Dziś, jutro ... wczoraj

Polska | 2019 | dokument | 52 min. Konkurs polski

Portret trzech pokoleń jednej rodziny boleśnie doświadczonej przez historię. Dziedziczenie traumy Holocaustu staje się w filmie Diany i Krzysztofa Kadłubowskich przyczyną wzajemnego niezrozumienia trzech kobiet i niewypowiedzianą motywacją pretensji. Rola matki, córki i wnuczki zyskuje zupełnie inny wymiar w obliczu katastrofy drugiej wojny światowej. Najstarsza z kobiet próbuje zrozumieć losy swojej rodziny, młodsza uchyla się od bezpośredniej konfrontacji z tematem Holocaustu, a najmłodsza poszukuje tożsamości żydowskiej w ortodoksyjnej społeczności.

reżyseria

Diana Kadłubowska Gość festiwalu

Urodziła się w 1974 r. w Warszawie. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi (1993 - 1997). Od 2001 roku wspólniczka w firmie Studio Filmowe Plus Tv. Przez okres szesnastu lat współreżyserowała oraz produkowała szereg programów telewizyjnych, filmów dokumentalnych, reportaży, m.in. „Top Girls” - krótkometrażowy film fabularny (reżyseria) oraz film dokumentalny „Powroty” (asystent reżysera).

Krzysztof Kadłubowski Gość festiwalu

Reżyser, operator filmowy. Urodził się w 1965 roku w Białymstoku. Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi (1987-1992) oraz Instytutu Fotografii Artystycznej w Pradze (1987-1990). Od 1992 roku zrealizował zdjęcia do wielu reportaży, filmów dokumentalnych, reklam i filmów korporacyjnych, a także form fabularnych. Jego filmografia obejmuje m.in. filmy dokumentalne ”Powroty” (reżyseria) oraz "Wolność jak płomień" (reż.Iwona Sadowska, zdjęcia).

zdjęcia
Krzysztof Kadłubowski
scenariusz
Diana Kadłubowska, Krzysztof Kadłubowski
obsada
Katarzyna Meloch-Jackl, Agnieszka Jackl, Judyta Jackl
muzyka
Lonely Noir
dźwięk
Kamil Andrzejewski, Sławomir Klibisz
montaż
Rafał Salata
produkcja
Krzysztof Kadłubowski (Studio Filmowe Plus Tv)
Projekcje filmu:
poniedziałek, 27 maja 14:00 | Scena AST + spotkanie z twórcami:
reżyser Krzysztof Kadłubowski
reżyser Diana Kadłubowska
Dziś, jutro ... wczoraj