Wspomnienia Alby

Włochy, Niemcy | 2019 | animacja | 6 min. Konkurs krótkometrażowy

Filiżanką kawy można rozpocząć dzień albo… miłość na całe życie. Wiele filiżanek kawy musiało jednak zostać wypitych, zanim Alba i Pierino zorientowali się, że darzą się wzajemnym uczuciem. Urocza historia o długich początkach związku i młodzieńczym zauroczeniu opowiedziana z perspektywy starszej kobiety. Pierwszoosobowa, intymna narracja, a także wykorzystane w animacji stare filmy i zdjęcia z rodzinnego archiwum podkreślają autentyczność historii i szczerość uczucia.

reżyseria

Andrea Martignoni

Reżyser i dźwiękowiec. Pochodzi z Włoch, mieszka i pracuje w Berlinie. Autor ponad 40 ścieżek dźwiękowych do filmów animowanych. „Wspomnienia Alby” (2019) są jego debiutem współreżyserskim.

Maria Steinmetz Gość festiwalu

Reżyserka, scenarzystka i animatorka. W 2014 ukończyła studia na University of Film and Television HFF "Konrad Wolf" w Poczdamie. Po otrzymaniu dyplomu rozpoczęła karierę freelancera. Realizuje filmy animowane dla dzieci i dorosłych. Spełnia się również jako pedagog, prowadząc warsztaty z animacji. Jej filmografia obejmuje: "Memorie di Alba“ (2019), "The Mosquito Pieks“ (2017), "Macramé" (2014), “Changeling” (2011), “Coma” (2009).

zdjęcia
Maria Steinmetz
scenariusz
Andrea Martignoni, Maria Steinmetz
animacja
Maria Steinmetz
muzyka
Andrea Martignoni
montaż
Maria Steinmetz
produkcja
Andrea Martignoni, Maria Steinmetz
Projekcje filmu:
czwartek, 30 maja 17:00 | MOS 1 + spotkanie z twórcami:
reżyser Maria Steinmetz
Wspomnienia Alby