Acid Rain

Polska | 2019 | animacja | 27 min. Konkurs krótkometrażowy Konkurs polski

Młoda ucieka z domu, bo ma dość otaczającej ją rzeczywistości. Chudy to freak mieszkający w kamperze. Spotykają się na balustradzie i zaczynają wspólną podróż przez wyżarte kwaśnymi deszczami krajobrazy, wędrując jednocześnie przez kolejne stany świadomości. Zabranie do samochodu autostopowicza zmieni na zawsze ich już i tak skomplikowaną relację, a kolorowe wizje zmienią się w mroczny thriller. Psychodeliczny trip z elektroniczną muzyką do krainy halucynacji z niespodziewanym twistem w finale.

reżyseria

Tomek Popakul Gość festiwalu

Urodził się w 1986 roku. Jest absolwentem PWSFTviT w Łodzi na kierunku animacja i efekty specjalne. Równolegle przez rok studiował scenariopisarstwo. Zrealizował kilka filmów z czego dyplomowy "Ziegenort" - był pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach i zdobył liczne nagrody na całym świecie. Brał udział w programie rezydencji Animation Artist in Residence Tokyo organizowanym przez Japan Image Council (JAPIC) gdzie zrealizował swój poprzedni film "Black".

scenariusz
Tomek Popakul
animacja
Krzysztof Rakszawski, Shibabrata Chakraborty, Jacek Mazur, Oleksandra Zakrevska, Tomek Popakul, Adrian Fijałek, Damian Krakowiak, Maria Kulpa, Kasia Melnyk
obsada
Daria Bułka, Piotr Bułka, Maciej Miszczak
muzyka
Escape From Warsaw, Lou Karsh, Reptant , Chino Ceephax, Jerome Hill
dźwięk
Michał Fojcik
montaż
Tomek Popakul
produkcja
Piotr Szczepanowicz, Grzegorz Wacławek (Animoon), (FINA - Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny)