Szukając Karen Dalton

Szwajcaria | 2018 | dokument | 94 min. Konkurs DocFilmMusic

Ze swym talentem i barwą głosu mogła zdobyć sławę niczym Janis Joplin. Jej zapomniana dzisiaj biografia to historia straconych szans, tragicznych okoliczności i własnych zaniechań. Posługując się konwencją kina drogi, reżyserka podąża śladami Karen Dalton, bluesowo-folkowej wokalistki i poetki o indiańskich korzeniach. Zabiera nas w melancholijną podróż w czasie, ale także po prowincjonalnej Ameryce, która dla bohaterki stała się ucieczką przed zgiełkiem show-biznesu. Stawia pytania o cenę, jaką płaci kobieta i artystka szukająca w swoim życiu prawdziwego spełnienia.

reżyseria

Emmanuelle Antille

Reżyserka i artystka wideo. Urodziła się w 1972 roku w Lozannie. Studiowała na ESAV w Genewie i na Rijksakademie w Amsterdamie. Przez lata swojej zawodowej aktywności zdobyła uznanie i szereg nagród, m.in. trzy Swiss Art Award czy Kiefer-Hablitzel Prize. Była rezydentką w Berlinie i Paryżu. „Szukając Karen Dalton” jest jej pełnometrażowym debiutem.

zdjęcia
Carmen Jaquier
muzyka
Karen Dalton, Billy Mitchel, Harry Tuft, Dick Weissman, Jean-Marc Butty, Ben Schenck, Colin Gagon, Diane Cluck, Lower Dens, Cheyenne , Phillipe Henchoz, Robot Kimbap, Djely Mamou Couyate, Delia Meshlir, Jimmy Duck Holmes, Larkin Grimm, Christian Pahud, Richard Tucker
dźwięk
Malika Pellicioli
montaż
Laurence Vaes, Emmanuelle Antille, Emilie Morier
produkcja
Emmanuelle Antille (Rubis Films), Luc Peter (Intermezzo Films)