem znanego dokumentalisty, Eyala Sivana.

 • Izabela Plucińska

  Portret Suzanne - reżyser

  Reżyserka filmów animowanych. Urodziła się w Polsce, obecnie mieszka w Niemczech. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (kierunek: wzornictwo) oraz animacji filmowej na Wydziale Operatorskim łódzkiej PWSFTviT, gdzie uzyskała również tytuł doktora w zakresie filmu animowanego. Specjalizuje się w animacji w plastelinie. Jej filmografia obejmuje m.in. "Jam Session" (2005) - zdobywcę Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, "Esterhazy" (2009), "Sexy Laundry" (2015). Obecnie wykłada w Akademii Sztuki w Szczecinie, równocześnie prowadząc swoją własną firmę produkcyjną ClayTraces, i powraca z nowym filmem - "Portret Suzanne", zainspirowanym opowiadaniem Rolanda Topora.

 • Marcin Polar

  Harda - reżyser

  Reżyser, operator filmowy, fotograf. Absolwent Krakowskiej Szkoły Filmowej, student V roku realizacji obrazu filmowego na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Twórca filmów dokumentalnych, krótkometrażowych fabuł, teledysków i reklam. Współpracownik wielu stacji telewizyjnych. Specjalizuje się w realizacji zdjęć w warunkach ekstremalnych, często przy użyciu technik alpinistycznych oraz podwodnych.

 • Tomek Popakul

  Acid Rain - reżyser

  Urodził się w 1986 roku. Jest absolwentem PWSFTviT w Łodzi na kierunku animacja i efekty specjalne. Równolegle przez rok studiował scenariopisarstwo. Zrealizował kilka filmów z czego dyplomowy "Ziegenort" - był pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach i zdobył liczne nagrody na całym świecie. Brał udział w programie rezydencji Animation Artist in Residence Tokyo organizowanym przez Japan Image Council (JAPIC) gdzie zrealizował swój poprzedni film "Black".

 • Paweł Powolny

  Nigdy dobrze - reżyser

  Student V roku reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Urodzony w Warszawie w 1992. Jest twórcą krótkometrażowych filmów fabularnych, dokumentalnych oraz reklamowych. Zrealizował filmy: "Nie dotykając gór" (2015), "Spójrz na mnie" (2016), "Bar Mar-Twych" (2018), "Nigdy dobrze" (2019).

 • Jakub Radej

  Rykoszety - reżyser

  Reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1991 roku w Cieszynie. Absolwent reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego i kursu dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy. Jego filmy "Ułan", "Getto gospel" i "Bóg zapłać" były wielokrotnie prezentowane na festiwalach (m.in. w Bilbao, Los Angeles czy Cambridge). Asystent reżysera przy filmach fabularnych Wojciecha Smarzowskiego "Drogówka", "Wołyń" oraz "Konwój" Macieja Żaka. Jego dokument "Proch" zdobył wiele nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na festiwalu w Clermont-Ferrand. Jeden z dziesięciu europejskich młodych reżyserów, zaproszonych do prestiżowej sekcji "Future Frames" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlovych Varach. Laureat Talentów Trójki w kategorii Film.

 • Juan Pablo Ruiz

  Spalone wzgórze - reżyser

  Reżyser, scenarzysta i montażysta. Studiował reżyserię na Cinematic Research Center CIEVYC. Zrealizował kilkanaście filmów krótkometrażowych, które były pokazywane na międzynarodowych festiwalach filmowych. Dokument „Spalone wzgórze” jest jego samodzielnym pełnometrażowym debiutem.

 • Barbara Rupik

  Duszyczka - reżyser

  Urodziła się w 1992 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Obecnie studiuje w PWSFTviT w Łodzi, na kierunku Film Animowany i Efekty Specjalne.

 • Marcin Sauter

  Tak jest dobrze - reżyser

  Fotograf, operator i reżyser filmowy. Urodził się w 1971 roku w Bydgoszczy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, autor kilkudziesięciu indywidualnych wystaw fotograficznych. Wykłada w Szkole Wajdy. Twórca Fundacji Bydgoska Kronika Filmowa. Swoją przygodę z kinem zaczął w 1997 roku od współpracy z Maciejem Cuske przy fabule "I co wy na to Gałuszko?", później przyszła pora na takie dokumenty, jak m.in. "Kino objazdowe" (2005), "Na północ od Kalabrii" (2009) czy "Hakawati" (2011). Jego ostatni film "Żalanasz – pusty brzeg" (2017) zdobył liczne nagrody w międzynarodowych festiwalach, m.in. nagrodę dla najlepszego krótkiego dokumentu na IDFA czy Grand Prix na Camerimage.

 • Flavia Scardini

  Milady - reżyser

  Reżyserka i producentka. Urodziła się w 1991 roku w Rzymie. Uczęszczała na Rzymski Uniwersytet Sztuk Pięknych. Jako producentka wykonawcza zrealizowała kilka dokumentów i filmów krótkometrażowych. Od 2016 roku pracuje w dziale produkcji dla dużych włoskich firm producenckich takich jak Groenlandia, Fandango, Sky Arte czy Lotus. Jest współreżyserką i producentką dokumentów „We Are the Only One” (2017), któy zdobył nagrodę Sky Arte oraz "Milady" .

