Spotkaj twórców

 • Katarzyna Agopsowicz

  Książę w cukierni - reżyser

  Scenarzystka i reżyserka filmów animowanych. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zrobiła dyplom w Pracowni Filmu Animowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci. Współpracowała z wieloma twórcami przy realizacji filmów autorskich m. in. jako asystentka reżysera i animatorka przy filmie „Fuga na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż" w reż. Jerzego Kuci. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Krakowa i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Twórców Filmów Animowanych ASIFA.

 • Adrian Apanel

  Stancja - reżyser

  Reżyser i scenarzysta. Jest absolwentem Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Nakręconym w trakcie szkoły dokumentem „Niezłomni” debiutował na 54. Krakowskim Festiwalu Filmowym. W trakcie studiów rozpoczął także współpracę z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, reżyserując dla Instytutu filmy dokumentalne. Jego film dyplomowy, sensacyjna komedia „Rap Braders”, był prezentowany na wielu międzynarodowych festiwalach, będąc oglądany przez publiczność festiwalową między innymi w USA, Indiach czy na Karaibach.

 • Joonas Berghall

  Czerwona obręcz - reżyser

  Reżyser, scenarzysta, producent. Urodził się w 1977 roku w Kemi w Finlandii. Studiował produkcję filmową w Wyższej Szkole Sztuki i Mediów w Tampere. Reżyserią filmową zajmuje się od 1998 roku. Wyreżyserowane przez niego filmy, m.in. „Najszczęśliwszy facet na świecie” (2019), „Mother’s Wish” (2015), „Para do życia” (2010) odniosły międzynarodowe sukcesy. „Para do życia” była nominowana do Europejskiej Narody Filmowej w 2010 roku. Obecnie Berghall pracuje w swojej własnej firmie produkcyjnej Oktober.

 • Brigitte Bouillot

  O mężczyźnie, który malował krople wody - reżyser

  Filmowiec, fotografka i scenografka. Studiowała sztuki wizualne w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Dijon na wydziale audiowizualnym. Jest współzałożycielką grupy La Bouillot Le Morand. Robi instalacje artystyczne łączące fotografię, wideo i dźwięk. Uczyła w szkole Beaux-Arts w Paryżu oraz w ENS Cachan na Wydziale Grafiki. W 2000 roku założyła Le Potager, wytwórnię zrzeszającą reżyserów, fotografów i grafików, w której tworzą projekty łączące fotografię i wideo do celów scenograficznych.

 • Sadri Cetinkaya

  Straceńcy - reżyser

  Reżyser i montażysta. Urodził się w 1979 roku Finlandii. Współpracował przy filmach “Reindeerspotting - Escape from Santaland” Joonasa Neuvonena i “Mr. Governor” Månsa Månssona. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Aalto w Finlandii.

 • Alexis Chartrand

  Zza szyby - reżyser

  Fotograf, niezależny reżyser wideo i filmowy i grafik. W wieku 18 lat Alexis wyruszył w pięcioletnią podróż, której trasa przebiegała od półwyspu Jukon aż do Algarve w Portugalii. Uzbrojony w swoją Minoltę x-300, pracowicie rejestrował wizerunki osób, które spotkał i krajobrazów, które oglądał. Myśląc, że to śmieci, jego dziewczyna wyrzuciła torbę zawierającą około 140 rolek filmu ze wszystkimi zdjęciami z tej podróży. Obecnie Alexis pracuje w technice cyfrowej, a z dziewczyną się rozstał.

 • Andrzej Cichocki

  Trochę raju - reżyser

  Reżyser, scenarzysta i operator filmowy. Wielokrotnie nagradzany za reżyserię i zdjęcia. Absolwent Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył również Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików, studiował też wokalistykę z aktorstwem. Obecnie doktorant sztuki filmowej i teatralnej, zapalony wykładowca Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej.

 • Jakub Ciosiński

  Ten obrazek jest bardzo ładny - reżyser

  Urodził się w 1996 roku. Jest absolwentem Digital Design oraz Art & Design na Wydziale Sztuki UP w Krakowie. Zajmuje się dokumentem oraz eksperymentalnymi realizacjami wideo.

 • Roser Corella

  Pokój bez widoku - reżyser

  Niezależna reżyserka dokumentalna. Urodziła się w 1978 roku w Hiszpanii. Obecnie mieszka w Berlinie. Swoją karierę rozpoczęła jako dziennikarka w katalońskiej telewizji, ale jej zainteresowanie historiami ludzkimi stojącymi za globalnymi problemami skłoniło ją do rozwijania osobistej wizji w filmie dokumentalnym. Jej prace były pokazywane na całym świecie, zdobywając liczne nagrody. Fascynacja filmem dokumentalnym skłoniła ją do podróżowania po świecie w poszukiwaniu historii, które zasługują na opowiedzenie.

 • Zbigniew Czapla

  On Time - reżyser

  Scenarzysta, reżyser, animator, malarz i grafik. Urodził się w 1972 roku. Ukończył studia w Pracowni Filmu Animowanego na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Jest autorem eksperymentalnych filmów animowanych nagradzanych na najważniejszych festiwalach w Polsce i za granicą. Był stypendystą Elizabeth Greenshields Foundation (Kanada), DAAD (Niemcy) oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest członkiem stowarzyszenia ASIFA. W 2017 roku otrzymał Srebrnego Lajkonika i Srebrnego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym za film “Dziwny przypadek”.

 • Subarna Das

  Matka - reżyser

  Dorastała w Kalkucie i z zamiłowania do rysunku wzięła udział w multimedialnym kursie St. Xavier’s College w Kalkucie. Następnie ukończyła studia i dołączyła do wydziału animacji w szkole filmowej Satyajit Ray Film and Television Institute. “Matka” to jej pierwszy film animowany, który był prezentowany na festiwalu w Annecy.

 • Arman Gholipour Dashtaki

  Rodzeństwo - reżyser

  Niezależny twórca filmów dokumentalnych. Urodził się w 1990 roku w Iranie. Wyreżyserował ponad 10 filmów dokumentalnych, poświęconych głównie zagadnieniom lokalnym i rodzimym w irańskich górach Zagros. Za swój film “Rodzeństwo" zdobył nagrody na Teherańskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych.

