Portret Suzanne

Polska, Niemcy, Francja | 2019 | animacja | 15 min. Konkurs krótkometrażowy Konkurs polski

Mały hotel we Francji, a w nim mężczyzna, który próbuje zapobiec głodowi miłości, jedząc ponad miarę. Tęsknoty za ukochaną Suzanne nie ukoją jednak talerze pełne wędlin, warzyw i owoców. Gdy bohater udaje się do miasta w poszukiwaniu jedzenia, przypadkiem rani swoją lewą stopę, a ta niespodziewanie przekształca się w Suzanne. Od tej pory mogą być nierozłączni… To jednak dopiero początek surrealistycznej historii o samotności, zazdrości i miłości. Groteskowa adaptacja opowiadania Rolanda Topora ulepiona z plasteliny, w której zachwyca każdy szczegół.

reżyseria

Izabela Plucińska Gość festiwalu

Reżyserka filmów animowanych. Urodziła się w Polsce, obecnie mieszka w Niemczech. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (kierunek: wzornictwo) oraz animacji filmowej na Wydziale Operatorskim łódzkiej PWSFTviT, gdzie uzyskała również tytuł doktora w zakresie filmu animowanego. Specjalizuje się w animacji w plastelinie. Jej filmografia obejmuje m.in. "Jam Session" (2005) - zdobywcę Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, "Esterhazy" (2009), "Sexy Laundry" (2015). Obecnie wykłada w Akademii Sztuki w Szczecinie, równocześnie prowadząc swoją własną firmę produkcyjną ClayTraces, i powraca z nowym filmem - "Portret Suzanne", zainspirowanym opowiadaniem Rolanda Topora.

zdjęcia
Izabela Plucińska
scenariusz
Izabela Plucińska
animacja
Izabela Plucińska, Robert Kuźniewski
muzyka
Pascal Comelade, Arfaaz Kagalwala
montaż
Nora Bertone, Izabela Plucińska
produkcja
Izabela Plucińska, Robert Kern, Christine Haupt (ClayTraces), Jean-Laurent Csinidis (Films de Force Majeure), Paulina Ratajczak (Foundation Las Sztuki)