KFF INDUSTRY MEETINGS

ONE‐ON‐ONE MEETINGS: MEET THE DECISION MAKERS

27.05 – 31.05, 17.00 – 18.00

MOS 3 (wcześniejsze zapisy)

Odbywające się codziennie ONE-ON-ONE MEETINGS to indywidualne spotkania z obecnymi na Krakowskim Festiwalu Filmowym gośćmi z branży filmowej (dystrybutorami, agentami sprzedaży, kupującymi, programerami festiwalowymi, ekspertami, konsultantami). Spotkania skierowane są do producentów, twórców filmowych i innych profesjonalistów zaangażowanych w promocję filmową i mają formę max. 10 minutowych konsultacji indywidualnych.

UWAGA:  Ze względu na bardzo ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze rezerwacje u Małgorzaty Kramek, koordynatorki spotkań – [email protected]. Decyduje kolejność zgłoszeń! Prosimy o dokładne zaznaczenie, spotkaniem z jaką osobą jesteście Państwo zainteresowani. Prosimy o przemyślane rezerwacje dopasowane do Państwa obecności i dyspozycyjności na festiwalu w Krakowie.

 

Poniedziałek, 27.05

Kamila Dohnalová, Anifilm (Czechy) – Programer Festiwalu

Marcin Łuczaj, New Europe Film Sales (Polska) – Agent Sprzedaży

Sydney Neter, Snd Films (Holandia) – Agent Sprzedaży

Sarah Schlüssel, Berlinale Shorts (Niemcy) – Programer Festiwalu

Olga Artemyeva, Moscow International Film Festival  (Rosja) – Programer Festiwalu

Sigrid Hadenius, Uppsala International Short Film Festival (Szwecja) – Programer Festiwalu

Jukka-Pekka Laakso, Tampere Film Festival (Finlandia) – Programer Festiwalu

Wim Vanacker, European Short Pitch/Festival De Cannes (Belgia) – Programmer Festiwalowy

Guy Knafo, Nokzedoc.Tv (Francja) – Dystrybutor / Agent Sprzedaży

Wtorek, 28.05

Anne Gaschütz, Filmfest Dresden (Niemcy) – Programer Festiwalu

Laure Goasguen, Miyu Distribution (Francja) – Dystrybutor/Agent Sprzedaży

Mathieu Janssen, Go Short (Holandia) – Programer Festiwalu

Enrico Vanucci, Festiwal Filmowy w Wenecji / The Torino Short Film Market (Włochy) – Programer Festiwalu

Evgeniia Marchenko, International Film Festival Message To Man (Rosja) – Programer Festiwalu

Laurence Boyce, PöFF Shorts (Estonia) – Programer Festiwalu

Juraj Machalek, Jihlava IDFF (Czechy) – Programer Festiwalu

Shane Smith, Hot Docs (Kanada)  – Programer Festiwalu

Leena Pasanen, Dok Leipzig (Niemcy) – Programer Festiwalu

Środa, 29.05

Mar Montaner Riera, Sideways Film (Hiszpania) – Dystrybutor/ Agent Sprzedaży

Donatien Pierda, Java Films (Francja) – Dystrybutor/ Agent Sprzedaży

Michael Treves, JMT Films (Francja) – Dystrybutor/Agent Sprzedaży

Durna Safarova, Filmotor (Czech Republic) – Dystrybutor/ Agent Sprzedaży

Sergio Fant, Berlinale (Niemcy) – Programer Festiwalu

Miguel Ribeiro, Doclisboa International Film Festival (Portugalia) – Programer Festiwalu

Angeliki Petrou, Thessaloniki Documentary Festival (Grecja) – Programer Festiwalu

Kathy Brew, Moma Doc Fortnight (Usa) – Programer Festiwalu

Czwartek, 30.05

Ulla Lehmann, Taskovski Films (Wielka Brytania) – Agent Sprzedaży

Hanne Biermann, Deckert Distribution (Niemcy) – Dystrybutor/Agent Sprzedaży

Adam Thorsmark, Cph:Dox (Dania) –Programer Festiwalu

Vittoria Rusalen, Slingshot Films (Włochy) – Agencja Sprzedaży

Astrid Silva, Visions Du Réel, (Szwajcaria) – Programer Festiwalu

Margot Mecca, Festival Dei Popoli Institute (Włochy) – Programer Festiwalu

Thierry Detaille, Visible Film (Izrael) – Dystrybutor / Agent Sprzedaży

Piątek, 31.05

Aleksandar Govedarica, Syndicado (Kanada) – Dystrybutor / Agent Sprzedaży

Julie Kárová, One World (Czechy) – Programer Festiwalu

Giuseppe Gariazzo, Trieste Film Festival (Włochy) – Programer Festiwalu

Raluca Iacob, Astra Film Festival (Rumunia) – Programer Festiwalu

Victoria Leshchenko, Docudays UA (Ukraina) – Programer Festiwalu

Viviana Carlet, Lago Film Fest (Włochy) – Programer Festiwalu

Poniedziałek, 27.05

Kamila Dohnalová, Anifilm (Czechy) – programer festiwalu

Anifilm to Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych organizowany corocznie w Třeboň w Czechach. Festiwal oferuje najlepsze filmy z szeroko rozumianego gatunku animacji; posiada międzynarodowe konkursy filmów pełnometrażowych, filmów krótkometrażowych, filmów studenckich, teledysków, animacji abstrakcyjnych i nienarracyjnych oraz niezależnych gier komputerowych. Program industry festiwalu oferuje szeroką gamę kursów mistrzowskich, seminariów, warsztatów i wykładów prowadzonych przez gości festiwalu. Animarket, który odbywa się podczas festiwalu, to wydarzenie branżowe, które umożliwia znalezienie miejsca pracy twórcom animacji oraz studentom.