 • Piotr Dumała

  Wolność nogi - reżyser, Ederly - reżyser

  Piotr Dumała – reżyser filmów animowanych i fabularnych, grafik. Urodził się w 1956 roku. Jego filmy, m.in. Łagodna (1985), Wolność nogi (1988), Franz Kafka (1991), Zbrodnia i kara (2000) zdobyły ponad 70 nagród na międzynarodowych festiwalach (m.in. w Krakowie, Zagrzebiu, Annecy). W 2009 roku wyreżyserował swój fabularny debiut Las. Wykłada w PWSFTViT w Łodzi, Konstfack College w Eksjö oraz Harvard University w Cambridge. .

 • Hong Kong Documentary Filmmaker

  W potrzasku - reżyser

  Ying E Chi jest organizacją non-profit działającą na rzecz rozwoju sztuki filmowej utworzoną w roku 1997 przez grupę niezależnych reżyserów z Hong Kongu. Jej misją jest łączenie lokalnych filmowców, jak również dystrybucja i promocja niezależnych filmów. W roku 2011 powstał oddział w Makau celem wzmocnienia współpracy pomiędzy twórcami w obu miastach.

 • Péter Forgács

  Zamęt. Kronika rodzinna - reżyser

  Niezależny reżyser filmowy i artysta multimedialny, którego prace prezentowane były na całym świecie. Zrealizował ponad trzydzieści filmów, w tym najbardziej znaną i nagradzaną serię „Private Hungary” – powstałą z wykorzystaniem prywatnych materiałów wideo z lat 30. i 60. XX wieku. Jego międzynarodowy debiut to film „Bartos Family” (1988), który otrzymał Grand Prix na World Wide Video Festival w Hadze. W 1983 roku utworzył w Budapeszcie Private Photo & Film Archives Foundation (PPFA), unikatową kolekcję filmów amatorskich, które stały się materiałem wyjściowym dla jego charakterystycznego sposobu przetwarzania historii. W 2002 roku w The Getty Research Institute pokazana została jego instalacja „Danube Exodus: Rippling Currents of the River”. Jest laureatem wielu nagród, a swoje filmy prezentował na wielu festiwalach na całym świecie. Jego wysoce cenione dzieła znajdują się w licznych kolekcjach publicznych, muzealnych i uniwersyteckich.

 • Ofer Freiman

  Opuszczając raj - reżyser

  Reżyser, operator, montażysta i producent filmowy. Urodził się w Izraelu. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Filmu i Telewizji w Tel-Hai College. “Opuszczając raj” to jego debiutancki pełnometrażowy dokument, nad którym pracował prawie 6 lat. Otrzymał za niego nagrodę za najlepszy dokument na festiwalu Haifa 2020.

 • Marek Gajczak

  Nature Is My Homeland - reżyser

  Operator i reżyser. Urodził się w 1966 roku. Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej na wydziale operatorskim. Ukończył również warsztaty operatorskie Masterclass for DOP w Budapeszcie. W 2006 roku zadebiutował jako reżyser i scenarzysta w pełnometrażowym filmie fabularnym „Pod powierzchnią”. Współpracował z Telewizją TVN i Telewizją Polską. Obecnie pracuje głównie jako autor zdjęć i reżyser filmów dokumentalnych, których zrealizował kilkadziesiąt.

 • Anna Gawlita

  1970 - producent

  Producentka, reżyserka, prezes zarządu Kijora Film. Kierownik produkcji licznych filmów dokumentalnych, takich jak: "Lekarze" (2011) i "Pałac" (2012) Tomasza Wolskiego, "Getto Gospel" Jakuba Radeja (2011), "Dziennik z podróży Piotra Stasika" (2013) czy "Casa Blanca" Aleksandry Maciuszek (2015). Współreżyserka filmu "Festiwal". Wykłada w Szkole Wajdy, prowadzi warsztaty w zakresie prawa autorskiego. Film "Krzyżoki" jest jej samodzielnym debiutem reżyserskim.

 • Sushmit Ghosh

  Ogniem pisane - reżyser

  Reżyser, operator i producent. Pochodzi z Indii. W swojej pracy korzysta z nowych technologii i kreatywnych strategii, aby zwiększyć wpływ, jaki wywiera narracja w erze cyfrowej. Zdobywca Indyjskiej Narodowej Nagrody Filmowej. Realizowany przez 5 lat “Ogniem pisane” jest jego pierwszym pełnometrażowym filmem dokumentalnym. W wolnym czasie ucieka w góry i zwiedza Himalaje na swoim motocyklu.

 • Silvia Giulietti

  Fellinopolis - reżyser

  Reżyserka i producentka. Urodziła się w 1962 roku we Włoszech. Jako jedna z pierwszych kobiet we włoskim przemyśle filmowym zajęła stanowiska asystentki kamery, operatorki i reżyserki zdjęć. Swojego fachu uczyła się u mistrza włoskiego neorealizmu, Armando Nannuzziego, autora zdjęć do filmów Viscontiego, Pasoliniego, De Sica, Leone i Cavani. Wykłada fotografię i montaż cyfrowy na Universita Del Cinema w Rzymie oraz reżyserię w Architectural Association w Londynie.

 • Gorki Glaser-Müller

  Dzieci wroga - reżyser

  Reżyser, scenarzysta, artysta multimedialny. Urodził się w Santiago w Chile w 1973 roku. a do Szwecji przyjechał jako 13-latek. Ukończył szkołę aktorską w Malmö i reżyserię na Akademin Valand w Göteborgu. Pracuje jako freelancer z eksperymentalnymi technologiami, takimi jak VR, MR, filmy 360 stopni i wolumetryczne nagrania video. Jego pierwszym filmem fabularnym był doceniony przez krytyków “Raz w roku” (2013). “Dzieci wroga” to jego debiut dokumentalny.

 • Tommy Gulliksen

  Wojna sztuk - reżyser

  urodził się w 1980 roku w Norwegii. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie w Oslo. Pracował dla telewizyjnego programu dokumentalnego Dokument 2 i dla firmy produkcyjnej Dokumentaravdelingen. Wraz z innymi filmowcami założył w 2013 roku firmę producencką Norsk Fjernsyn AS. Jest wykładowcą dziennikarstwa na Uniwersytecie w Oslo od 2003 roku. Najbardziej znany jest ze swojej nagradzanej trylogii dokumentalnej o niszczycielskim ataku terrorystycznym na norweską wyspę Utøya 22 lipca 2011 r.

