Wypchane życie

Chorwacja | 2019 | animacja | 12 min. Konkurs krótkometrażowy

Bohaterka zajmująca się taksydermią, swoje okazy traktuje z szacunkiem i czułością, a wypchane zwierzęta zanosi z powrotem do lasu. Wcześniej jednak z głów martwych zwierząt wyciąga taśmy filmowe, a utrwalone na nich obrazy pozwalają jej obserwować świat oczyma podopiecznych. Wreszcie sama pragnie stać się częścią natury... Lalkowa animacja, przesiąknięta dziwaczną atmosferą mrocznych baśni i horrorów, opowiadająca historię na granicy snu i rzeczywistości.

reżyseria

Ivana Bosnjak Gość festiwalu

Reżyserka, scenarzystka i animatorka. Urodziła się w 1983 roku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Zagrzebiu na Wydziale Grafiki i animację na norweskim Uniwersytecie w Voldzie. Od 2010 roku zaczęła realizować projekty w animacji poklatkowej.

Thomas Johnson Gość festiwalu

Reżyser, scenarzysta i animator. Urodził się w 1984 roku. Ukończył Time Based Media na Uniwersytecie Walijskim w Cardiff oraz Wydział Nowych Mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Zagrzebiu. Poza realizacją filmów animowanych, prowadzi również warsztaty z animacji poklatkowej na międzynarodowych festiwalach.

zdjęcia
Ivan Slipcevic
scenariusz
Ivana Bosnjak, Thomas Johnson
animacja
Ivana Bosnjak, Thomas Johnson
obsada
Rakan Rushaidat
muzyka
Andrea Martignoni
dźwięk
Andrea Martignoni
montaż
Iva Kraljevic
produkcja
Vanja Andrijevic (Bonobostudio)
Projekcje filmu:
czwartek, 30 maja 20:00 | Mikro + spotkanie z twórcami:
reżyser Ivana Bosnjak
reżyser Thomas Johnson
Wypchane życie