Agata di Masternak Słowa klucze. Kolaże


Wystawa prac bohaterki filmu dokumentalnego „Twarze Agaty” w reżyserii Małgorzaty Kozery prezentowanego w konkursie 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Agata di Masternak Słowa klucze. Kolaże 

31 maja 2023 wernisaż, godz. 20:00 | wystawa trwa do 14 czerwca 2023
Galeria 2okna 

Kolaże odnoszą się do cykli malarskich, powstających w czasie pracy nad filmem w latach 2016 – 2023. Są przygotowane ze szkiców, notatek i fragmentów obrazów. To pamiętnik procesu twórczego, a zarazem kalejdoskop motywów i emocji powracających stale w twórczości artystki, takich jak poszukiwanie tożsamości, cielesność i duchowość, ból i miłość. Elementy kolaży są jak klatki wyjęte z życia, odpady, marginesy a jednocześnie to, co najcenniejsze i kluczowe.


Agata di Masternak, malarka i performerka. Mieszka i tworzy w Londynie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Malarstwa prof. K. Wachowiaka, Pracowni Tkaniny Artystycznej prof. D. Grynczel oraz w Pracowni Rzeźby prof. A. Myjaka. Jest także absolwentką Central Saint Martins College w Londynie. Swoje prace wystawiała m.in.w Zabludowicz Collection, TriBeCa New York Gallery, Burgh House and Hampstead, zaś jej twórczość była tematem w magazynach ArtPlugged, Boomer, Al-Thiba i innych.