 • Siavash Shahabi

  Analiza - reżyser

  Reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1993 roku w Iranie. W szkole średniej interesował się matematyką, ale równocześnie zaczął kręcić filmy. Kontynuował swoją naukę na uniwersytecie, gdzie uzyskał licencjat w zakresie sztuk pięknych i reżyserii teatralnej. Obecnie ma na swoim koncie osiem filmów – eksperymentalnych, dokumentalnych i krótkich fabuł. Był zapraszany na międzynarodowe festiwale, gdzie zdobył kilka nagród.

 • Maksim Shved

  Czysta sztuka - reżyser

  Urodził się w 1979 roku w Mińsku. Ukończył Wydział Prawa na Białoruskim Uniwersytecie Państwowym, po czym zdecydował się na studia z zakresu reżyserii fimowej. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Reżyserów i Scenarzystów w Petersburgu (2013) oraz Kursu Dokumentalnego w Szkole Wajdy (2016). Obecnie realizuje telewizyjne seriale dokumentalne, a w wolnym czasie tworzy krótkie filmy do mediów społecznościowych.

 • Paul Simma

  Potęga śpiewu joik - reżyser

  Posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie filmowe i telewizyjne, uhonorowane wieloma nagrodami. Reżyser, producent, manager i koordynator projektów, znany z pracy przy produkcji filmów oraz seriali telewizyjnych. Biegle mówi w kilku językach, dużo podróżuje, a jego długa historia zawodowa obejmuje wiele wartościowych produkcji.

 • Karol Starnawski

  Cienie imperium - reżyser

  Urodził się w Gdyni w 1990 roku. Ukończył reżyserię w PWSFTviT w Łodzi. Autor kilkunastu krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych, w tym „Drogi Karolu…”, „Kawaler” oraz „Przedziały”. Laureat nagród na licznych festiwalach filmowych. Był asystentem reżysera w świetnie przyjętym filmie „Ostatnia rodzina” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Film „Cienie imperium” jest jego pełnometrażowym debiutem dokumentalnym.

 • Maria Steinmetz

  Wspomnienia Alby - reżyser

  Reżyserka, scenarzystka i animatorka. W 2014 ukończyła studia na University of Film and Television HFF "Konrad Wolf" w Poczdamie. Po otrzymaniu dyplomu rozpoczęła karierę freelancera. Realizuje filmy animowane dla dzieci i dorosłych. Spełnia się również jako pedagog, prowadząc warsztaty z animacji. Jej filmografia obejmuje: "Memorie di Alba“ (2019), "The Mosquito Pieks“ (2017), "Macramé" (2014), “Changeling” (2011), “Coma” (2009).

 • Andrijana Stojković

  Wongar - reżyser

  Reżyserka, producentka i scenarzystka. Prowadzi zajęcia z reżyserii dokumentu na Wydziale Sztuk Dramatycznych Uniwersytetu Sztuki w Belgradzie. Jest autorką 7 krótkomterażowych fabuł, 8 krótkometrażowych i 2 średniometrażowych dokumentów oraz jednej pełnometrażowej fabuły. Jej filmy były pokazywane i nagradzane na wielu prestiżowych festiwalach, takich jak IDFA, Rotterdam, HotDocs czy Raindance. Były również emitowane w YLE i Canal+.

 • Wiktoria Szymańska

  Listy do Artura - reżyser

  Reżyserka i scenarzystka, nominowana do nagrody Akademii Brytyjskiej, regularnie nagradzana za swoje osiągnięcia na prestiżowych festiwalach (jak Toronto, Locarno, Karlove Vary). Laureatka wielu stypendiów międzynarodowych oraz nagrody British Arts Council Award. Realizowała swoje filmy w koprodukcji z największymi międzynarodowymi stacjami telewizyjnymi, takimi jak ARTE, Channel 4, SVT, YLE, BBC, AVRO, TVP, NHK, a współfinansowanie zapewniali m.in. Arts Council, Creative Europe, PISF, CNC i regionalne fundusze we Francji i w Polsce. Wykłada reżyserię w międzynarodowych szkołach filmowych i pracuje jako montażystka. Jest autorką prezentowanych i wielokrotnie nagradzanych za granicą filmów, m.in. "7 Sheep" (2015), "The Man Who Made Angels Fly" (2013), "Themerson and Themerson" (2010), oraz serii “In the Cities - Sleepwalker” (2014, dla Channel4). Tworzy również wideo instalacje m.in “Walkwomen”.