 • Catherine Harte

  Faith i Branko - reżyser

  Reżyserka. Ukończyła studia magisterskie z reżyserii filmów dokumentalnych na NFTS pod kierunkiem Kim Longinotto i Seana McAllistera. Pracuje jako reżyser PD i DV dla BBC i Channel 4. “Faith i Branko” miał swoją premierę na Sheffield Doc Fest 2020.

 • Egil Håskjold-Larsen

  Tam, gdzie wraca człowiek - reżyser

  Reżyser i operator filmowy. Urodził się w 1984 roku w Norwegii. Ukończył studia fotograficzne na Anadolu University i reżyserię na Uniwersytecie Volda. Od kilku lat pracuje jako operator filmów dokumentalnych i fabularnych. Jako reżyser zadebiutował filmem “69 minut z 86 dni”, który przyniósł mu liczne nagrody krajowe i międzynarodowe na festiwalach takich jak Hot Docs, Sheffield Doc Fest, Copenhagen Docs.

 • Barak Heymann

  Dani Karavan. Bez taryfy ulgowej - reżyser

  Reżyser i producent filmów dokumentalnych. Urodził się w 1976 roku na północy Izraela. Wraz z bratem Tomerem prowadzi niezależną wytwórnię filmową, Heymann Brothers Films, w której wyprodukowali ponad 30 filmów dokumentalnych w kraju i w koprodukcjach międzynarodowych. Ich filmy miały swoje premiery na wielu festiwalach na całym świecie, takich jak Berlinale, IDFA i Hot Docs, gdzie zdobyły prestiżowe nagrody. Barak uczy w kilku szkołach filmowych w Izraelu, a obecnie jest zaangażowany w szereg filmowych projektów. W realizowanych przez siebie filmach skupia się na skomplikowanej sytuacji politycznej w Izraelu, mniejszościach narodowych oraz prawach człowieka.

 • Marc Isaacs

  W domu reżysera - reżyser

  Reżyser filmów dokumentalnych. Zrealizował ponad 10 autorskich dokumentów dla BBC oraz Channel 4. Jego filmy otrzymały nagrody Grierson, Royal Television Society oraz BAFTA, a także liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych. W 2008 roku otrzymał doktorat honoris causa na University of East London za swoje dokonania w dziedzinie filmu dokumentalnego. Prowadzi gościnne wykłady w Londyńskiej Szkole Filmowej, Narodowej Szkole Filmowo-Telewizyjnej (NFTS) i Royal Holloway University.

 • Filip Jacobson

  Dziennik Tanaki - reżyser

  Reżyser filmów dokumentalnych. Absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim i Akademii Sztuk Medialnych w niemieckiej Kolonii. Brał udział w programie wymiany z EICTV na Kubie, warsztatach filmowych Berlinale Talent Campus EsoDoc, Goshort Talent Campus oraz Polska Doc. Uczestniczy w projektach dokumentalnych, społecznych, warsztatach dla dzieci i młodzieży w Turcji, Rumunii i Polsce. Zaangażowany w dokumenty społeczne. W filmach szuka różnych form wyrazu - od cinéma-vérité, dokumentu osobistego po mockument.

 • Kuba Januszewski

  Mój syn zamyka się w łazience - reżyser

  Reżyser, operator i scenarzysta filmów krótkometrażowych i teledysków. Absolwent kierunku operatorskiego na AMA Film Academy. Film „Mój syn zamyka się w łazience” stworzył w ramach programu „30 minut” Studia Munka.

 • Mateusz Jarmulski

  Wizyta - reżyser

  Reżyser i scenarzysta filmów animowanych, a także animator. Ukończył Łódzką Szkołę Filmową, gdzie studiował animację. Pracował w studiu Se-Ma-For, gdzie zajmował się efektami specjalnymi do filmu „Piotruś i Wilk” (Oscar 2008). Jego filmy były emitowane w telewizji oraz pokazywane i nagradzane na festiwalach m.in. w Stuttgarcie, Seulu czy Hiroszimie. Serial dla dzieci „Przytul mnie”, który wyreżyserował spotkał się z pozytywnym przyjęciem wśród publiczności telewizyjnej i festiwalowej. Jego poprzedni film krótkometrażowy "Łowy" trafił do selekcji ponad 40 festiwali na całym świecie.

 • Alicja Jasina

  Turbo Love - reżyser

  Reżyserka animacji. Ukończyła studia licencjackie w Kingston University w Londynie oraz magisterskie na University of Southern California. Jej filmy były nagradzane na festiwalach na całym świecie, zaś krótkometrażowy “Once Upon a Line” znalazł się na shortliście do Oskarów 2017. Lubi badać granice możliwości animacji. Jej twórczość jest oryginalna, konceptualna i pełna humoru. Równocześnie pracuje nad komercyjnymi projektami; jej klienci to m.in. Disney, Airbnb, Swiss Life.

 • Władysław Jurków

  Johanna Langefeld. Historia znikania - reżyser

  Reżyser, dziennikarz, autor filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych. Współpracuje z TVP, HBO, WDR. Członek polskich misji archeologicznych do Egiptu i Sudanu. Zrealizował filmy “Afrykański sen” (2008) oraz ”Tajemnice Doliny Nilu” (2008).

 • Diana Kadłubowska

  Koncert balkonowy - reżyser

  Urodziła się w 1974 r. w Warszawie. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Od 2001 roku wspólniczka w firmie Studio Filmowe Plus Tv. Przez okres szesnastu lat współreżyserowała oraz produkowała szereg programów telewizyjnych, filmów dokumentalnych, reportaży, m.in. „Top Girls” - krótkometrażowy film fabularny (reżyseria) oraz filmy dokumentalne „Powroty” (asystent reżysera) i „Dziś, jutro … wczoraj” (współreżyserka).

 • Krzysztof Kadłubowski

  Koncert balkonowy - reżyser

  Reżyser, operator filmowy. Urodził się w 1965 roku w Białymstoku. Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi (1987-1992) oraz Instytutu Fotografii Artystycznej w Pradze (1987-1990). Od 1992 roku zrealizował zdjęcia do wielu reportaży, filmów dokumentalnych, reklam i filmów korporacyjnych, a także form fabularnych. Jego filmografia obejmuje m.in. filmy dokumentalne ”Powroty” (2010, reżyseria), "Wolność jak płomień" (2010, reż.Iwona Sadowska, zdjęcia) oraz „Dziś, jutro…wczoraj” (2019, współreżyseria).

