Była sobie Aurora

Norwegia | 2019 | dokument | 72 min. Konkurs DocFilmMusic

Pochodzi z krainy fiordów, bywa nazywana cudownym dzieckiem Björk i jest jedną z najbardziej charyzmatycznych wokalistek młodego pokolenia. Aurora Aksnes (rocznik 1996) uchyla w filmie drzwi do swego magicznego świata. Kamera towarzyszy jej w trasie koncertowej, w tworzeniu muzyki i w skomplikowanych relacjach z bliskimi współpracownikami. Przed nami portret bezkompromisowej artystki, która na naszych oczach zmienia się i dojrzewa, a jednocześnie na współczesnym rynku muzycznym próbuje ocalić niezależnego ducha i swą dziecięcą wrażliwość.

reżyseria

Stian Servoss

Reżyser, operator, autor i montażysta teledysków muzycznych dla najważniejszych norweskich artystów. Studiował w Noroff Academy of Film w Bergen. Zdobywca dwóch norweskich nagród Emmy za swoją pracę przy najpopularniejszym programie stacji TV 2 Zebra, „The Fjord Cowboys”. „Była sobie Aurora” to jego pełnometrażowy debiut.

Benjamin Langeland

Producent, reżyser reklam i teledysków muzycznych. Edukację zdobywał w Christiania College w Bergen. Przez cztery lata był związany ze studiem produkcyjnym Flimmer Film. Zdobywca wielu nagród za serię „Children Deported” (2015), przy której pracował jako montażysta i operator. Wychowywał się w mieście, z którego pochodzi bohaterka jego filmowego debiutu, Aurora. „Była sobie Aurora” to jego pełnometrażowy debiut.

zdjęcia
Stian Servoss, Benjamin Langeland
muzyka
Olav Øyehaug
montaż
Lars Apneseth
produkcja
Thorvald Nilsen