Męski klub

Norwegia | 2018 | dokument | 75 min. Konkurs DocFilmMusic

W 2016 roku przed koncertem grupy Black Sabbath w Norwegii miał wystąpić amatorski chór złożony z 25 mężczyzn w średnim wieku. Kiedyś w żartach obiecali sobie nawzajem, że jeśli któryś z nich umrze, pozostali zaśpiewają na jego pogrzebie. Okazuje się, że Ivar, kierujący chórem od wielu lat, jest pierwszy w kolejce. Mimo zdiagnozowanego raka i coraz słabszej kondycji nie przerywa przygotowań do występu. Film opowiada o wspólnej pasji, o szorstkiej męskiej przyjaźni i byciu razem w najtrudniejszych chwilach.

reżyseria

Petter Sommer

Reżyser, dziennikarz i dźwiękowiec. Urodził się w 1975 roku w Seulu, od lat mieszka w Oslo. Jest autorem dokumentów „When Dad Kills” (2013) i „Operation conspiracy” (2014) wyprodukowanych przez Norsk Fjernsyn AS dla norweskiej stacji TV 2. Prezentowany na festiwalu „Męski klub” jest jego pełnometrażowym debiutem.

Jo Vemud Svendsen

Reżyser i dziennikarz. Urodził się w 1988 roku. Ukończył dziennikarstwo w Oslo and Akershus University College. W 2012 roku otrzymał nagrodę „The Radio Talent of the Year”. Pracował przy filmie dokumentalnym "A small island in the world". Jego filmografia to trzy filmy „The Journalist Students” (2010), „When Children Become Superstars” (2017) oraz „Męski klub”, który jest jego pełnometrażowy debiut.

zdjęcia
Petter Sommer, Jo Vemud Svendsen
scenariusz
Petter Sommer, Jo Vemud Svendsen
muzyka
Martin Horntveth
montaż
Petter Sommer, Jo Vemud Svendsen
produkcja
Kari Anne Moe, Gudmundur Gunnarsson (FUGLENE)