Animated in Poland – nabór projektów

Do 11 kwietnia trwa nabór projektów filmów animowanych do prezentacji na 54.KFF.

 

 

Zapraszamy do zgłoszeń projektów filmów animowanych do prezentacji ANIMATED IN POLAND będącej częścią Industry Zone. Deadline na zgłoszenia mija 11 kwietnia.

ANIMATED IN POLAND powstało z myślą o prezentacji najnowszych filmów animowanych tworzonych w Polsce. Reprezentanci wyselekcjonowanych projektów pokażą fragmenty i opowiedzą o swoich filmach nim te trafią do programów polskich i zagranicznych festiwali filmowych.

Do udziału w prezentacji można zgłaszać filmy na ostatnim etapie produkcji, które swoją premierę będą miały w ciągu najbliższych kilku miesięcy. W wydarzeniu będą uczestniczyli międzynarodowi profesjonaliści związani z branżą filmu animowanego – reprezentanci festiwali, instytucji filmowych dystrybutorzy oraz agenci sprzedaży. Prezentacja odbędzie się w języku angielskim.

Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych sześć projektów, które wezmą udział w finałowej prezentacji 26 maja, w ramach Industry Zone, odbywającego się podczas 54. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Chętnych prosimy o kontakt pod adresem [email protected] najpóźniej do 11 kwietnia.

Prezentacja ANIMATED IN POLAND odbyła się po raz pierwszy w maju ubiegłego roku podczas 53. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego we współpracy z magazynem shortcut. Zorganizowany w ramach Industry Zone blok wydarzeń poświęconych filmom animowanym – Animating the promotion – zgromadził w Krakowie animatorów, producentów oraz profesjonalistów związanych z branżą. W programie znalazło się krótkie seminarium poświęcone festiwalowej promocji filmów animowanych, a także sprzedaży oraz panel dyskusyjny poruszający wyżej wymienione kwestie na konkretnych przykładach. Finałowym punktem programu była prezentacja ANIMATED IN POLAND, w ramach której zaprezentowano m.in. znane już festiwalowej publiczności projekty filmów „Łaźnia” Tomka Duckiego czy „Zmysły prysły” Marcina Wasilewskiego.

Informacji dotyczących konkursu udziela biuro Krakowskiej Fundacji Filmowej: Zofia Ścisłowska, tel. (12) 294- 69-45, [email protected]

 

 

 

Kategoria: News.

Aktualności

1235 z 1917