 • Karolina Kajetanowicz

  Zieleń - reżyser

  Animatorka. Urodziła się w 1993 roku. Studiowała Animację i Efekty Specjalne na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi.

 • Krzysztof Kasior

  Furia - reżyser

  Reżyser filmów dokumentalnych i etiud filmowych, seriali, fotograf. Urodził się w 1980 roku. Ukończył reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim oraz Program Dok Pro w Szkole Wajdy. Autor m.in. krótkometrażowego filmu fabularnego „Idziemy na wojnę” (2012) i „Czwarty człowiek” (2010), nagrodzonego w Santiago de Compostella na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych.

 • Michał Kawecki

  Antybohater - reżyser

  Reżyser i operator wielu reklam i wideoklipów. Pochodzi z Łodzi, ale od kilku lat mieszka w Warszawie i Krakowie. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie i odbył szkolenie operatorskie na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie kręci dwa filmy dokumentalne. “Lost Children” opowiada o losach polskich dzieci, które w czasie II wojny światowej zostały odebrane rodzicom i potajemnie wywiezione do Niemiec. “Natural Born Winners” koncentruje się na graczach zespołowych z amputacjami kończyn, ich wzajemnych zmaganiach na boisku i poza nim, gdy zbliżają się do Mistrzostw Europy 2021.

 • Oan Kim

  O mężczyźnie, który malował krople wody - reżyser

  Filmowiec, fotograf i muzyk. Urodził się w 1974 roku we Francji. Studiował wideo i fotografię w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Paryżu (ENSBA) oraz kompozycję muzyczną w Konserwatorium Paryskim (CNSMDP). Tworzy instalacje wideo, filmy i teledyski. Wziął udział w prawie 20 wystawach indywidualnych i zbiorowych na całym świecie. W swoich pracach przeplata tematy bliskie tradycyjnemu dokumentowi oraz eksperymentom formalnym i konceptualnym ze świata sztuki, badając przesuwające się granice między rekonstruowaną rzeczywistością a odpowiadającą za nią podmiotowością.

 • Anna Kokoszka-Romer

  Polański, Horowitz. Hometown - reżyser

  Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, w swojej pracy magisterskiej pt. „Czarny i biały mit ikony popkultury” skoncentrowała się na prezentacji wizerunku Romana Polańskiego przez media. Związana z mediami od 2008 roku. Autorka artykułów w prasie i internecie. Od pięciu lat pracuje w stacji telewizyjnej, obecnie związana jest z głównym wydaniem programu informacyjnego. Doświadczenie zdobywała także w agencji kreatywnej i przy organizacji imprez masowych.

 • Tom Koliński

  Niezwyciężona - reżyser

  Reżyser i montażysta. Urodził się w 1975 roku w Warszawie, dorastał w Zurychu w Szwajcarii. Po studiach polityczno-filozoficznych na Uniwersytecie w Zurychu ukończył Los Angeles Film School na wydziale reżyserii i montażu. Współpracuje z wytwórnią artystyczną tallyHo! Jego filmy opowiadane są w nowoczesny, pomysłowy i wrażliwy sposób. „Niezwyciężona” to jego pierwszy pełnometrażowy dokument, zrealizowany w koprodukcji z HBO.

 • Łukasz Konopa

  Dani Karavan. Bez taryfy ulgowej - operator

  Reżyser filmów dokumentalnych. Posiada tytuł magistra reżyserii filmu dokumentalnego brytyjskiej Państwowej Szkoły Filmowo-Telewizyjnej (NFTS) oraz tytuł magistra socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego filmy prezentowane były na najważniejszych festiwalach filmowych, m.in. Hot Docs, Camerimage, Visions du Réel, czy SXSW. Obecnie dzieli swój czas między Tel Awiwem, gdzie pracuje jako autor zdjęć do filmów dokumentalnych wyprodukowanych przez jedną z największych izraelskich firm produkcyjnych, Heymann Brothers Films, a Dania, gdzie obecnie reżyseruje dwa filmy pełnometrażowe z Made in Copenhagen.

 • Piotr Konstantinow

  Krafftówna w krainie czarów - reżyser

  Urodził się 1981 roku. Ukończył Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach całą zawodową karierę związał z telewizją (TVN, TV4, Polsat, TVP), w której przeszedł kolejne szczeble od redaktora, scenarzysty m.in. talk show-y, komercyjne produkcje serialowe. Wymyślił formaty seriali telewizyjnych dla czołowych stacji telewizyjnych. Pracował jako szef zespołu scenarzystów, odpowiadając jednocześnie za preprodukcję formatowanie seriali. Jest współautorem i pomysłodawcą głośnego i nagradzanego filmu dokumentalnego HBO Polska, „Śląski interes”.

 • Ákos K Kovács

  Branka - reżyser

  Reżyser i operator. Urodził się w 1991 roku Jugosławii. Studiował na kierunku operatorskim na Budapesti Metropolitan Egyetem w Budapeszcie. Zadebiutował na Berlinale Generation w 2014 roku filmem dyplomowym “Away” (reżyseria Roland Ferge), gdzie zdobył Specjalne Wyróżnienie Międzynarodowego Jury Generation Kplus. Od tego czasu pracuje przy filmach także jako scenarzysta i reżyser. “Branka” to jego pierwszy film krótkometrażowy.

 • Zofia Kowalewska

  Tylko wiatr - reżyser

  Urodziła się w 1995 roku w Krakowie. Studiuje reżyserię w PWSFTViT w Łodzi. Reżyserka dokumentu „Więzi” (prod. Studio Munka), który zdobył ponad 40 nagród na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą (Krakowski Festiwal Filmowy, IDFA, DOK Leipzig) i znalazł się na tzw. krótkiej liście dziesięciu filmów mających szansę na nominację do Oscara 2017. Laureatka Talentu Trójki w kategorii Film, trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie pracuje nad filmem dyplomowym w Szkole Filmowej w Łodzi.

