Metro

Polska | 2019 | animacja | 11 min. Konkurs polski

Motorniczy Arsenij bardzo lubi swoją pracę, kocha swój groszkowy wagon metra i roślinkę, którą pielęgnuje z wielką troską. Nie znosi za to pasażerów – są głośni, niemili i nie pomagają sobie nawzajem. Postanawia więc dać im nauczkę. Tak zaczyna się wypełniona czarnym humorem opowieść o motorniczym, którego lepiej nie spotkać na swojej drodze. Z dowcipem i dystansem o przodowniku pracy, pracoholizmie i różnych natręctwach. Nie tylko dla podróżujących komunikacją miejską.

reżyseria

Natalia Krawczuk Gość festiwalu

Ukończyła wydział Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Animację w PWSFTviT w Łodzi. W przerwie między studiami pracowała w agencji PR oraz w państwowych instytucjach kultury. Obecnie kontynuuje naukę na studiach doktoranckich w PWSFTviT oraz pracuje jako animator-freelancer. Zrealizowała m.in.: „Ping-pong” (2012), „Kapitan” (2014), “Płoty” (2015), „Pies Schroedingera” (2016), "Metro" (2019).

zdjęcia
Natalia Krawczuk
scenariusz
Natalia Krawczuk
animacja
Natalia Krawczuk, Aleksandra Wit, Damian Krakowiak, Michał Błaszczyk, Maciej Wierzejski
muzyka
Piotr Kubiak
montaż
Natalia Krawczuk
produkcja
Wojtek Leszczyński (WJTeam), Marcin Malatyński (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi)
Projekcje filmu:
Metro