Milady

Włochy | 2018 | dokument | 18 min. Konkurs krótkometrażowy

Milady przychodzi na świat w 1994 roku w Kolumbii. Zaraz potem trafia do włoskiej rodziny zastępczej i otrzymuje nowe imię. Nie wie, kim są jej biologiczni rodzice, ani dlaczego jej matka porzuciła ją zaraz po porodzie. Szczęśliwe dzieciństwo utrwalone na domowych nagraniach oraz wsparcie przybranych, kochających rodziców nie pomogło jej pozbyć się natrętnych pytań i wątpliwości. Razem z kilkoma innymi adoptowanymi dziećmi postanawia podzielić się swoją historią i doświadczeniem.

reżyseria

Giulia Tivelli Gość festiwalu

Reżyserka i scenarzystka. Urodziła się w 1994 roku w Bogocie. Rok później została adoptowana przez włoskich rodziców i wychowywała się w Europie. Studiowała na wydziale filmowym Rzymskiego Uniwersytetu Sztuk Pięknych. Rozpoczęła również dwuletni kurs reżyserii z Susanną Nicchiarelli, która pomogła jej w pracy nad scenariuszem jej pierwszego dokumentu „Milady” (2018). Obecnie pracuje nad swoim pierwszym pełnometrażowym filmem.

Flavia Scardini Gość festiwalu

Reżyserka i producentka. Urodziła się w 1991 roku w Rzymie. Uczęszczała na Rzymski Uniwersytet Sztuk Pięknych. Jako producentka wykonawcza zrealizowała kilka dokumentów i filmów krótkometrażowych. Od 2016 roku pracuje w dziale produkcji dla dużych włoskich firm producenckich takich jak Groenlandia, Fandango, Sky Arte czy Lotus. Jest współreżyserką i producentką dokumentów „We Are the Only One” (2017), któy zdobył nagrodę Sky Arte oraz "Milady" .

zdjęcia
Luca Bonaventura
scenariusz
Giulia Tivelli
muzyka
Fabrizio Bondi
dźwięk
Beatrice Baldacci, Federico Cabula
montaż
Giulia Tivelli, Flavia Scardini
produkcja
Giulia Tivelli, Flavia Scardini
Projekcje filmu:
czwartek, 30 maja 17:00 | MOS 1 + spotkanie z twórcami:
reżyser Giulia Tivelli
reżyser Flavia Scardini
Milady