 • Maciej Kowalewski

  Krafftówna w krainie czarów - reżyser

  Urodził się w 1969 roku. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jest też reżyserem i autorem wielokrotnie nagradzanych i wyróżnianych sztuk teatralnych, m. in. "Ballady o Zakaczawiu", "Obywatela M", "Poczekalni", "Bajki o sercu ze strychu".

 • Karolina Anna Kuta

  Jeden dom - reżyser

  Dokumentalistka i reporterka. Absolwentka Dokumentalistyki Uniwersytetu Warszawskiego, studiowała również w Zagrzebiu. Współpracowała z największymi polskimi mediami jako reporterka. Tematami jej projektów są mniejszości, prawa kobiet, kwestie tożsamościowe. Realizuje filmy dla organizacji pozarządowych m.in. Ośrodka KARTA. “Jeden dom” to jej pierwszy dokument, równolegle pracuje nad dokumentalnym debiutem pełnometrażowym.

 • Barna László

  Ręce Boga - reżyser

  Reżyser i producent. Studiował na Uniwersytecie Sapientia w Cluj, gdzie nakręcił ponad 10 filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. Brał udział w mistrzowskim kursie dokumentalnym Dunaversitas w Budapeszcie i uczestniczył w trzech warsztatach filmowych. Przez kilka miesięcy studiował na Uniwersytecie Teatralnym i Filmowym w Budapeszcie. “Ręce Boga” to jego pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny.

 • Marcin Lenarczyk

  1970 - kompozytor

 • Vladimir Leschiov

  Powrót - reżyser

  Artysta, producent i reżyser filmów animowanych. Urodził się w 1970 roku na Łotwie. Z wykształcenia plastyk, ukończył szkołę artystyczną w Rydze, studiował także animację w Eksjo w Szwecji. Zajmował się animacją użytkową, pracując dla stacji telewizyjnych, realizował wideoklipy i animowane reklamy. Od 2007 roku prowadzi własne studio animacji Lunohod. W swoich autorskich filmach szuka równowagi pomiędzy tradycyjną narracją a fantazją, czasem dość abstrakcyjną.

 • Nomin Lkhagvasuren

  Krąg - reżyser

  Pochodzi z Mongolii. Pracowała jako dziennikarka dla lokalnych i międzynarodowych serwisów informacyjnych. Współpracowała z organizacjami praw człowieka i uczyła dziennikarstwa. Służyła ONZ i jej agendom jako konsultant ds. Komunikacji. Jest również badaczką, tłumaczką i konsultantką scenariuszy przy wielu międzynarodowych projektach filmowych. „Krąg” to jej debiut dokumentalny, który został nagrodzony na festiwalu IDFA.

 • Olga Lucovnicova

  Mój wujek Tudor - reżyser

  Pochodzi z Mołdawii. Jest dokumentalistką i początkującą badaczką sztuk audiowizualnych. Mieszka w Belgii. Jej ostatni film „Mój wujek Tudor” został nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na 71. edycji Berlinale. Jej styl filmowy łączy kino obserwacyjne z elementami poetyckimi, gdzie kluczowymi czynnikami są ludzkie emocje i uczucia.

 • Raluca Lupascu

  Bóg tutaj był! - reżyser

  Reżyserka. Urodziła się w 1989 roku. Po ukończeniu ekonomii i zarządzania w Bukareszcie, zajęła się kręceniem filmów. Została przyjęta do Holenderskiej Akademii Filmowej ze swoim pierwszym dokumentem „Bunica”. Podczas studiów eksperymentowała z różnymi technikami, wybierając za główne tematy percepcję czasu i ludzką dwoistość. Jej ciekawość wobec głębszych znaczeń i ambiwalentnych postaci opisuje wielkie tematy, które zawsze powracają w jej twórczości: życie, śmierć, tożsamość, wewnętrzna walka.

 • Jalal Maghout

  Miłego psa! - reżyser

  Twórca animacji i artysta wizualny. Urodził się w 1987 roku w Syrii. Studiował na Wydziale Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie w Damaszku. Dyplom magisterski z reżyserii animacji obronił na Uniwersytecie Filmowym w Babelsbergu w 2019 roku. Wyprodukował kilka filmów animowanych, które były pokazywane na festiwalach na całym świecie. Zasiadał także w jury kilku międzynarodowych festiwali filmowych, takich jak Stuttgart i Annecy. Oprócz animacji tworzy teledyski, ma doświadczenie w sztuce wideo, karykaturze, fotografii i malarstwie.

 • Maja Markowska

  Papierosy - reżyser

  Studiowała w Szkole Wajdy. Uczestniczyła w programie “Pierwszy film”organizowanym przez Fundację Filmową Władysława Ślesickiego. Dokument “Papierosy” jest jej debiutem, w którym przedstawia portret swojego dziadka.

 • Monika Meleń

  Jeden dzień dłużej - reżyser

  Reportażystka i dokumentalistka. Interesuje się tematyką społeczną, w jej filmach i reportażach najważniejszy jest człowiek z jego ogromną wewnętrzną siłą. Autorka m.in.: wielokrotnie nagradzanego “Filmu dla Stasia”, w tym nagrodą przyznaną podczas 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Nagradzana również na Festiwalu Filmów Optymistycznych, Festiwalu Polonijnym „Losy Polaków”, Festiwalu Emigra czy Festiwalu Form Dokumentalnych „Nurt”. W ubiegłym roku otrzymała główną nagrodę za najlepszy reportaż podczas Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu.

 • Rafá Moles

  Zupa z homara - reżyser

  Dziennikarz, scenarzysta i producent dokumentów. Urodził się w 1974 roku w Hiszpanii. Kształcił się w dziedzinie nauk informacyjnych. Jest profesorem na Wydziale Nauk o Komunikacji na Jaume I University. W 2012 roku otrzymał tytuł „Dziennikarza Roku” przyznany przez jury Nagród Dziennikarskich Wspólnoty Walenckiej. W 2003 roku współtworzył zespół dochodzeniowy w hiszpańskiej telewizji publicznej i od tamtej pory współpracował przy realizacji 18 dokumentów poruszających istotne tematy społeczne.

 • Raffi Movsisyan

  Powrót do domu - reżyser

  Krytyk filmowy i reżyser. Urodził się w 1988 roku w Armenii. Jest magistrem filmoznawstwa Państwowego Instytutu Teatru i Kinematografii w Erewaniu (YSITC). W latach 2012-2018 był dyrektorem programowym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Golden Apricot w Erywaniu. Obecnie pracuje w TUMO Center for Creative Technologies jako kurator programów filmowych. Jest autorem i prowadzącym program telewizyjny w Armenia Public TV, który poświęcony jest współczesnym filmom ormiańskim. “Powrót do domu” jest jego debiutem reżyserskim.

 • Sachin Dheeraj Mudigonda

  Zeznania Any - reżyser

  Pochodzi z Indii. Z wykształcenia jest inżynierem. Obecnie studiuje produkcję filmową i medialną na Uniwersytecie Teksasu w Austin w ramach programu MFA. W swoich filmach stara się opowiadać historie, przez które może nawiązać kontakt z ludźmi, miejscami i społecznościami, które powoli znikają. Poprzez kino próbuje potwierdzić ich istnienie, zachowując ich życie i wspomnienia.

 • Michalina Musialik

  Psie pole - reżyser

  Animatorka, reżyserka filmów animowanych. Urodziła się w 1994 roku na Śląsku. Absolwentka Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi na kierunku film animowany i efekty specjalne. Współpracowała ze studiami filmów animowanych takich jak Yellow Tapir Films, Animapol, Fumi Studio czy Letko. Pracowała w Muzeum Kinematografii w Łodzi na stanowisku edukatora, prowadziła tam warsztaty z animacji dla dzieci oraz lekcje muzealne z zakresu historii filmu.

 • Jessica Nettelbladt

  Książę marzeń - reżyser

  Reżyserka. Urodziła się w 1972 roku w Szwecji. Ukończyła reżyserię na Sztokholmskiej Akademii Sztuk Dramatycznych i studiowała psychologię na Akademii Valanda w Göteborgu. Nakręciła kilka filmów dokumentalnych. Jej film “I Am My Own Dolly Parton” został doceniony przez krytyków, a “MonaLisa Story” był nominowany do nagrody Guldbaggen za najlepszy film dokumentalny 2017 roku i zdobył kilka nagród.

 • Wiktoria Niewiadomska

  Ostatnia szansa - reżyser

  Studentka trzeciego roku reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Do tej pory pracowała głównie jako reżyserka przy etiudach i projektach wychodzących z ramienia szkoły. Zawsze chciała żeby jej kino było “ważne”- starała się skupić na ludziach i ich problemach. Film traktuje jak spotkanie z nowym człowiekiem. Uwielbia każdą formę audiowizualną, która niesie za sobą coś co może skłonić widza do refleksji, emocji i zmian.

 • Jayil Pak

  Georgia - reżyser

  Urodził się w Korei Południowej. Jako dziecko wyemigrował z rodzicami do Nowego Jorku. Po ukończeniu produkcji filmowej w Szkole Artystycznej Tisch Uniwersytetu Nowojorskiego pracował w branży filmowej jako reżyser filmów edukacyjnych, teledysków i reklam, zarówno w USA, jak i Korei Południowej. Jego najnowszy film “Georgia” (2020) otrzymał Sonje Award dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan i był nominowany do nagrody Blue Dragon Award.

 • Aliaksei Paluyan

  Odwaga - reżyser

  Reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1989 roku na Białorusi. W 2012 roku przeniósł się do Niemiec i studiował reżyserię filmową i telewizyjną w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Kassel. W 2019 roku jego film „Lake of Happiness” uzyskał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy. “Odwaga” jest jego debiutem dokumentalnym, film miał swoją premierę na festiwalu Berlinale.

 • Krzysztof Piątkowski

  Solar Voyage - bohater filmu

 • Mikołaj Piszczan

  Przypadek Jana Pampucha - reżyser

  Autor kilku filmów krótkometrażowych, reklam i kampanii społecznych. Absolwent organizacji produkcji filmowej na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. Uczestnik kursu reżyserskiego w AMA Film School w Krakowie, aktualnie student reżyserii na PWSFTviT w Łodzi.

 • Izabela Plucińska

  98 kg - reżyser

  Reżyserka filmów animowanych. Urodziła się w Polsce, obecnie mieszka w Niemczech. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (kierunek: wzornictwo) oraz animacji filmowej na Wydziale Operatorskim łódzkiej PWSFTviT, gdzie uzyskała tytuł doktora w zakresie filmu animowanego. Jej filmografia obejmuje m.in. "Jam Session" (2005) - zdobywcę Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, "Esterhazy" (2009), "Sexy Laundry" (2015), "Portret Suzanne" (2019). Obecnie wykłada w Akademii Sztuki w Szczecinie, równocześnie prowadząc swoją własną firmę produkcyjną ClayTraces. Specjalizuje się w animacji w plastelinie. „98 kg” to jej pierwszy film rysunkowy.

 • Monika Proba

  Lata świetlne - reżyser

  Autorka filmów dokumentalnych, reportaży, podcastów, wideo instalacji i teledysków. Urodziła się w Montrealu w 1987 roku. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Sorbonie. Studiowała również w Indonezyjskim Instytucie Sztuki w Jogjakarcie jako stypendystka programu Darmasiswa. Tam wraz z siostrą, nakręciła swój pierwszy film dokumentalny dotyczący jawajskiego szamanizmu pt. „Sen na Jawie”. Absolwentka kursu DOK PRO w Szkole Wajdy. W swojej pracy zajmuje się przede wszystkim tematyką rytuału w kulturze.

 • Jakub Prysak

  Samogłów - reżyser

  Reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1993 roku. Student V roku Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jest autorem kilku filmów krótkometrażowych. Jego film ‘Opowieść o dwóch siostrach’ prezentowany był m.in. na festiwalach Fipadoc, FilmFestival Cottbus i Alcine. W swoich filmach szuka niewymuszonej prostoty i niepowtarzalności świata, który kreuje na ekranie.

 • Joanna Quinn

  Kwestia smaku - reżyser

  Reżyserka i animatorka. Pochodzi z Wielkiej Brytanii. Ukończyła kurs sztuki na Goldsmiths College na Uniwersytecie Londyńskim i studia z projektowania graficznego na Middlesex University. Jej pierwszy film “Girls Night Out” (1987), zdobył trzy główne nagrody w Annecy. Zdobyła też 90 głównych nagród animowanych, w tym Emmy, Bafta i dwie nominacje do Oscara, dla “Famous Fred” (1998) i “The Wife of Bath” (1999). Prowadzi wykłady i warsztaty praktyczne na najważniejszych uczelniach w kraju i za granicą. Jej najnowszy film “Kwestia smaku“ zdobył na festiwalu w Clermont Ferrand nagrodę za najlepszą animację.

