CEDOC MARKET – NABÓR PROJEKTÓW PRZEDŁUŻONY DO 15 KWIETNIA 2020.

RUSZA NABÓR NA KOLEJNĄ EDYCJĘ CO-PRODUCTION MARKET, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ NA POCZĄTKU CZERWCA PODCZAS

KRAKOWSKIEGO FESTIWALU FILMOWEGO i KFF INDUSTRY!

TYM RAZEM POD NOWĄ NAZWĄ – CEDOC MARKET

ZGŁOSZENIA DO 15 KWIETNIA

Jeśli szukasz koproducentów do filmu dokumentalnego lub nowych projektów i talentów dokumentalnych lub po prostu chcesz poszerzyć swoje kontakty w branży, aplikuj już teraz!

CEDOC MARKET (Central European Documentary Market) (d. DOC LAB POLAND Co-Production Market) organizowany przez DOC LAB POLAND, we współpracy z KFF INDUSTRY, podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego, to jedyne w Polsce spotkanie koprodukcyjne dla producentów dokumentalnych, którzy poszukują partnerów polskich i zagranicznych. Market skupia się przede wszystkim na budowaniu kreatywnej współpracy między wschodnią a zachodnią, ale też północną i południową Europą. Przyjmujemy zgłoszenia z całego świata!

Organizowane od 2015 roku wydarzenie jest częścią kilkudniowego programu DOC LAB POLAND i KFF Industry, na który składają się warsztaty, konsultacje oraz pitchingi polskich projektów dokumentalnych (DOCS TO START i DOCS TO GO).

Kiedy: Początek czerwca 2020 (3-5 – tbc)

Gdzie: Krakowski Festiwal Filmowy – KFF Industry Online

Kto może aplikować?

Przyjmujemy projekty dokumentalne (pojedyncze, pełnometrażowe dokumenty oraz serie) w fazie rozwoju lub na wczesnym etapie produkcji.

CEDOC Market składa się z dwóch części:

CZĘŚĆ I – SESJA PITCHINGOWA DOCS TO START

Sesja pitchingowa 12 najlepszych polskich projektów w fazie rozwoju, które wzięły udział w warsztatach pod okiem tutorów programu DOC LAB POLAND. Po sesji możliwa jest rezerwacja spotkań one-to-one z wybranymi projektami.

Formuła: publiczny pitching i spotkania indywidualne na życzenie

CZĘŚĆ 2 – CO-PRODUCTION MARKET

Spotkania one-on-one z międzynarodową branżą dokumentalną: producentami, agentami sprzedaży, nadawcami telewizyjnymi, funduszami, a także przedstawicielami wiodących europejskich programów szkoleniowych i pitchingów.

Formuła: spotkania indywidualne na życzenie i „speed dating”. Wybrane projekty zostaną zaproszone do wzięcia udziału w dodatkowych spotkaniach stolikowych („round tables”) poświęconym tematom takim jak #DZIECI, #KOBIETY, #BIOGRAFIE/ARCHIWA.

*Zachęcamy do wymiany informacji o projektach między producentami.

Jak aplikować?

 1. Z projektem – chcemy dowiedzieć się jak najwięcej o zgłaszanym projekcie, jego walorach artystycznych, potencjale międzynarodowym oraz o doświadczeniu producenta. Akceptujemy dokumenty powyżej 50 minut.
 2. Bez projektu – jeśli nie masz projektu, który chciałbyś zaprezentować szerokiej branży międzynarodowej, ale szukasz nowych inspiracji lub projektów, które mógłbyś produkować lub koprodukować, zachęcamy do zgłoszenia profilu producenta. Kryterium wyboru w tym wypadku będzie doświadczenie producenta w koprodukcjach międzynarodowych.

Zgłoś się przed 15 kwietnia! Formularz zgłoszeniowy tutaj

Wymagane materiały:

 • logline (max. 250 znaków ze spacjami)*
 • synopsis (max. 1700 znaków ze spacjami)*
 • biogram i filmografia reżysera w języku angielskim (max. 500 znaków ze spacjami)*
 • bio i filmografia producenta (max. 500 znaków ze spacjami)
 • profil firmy (max. 500 znaków ze spacjami)
 • informacje dotyczące statusu projektu (dotychczas pozyskani partnerzy, plan finansowania, potrzebne środki, itp.)*
 • dodatkowe materiały audiowizualne*:
  • fotosy (2-3; min. rozdzielczość 1800pix x 1200pix; jpeg)
  • trailer/teaser

*wymagania tylko dla producentów aplikujących z projektem

Prosimy o wzięcie pod uwagę, że w ramach strony katalogowej dla każdego projektu możemy umieścić biogramy maksymalnie 3 osób (np. 2 reżyserów i 1 producenta; 1 reżysera i 2 producentów)

Dodatkowe warunki udziału w markecie:

Udział w CEDOC Market jest bezpłatny.

Wszystkie pytania prosimy kierować pod adres [email protected]

Wydarzenie jest organizowane przez DOC LAB POLAND i KFF Industry. 

Fot. Kamila Szatan