 • Emilia Śniegoska

  19.91 - reżyser

  Reżyserka oraz lingwistka. W 2010 roku ukończyła studia magisterskie na Ernst-Moritz Arndt Universiät w Greifswaldzie na kierunkach: niemiecki jako język obcy, fenistyka oraz bałtystyka. W latach 2006 - 2010 współpracowała jako aktorka oraz wiolonczelistka z Ośrodkeim Praktyk Teatralnych Gardzienice. W 2018 uzyskała tytuł magistra na kierunku Reżyseria w łódzkiej PWSFTViT. Od 2014 pracuje jako asystent reżysera przy filmach fabularnych i dokumentalnych oraz realizuje formaty telewizyjne.

 • Aleksandra Świerk

  Kamuflaż - reżyser

  Scenarzystka i konsultantka scenariuszowa. W 2016 roku jej krótkometrażowy scenariusz „Lilly” został nagrodzony w międzynarodowym konkursie "Too Short To Die". Dwa lata później projekt pełnometrażowej fabuły „Maryjki” pisany wspólnie z reżyserką Darią Woszek i Sylwestrem Piechurą (rozwijany w ramach międzynarodowych warsztatów Less is More i prezentowany na pitchingu podczas festiwalu TIFF w Cluj-Napoca) zdobył trzecie miejsce w konkursie „Trzy korony”. Obecnie wkroczył w fazę zdjęć. Ukończyła liczne kursy scenariuszowe organizowane przez takie instytucje jak TorinoFilmLab, Sources2 czy MIDPOINT. „Kamuflaż”, którego development odbył się w ramach warsztatów European Short Pitch, to jej debiut reżyserski.

 • Giulia Tivelli

  Milady - reżyser

  Reżyserka i scenarzystka. Urodziła się w 1994 roku w Bogocie. Rok później została adoptowana przez włoskich rodziców i wychowywała się w Europie. Studiowała na wydziale filmowym Rzymskiego Uniwersytetu Sztuk Pięknych. Rozpoczęła również dwuletni kurs reżyserii z Susanną Nicchiarelli, która pomogła jej w pracy nad scenariuszem jej pierwszego dokumentu „Milady” (2018). Obecnie pracuje nad swoim pierwszym pełnometrażowym filmem.

 • Michał Toczek

  Strawberry Boys - reżyser

  Student reżyserii w PWSFTviT w Łodzi. Reporter w dziale wideo Gazety Wyborczej.

 • Agata Trzebuchowska

  Pustostan - reżyser

  Reżyserka, scenarzystka, aktorka. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Wajdy. Odtwórczyni tytułowej roli w nagrodzonym Oscarem filmie „Ida” Pawła Pawlikowskiego. Jej pierwszy film krótkometrażowy "Skwar" miał premierę na festiwalu Sundance w 2017.

 • Svein Tvedten

  O mojej mamie - bohater filmu

 • Małgorzata Wabińska

  Diagnosis - producent

 • Joanna Wapniewska

  Vitae Azilia - reżyser

  Absolwentka Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 2013 r. uzyskała dyplom w Pracowni Filmu Animowanego u prof. Jerzego Kuci. Od trzech lat związana z Pracownią Filmu Animowanego, na stanowisku asystentki. W 2016 r. otrzymała Stypendium Twórcze Prezydenta Miasta Krakowa w dziedzinie „Film”. Współpracowała, m.in. przy postprodukcji „Snępowiny”, „Figur Niemożliwych i Innych Historii II” w reżyserii Marty Pajek oraz przy filmie „Lato 2014” Wojciecha Sobczyka. Z powodzeniem łączy pracę artystyczną z działaniem w zakresie projektowania komercyjnego. Od kilku lat uczy również jako Certyfikowany Instruktor metody Pilates. Film „Vitae Azilia” jest jej debiutem reżyserskim.

 • Krzysztof Wołżański

  I znów będziemy szczęśliwi - reżyser

  Absolwent LO w Poznaniu, klasy o profilu filmoznawczym. Krótko studiował filozofię, a obecnie jest studentem Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim i ostatniego roku Wydziału Reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej.

 • Paweł Wysoczański

  Jutro czeka nas długi dzień - reżyser

  Reżyser i scenarzysta. Absolwent reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach. Autor filmów „Punkt widzenia”, „W drodze”, „Kiedyś będziemy szczęśliwi”, „Jurek” . Laureat wielu nagród na festiwalach filmowych w Polsce i zagranicą. Od roku 2011 jest ekspertem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 • Adam Żądło

  Cyborgia - reżyser

  Urodził się w 1993 roku. Artysta audiowizualny, absolwent Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Specjalizuje się w animacji, grach komputerowych, fotografii i filmie. Wychował się na wsi, w swojej twórczości łączy doświadczenie z pracy na roli z wiedzą naukową i najnowszymi technologiami. Czynnie wspierał koła naukowe zajmujące się konstruowaniem cyborga i badaniem przestrzeni kosmicznej. Zwycięzca, finalista i uczestnik kilkudziesięciu międzynarodowych festiwali, konkursów i wystaw (m. in. Sony World Photography Awards, Smithsonian.com Photo Contest, ADOBE ADAA, Sitges IFF).