 • Jay Rosenblatt

  Kiedy byliśmy łobuzami - reżyser

  Amerykański reżyser filmów eksperymentalnych, który od 1980 roku pracuje jako niezależny filmowiec. Zrealizował ponad trzydzieści filmów. Jest stypendystą fundacji Guggenheima i Rockefellera. Jego filmy były wielokrotnie nagradzane na festiwalach na całym świecie. Retrospektywa jego filmów odbyła m.in. podczas New York Film Forum, a także w MoMA w Nowym Jorku. Jego twórczość była wielokrotnie komentowana w prasie, m.in w „New York Timesie” oraz magazynach „Sight&Sound” i „Filmmaker”. Jest dyrektorem programowym Festiwalu Filmów Żydowskich w San Francisco.

 • Dorota Roś

  Mikrokosmosy - reżyser

  Montażystka i reżyserka. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi, studiowała też na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Bahcesehir w Stambule. Współtworzyła ponad dwadzieścia krótkich filmów fabularnych i dokumentalnych, pokazywanych na festiwalach na całym świecie.

 • Per Anders Rudelius

  Tato ich zastrzelił - reżyser

  Urodził się w 1968 roku w Karlstad, w Szwecji. O 1995 roku zajmuje się reżyserią i produkcją filmów dokumentalnych. Brał udział w wielu międzynarodowych i szwedzkich projektach dokumentalnych. Współpracował przy chińskich i włoskich serialach dokumentalnych. W swoich dokumentach skupia się na silnych jednostkach, które walczą o swoje prawa.

 • Julia Sergina

  Dalekowschodnia golgota - reżyser

  Urodziła się w 1995 roku w Moskwie. Ukończyła kurs filmu dokumentalnego pod kierunkiem Siergieja Miroszniczenki na Rosyjskim Państwowym Uniwersytecie Kinematografii (VGIK). Jest laureatką nagrody „Laurowa gałąź” za najlepszy debiut w filmie dokumentalnym (film „Terapia”) i na wielu rosyjskich festiwalach. Współzałożycielka studia filmów dokumentalnych STAYA.DOC.

 • Renato Borrayo Serrano

  Życie Ivanny - reżyser

  Reżyser, scenarzysta i producent. Urodził się w 1992 roku w Gwatemali. Od 2012 roku żyje i pracuje w Rosji. Jest absolwentem reżyserii Wszechrosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Kinematografii im. S.A. Gierasimowa o specjalizacji film dokumentalny. Ukończył kurs Mariny Razbezhkiny i Mikhaila Ugarova w moskiewskiej Szkole Dokumentalnego Kina i Teatru. Od 2014 roku jego filmy były prezentowane na wielu międzynarodowych festiwalach. Jego „Film dla Carlosa” otrzymał honorową nagrodę jury na Dok Leipzig 2017. Jego najnowszy film “Życie Ivany” miał swoją premierę w głównym konkursie CPH DOX i Hotdocs.

 • Tomasz Siwiński

  Miłość w czasach gospodarki opartej na węglu - reżyser

  Reżyser, scenarzysta, malarz i autor filmów animowanych. Urodził się w 1982 roku w Koszalinie. Studiował na Wydziale Komunikacji Multimedialnej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (specjalność: fotografia) oraz na Wydziale Malarstwa i w Pracowni Filmu Animowanego Jerzego Kuci na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Poza autorskimi filmami realizuje również animacje dokumentalne, jak np. “Sprawa Moczarskiego”. Jego filmy były prezentowane i nagradzane na krajowych i zagranicznych festiwalach. Za film "Niebieski Pokój"(2014) otrzymał nagrodę Srebrnego Lajkonika na 55. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

 • Magnus Skatvold

  Niebieski kod milczenia - reżyser

  Autor scenariuszy i reżyser ponad 150 reklam i filmów korporacyjnych. Zdobywał praktyczne i teoretyczne wykształcenie filmowe i dziennikarskie na uczelniach w Trondheim i Nowym Jorku. W 2006 roku założył firmę Spætt Film. W 2018 roku zadebiutował archiwalnym dokumentem „Miasto rodzinne”. W 2020 roku nakręcił także hybrydowy film dokumentalny „Życie według Havnesa”, który był filmowany i transmitowany na żywo. Obecnie pracuje nad dwoma filmami dokumentalnymi.

 • Zuzanna Solakiewicz

  Ziemia - reżyser

  Reżyserka i scenarzystka. Ukończyła Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2005-2009 przebywała w Izraelu, gdzie w 2008 roku studiowała w Sam Spiegel Film and TV School w Jerozolimie. Edukację kontynuowała na stażu w PWSFTiTv w Łodzi. Uczestniczka warsztatów filmowych: Berlinale Talent Campus, Studio Nowe Horyzonty, Atelier Scenariuszowe EAVE, Jerusalem Film Lab, ScripTeast. W 2019 roku ukończyła kurs fabularny „Studio Prób” w Szkole Wajdy. Jej film "15 stron świata" (2014) został nagrodzony na prestiżowym festiwalu w Locarno.

 • Olga Stefanova

  Wyspa Buromskiego - reżyser

  Reżyserka. Urodziła się w 1981 roku w Rosji. Studiowała dziennikarstwo na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym, a następnie reżyserię filmową na Państwowym Uniwersytecie Kinematografii (VGIK). Jej filmy były pokazywane na IDFA, Stalker, Docpoint i innych festiwalach filmowych. Członkini wielu wypraw w głąb Arktyki i Antarktydy. 2010 rok spędziła na biegunie południowym i realizowała tam dokument „Zimowanie”. Jej najnowszy film “Wyspa Buromskiego” jest poświęcony pionierom badań polarnych.

 • Annie St-Pierre

  Białe święta - reżyser

  Dokumentalistka i reżyserka. Studiowała film na Université du Quebec w Montrealu. Wyreżyserowała “Migration amoureuse”, koprodukcję francusko- belgijską, która zdobyła nagrodę Pierre Perrault za najlepszy dokument oraz “Fermières”, film fabularny prezentowany na zakończeniu festiwalu RIDM. Jej pierwszy krótkometrażowy film fabularny "让-马克-瓦雷" zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz francuskojęzyczny na Regard Festival.

 • Kinga Syrek

  Za późno - reżyser

  Urodziła się w 1995 roku w Krakowie. Obecnie doktorantka Szkoły Doktorskiej na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2019 roku otrzymała Diamentowy Grant MNiSW na badania pt. „Imersja w filmie animowanym. Wirtualna rzeczywistość jako nowe narzędzie w filmie animowanym, pozwalające widzowi na utożsamienie się z bohaterem scenariusza oraz odczucia emocji mu towarzyszących" oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. “Za późno” to jej debiut reżyserski.

 • Piotr Szczepański

  @miriamfrompoland - reżyser

  Operator filmowy, autor zdjęć, reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1975 roku w Łodzi. Absolwent Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Członek Polskiej Akademii Filmowej, Polskiej Gildii Reżyserów Filmowych i Polskiej Gildii Reżyserów Dokumentalnych. Specjalizuje się w długich dokumentach obserwacyjnych nakręconych metodą Direct Cinema. Jego dokumentalny debiut „Generacja C.K.O.D.” przyniósł mu Złotego Lajkonika na Festiwalu w Krakowie w 2004 roku.

 • Rintu Thomas

  Ogniem pisane - reżyser

  Niezależna reżyserka i producentka filmów dokumentalnych. Pochodzi z Indii. Jest współzałożycielką Black Ticket Films, wielokrotnie nagradzanej agencji kreatywnej z siedzibą w New Delhi. Jest stypendystką Sundance Institute w 2018 roku, Bertha Foundation i stypendystką Sundance Stories of Change w 2019 roku. Zdobywczyni wielu nagród, w tym Medalu Prezydenta w Indiach. W swoich filmach porusza tematy związane ze środowiskiem i zmianami klimatu, prawami kobiet i zdrowiem publicznym.

 • Katya Ustinova

  Sztetlowcy - reżyser

  Dokumentalistka. Urodziła się w Rosji, mieszka w Nowym Jorku. Przez prawie dziesięć lat pracowała jako producentka telewizyjna i reporterka, a następnie zaczęła zajmować się filmami dokumentalnymi. W 2012 roku ukończyła School of Visual Arts w Nowym Jorku, a także otrzymała nagrodę Pauli Rhodes za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie filmu dokumentalnego za swój film dyplomowy. “Szteltowcy” (2020) to jej pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny. Zdobył rosyjską nagrodę The Laurel Branch za najlepszy debiut.

 • Mordechai Vardi

  Wyjdź za mnie jednak - reżyser

  Reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1958 roku w Izraelu. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Filmu i Telewizji na Uniwersytecie w Tel Awiwie. Przez 20 lat kierował Wydziałem Scenariuszopisarstwa w Szkole Filmowej "MAALE". Pełni funkcję dyrektora artystycznego Regionalnego Funduszu Filmowego „SHOMRON”. Wyprodukował i wyreżyserował filmy dokumentalne dla różnych kanałów, napisał też scenariusz do dramatu telewizyjnego emitowanego na Channel 1. Obecnie montuje swój film fabularny.

 • Jan Vardøen

  W bezdni Maelströmu - reżyser

  Reżyser i producent filmowy. Urodził się w 1962 roku w Londynie, dorastał w Irlandii. Po wielu podróżach i pracy jako szef kuchni, wrócił do Norwegii i nauczył się zawodu swojej norweskiej rodziny: szkutnictwa drewnianego. Prowadzi własną firmę producencką Beacon Isle Productions.

 • Tomasz Wolski

  1970 - reżyser

  Reżyser, producent, scenarzysta, operator kamery i montażysta. Urodził się w 1977 roku. Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i kursu dokumentalnego w Szkole Wajdy. Uczestniczył w Berlinale Talent Campus oraz Berlin Today Award. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011, 2019 oraz NCK Młoda Polska. Autor kilkunastu filmów dokumentalnych, m.in. „Klinika” (2006), „Szczęściarze” (2009), „Lekarze” (2011), „Pałac” (2012), „Nie dla każdego” (2012), „Festiwal” (2017). Laureat nagrody Złotego Lajkonika na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym za “Zwyczajny kraj”.

 • Tomasz Wysokiński

  Spacer z Aniołami - reżyser

  Reżyser. Medycyna była błędem. Na szczęście pewnego dnia wyruszył w dwuletnią podróż po Azji, która odmieniła jego życie. To była iluminacja — dostrzegł ścieżkę, którą chciał podążać. Odwiedził ponad pięćdziesiąt krajów Trzeciego Świata, a doświadczenia z kilkunastu lat włóczęgi są dla niego inspiracją do pracy nad filmami dokumentalnymi o niedostępnych światach; o istnieniu wielu z nich prawie nikt nie wie i być może nikt nie będzie w stanie do nich dotrzeć… Tymczasem, planując wyprawy w poszukiwaniu tematu nowego pełnometrażowego dokumentu, pisze scenariusz filmu fabularnego na motywach opowiadania Jorge’a Luisa Borgesa.

 • Mehdi Zarei

  W ciemności - reżyser

  Urodził się w Shirazie, w Iranie. Ukończył Uniwersytet Artystyczny w Szirazie w 2006 roku, a swoje zainteresowania kinem rozwijał uczęszczając na dwuletnie kursy filmowe pod kierunkiem Abbasa Kiarostamiego. Jego poprzednie filmy były pokazywane i nagradzane na różnych festiwalach. „W ciemności” powstał w 2020 roku na podstawie opowiadania Samada Taheri.

 • Adam Żądło

  Solar Voyage - reżyser

  Urodził się w 1993 roku. Artysta audiowizualny, absolwent Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Specjalizuje się w animacji, grach komputerowych, fotografii i filmie. Wychował się na wsi, w swojej twórczości łączy doświadczenie z pracy na roli z wiedzą naukową i najnowszymi technologiami. Czynnie wspierał koła naukowe zajmujące się konstruowaniem cyborga i badaniem przestrzeni kosmicznej. Zwycięzca, finalista i uczestnik kilkudziesięciu międzynarodowych festiwali, konkursów i wystaw (m. in. Sony World Photography Awards, Smithsonian.com Photo Contest, ADOBE ADAA, Sitges IFF).