Czarny las

Francja, Kanada | 2018 | fabuła | 21 min. Konkurs krótkometrażowy

Jajka, cukier, gorzkie kakao, mąka, wiśnie. Biszkopt przekładamy bitą śmietaną, boki posypujemy czekoladą. Przygotowanie smakowitego wypieku to jedynie preludium do pełnej niespodzianek, czarnego humoru i gorzkiego dramatu, dochodzeniowej rekonstrukcji zbrodni. To, że szybko dowiadujemy się KTO zabił, nie ma najmniejszego znaczenia, bowiem nie o to w tej grze chodzi. Philippe David Gagné i Jean-Marc E. Roy, którzy wspólnie pracują już od 2008 roku realizując dokumenty i fabuły, wiedzą, jak utrzymać widza w napięciu i zaangażować go od pierwszego do ostatniego ujęcia.

reżyseria

Jean-Marc E. Roy

Reżyser i animator współpracujący z Philippem David Gagné. Obaj są twórcami bardzo popularnych w Quebecu serii „Pick-up” oraz „Cowboy: a Canadian dream". W 2015 roku ich krótkometrażowy film „Bleu Tonerre” był pokazywany w Cannes w sekcji Directors' Fortnight. To wyróżnienie okazało się przepustką do dalszej filmowej kariery. Ich filmy były zapraszane i nagradzane na festiwalach całego świata.

Philippe David Gagné

Reżyser i animator współpracujący z Jean-Marcem E. Royem. Obaj są twórcami bardzo popularnych w Quebecu serii „Pick-up” oraz „Cowboy: a Canadian dream". W 2015 roku ich krótkometrażowy film „Bleu Tonerre” był pokazywany w Cannes w sekcji Directors' Fortnight. To wyróżnienie okazało się przepustką do dalszej filmowej kariery. Ich filmy były zapraszane i nagradzane na festiwalach całego świata.

zdjęcia
Olivier Gossot
scenariusz
Daisy Sadler, Jean-Marc E. Roy, Philippe David Gagné
montaż
Jean-Marc E. Roy, Philippe David Gagné
produkcja
Thierry Lounas (Capricci Films), Julie Groleau, Jean-Marc E. Roy, Philippe David Gagné (La Boite de Pick-up)