Marcin Łuczaj, New Europe Film Sales (Polska) – agent sprzedaży

New Europe Film Sales to światowa firma sprzedaży z siedzibą w Warszawie. Jesteśmy dumni z naszego małego, starannie dobranego katalogu filmów fabularnych i krótkometrażowych. Każdy z nich jest dla nas bardzo cenny. Nasze filmy regularnie mają swoje premiery na kluczowych festiwalach, takich jak Cannes, Berlinale, Wenecja, Toronto, Sundance. Współpracujemy między innymi z takimi reżyserami jak Ruben Östlund, Tomek Bagiński, Niki Lindroth von Bahr, Trevor Jimenez, Reka Bucsi. Wśród naszych filmów krótkometrażowych jest 12 z Oscarowych shortlist.

Sydney Neter, Snd Films (Holandia) – agent sprzedaży

SND Films to butikowa agencja sprzedaży założona w 1994 r. z siedzibą w Amsterdamie, która zajmuje się sprzedażą filmów krótko- i pełnometrażowych oraz godzinnych dokumentów. Mocne animowane i fabularne krótkie metraże są zawsze mile widziane. Jeśli chodzi o dokumenty, głównie szukamy rozrywkowych filmów dokumentalnych, które nie są zbyt polityczne. Preferujemy tematykę filmów związaną ze sztuką i kulturą, a także dokumenty LGBTQ.

Sarah Schlüssel, Berlinale Shorts (Niemcy) – programer festiwalu

Berlinale to wyjątkowe miejsce artystycznych poszukiwań i rozrywki. Jest to jeden z największych festiwali filmowych na świecie, przyciągający każdego roku dziesiątki tysięcy gości z całego świata. Od 25 do 30 filmów krótkometrażowych zostaje wyselekcjonowanych do konkursu Berlinale Shorts. Międzynarodowe jury przyznaje Złotego Niedźwiedzia za Najlepszy Film Krótkometrażowy, Srebrnego Niedźwiedzia – Nagrodę Jury, Nagrodę Audi Short Film Award, a także nominuje krótkometrażowego kandydata do Europejskiej Nagrody Filmowej. W marcu 2019 r. kuratorem Berlinale Shorts została Anna Henckel-Donnersmarck.

Olga Artemyeva, Moscow International Film Festival (Rosja) – PROGRAMER FESTIWALU

Moscow International Film Festival  (w skrócie MIFF) jest jednym z najstarszych festiwali na świecie. Po raz pierwszy odbył się w 1935 r. w Moskwie, a przewodniczącym Jury był Siergiej Eisenstein. Festiwal był organizowany regularnie od 1959 roku, a corocznie odbywa się już od 1999 roku. Główną nagrodą festiwalu jest figura świętego Jerzego zabijającego smoka – wizerunek z herbu Moskwy. Nikita Michałkow jest prezesem festiwalu od 1999 roku.

Sigrid Hadenius, Uppsala International Short Film Festival (Szwecja) – programer festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Uppsali odbywa się od 1982 r. i od początku stanowi najważniejsze miejsce premier krótkich filmów w Szwecji i jeden z najważniejszych festiwali filmów krótkometrażowych w Europie. Co roku festiwal wyświetla 300 filmów w różnych sekcjach, dając możliwość do poznania różnorodności i bogactwa krótkich metraży. Zgłoszenia do Konkursu Międzynarodowego, Narodowego oraz Festiwalu Filmów dla Dzieci są  przyjmowane do 31 maja. 38. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Uppsali odbędzie się w dniach 21-27.10.2019.

Jukka-Pekka Laakso, Tampere Film Festival (Finlandia) – programer festiwalu

Festiwal filmowy w Tampere jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych festiwali filmów krótkometrażowych w Europie. W przyszłym roku odbędzie się jego 50. edycja. W ramach międzynarodowego konkursu odbywa się 11 pokazów filmów trwających mniej niż 30 minut: fabularne, dokumentalne, animowane i eksperymentalne. W ramach narodowego konkursu pokazywane są najlepsze fińskie filmy krótkometrażowe i dokumentalne. Ponadto Tampere oferuje wiele wydarzeń specjalnych, takich jak retrospektywy, pokazy tematyczne, filmy z muzyką na żywo itp.

Wim Vanacker, European Short Pitch/Festival de Cannes (Belgia) – programmer festiwalowy

Po ukończeniu psychologii w Belgii, Wim Vanacker przeniósł się do Dublina, gdzie pracował jako terapeuta uzależnień. Trzy lata później ponownie podjął studia – na EICAR – podczas których stworzył dwa krótkie metraże. Po zdobyciu dyplomu odkrył NISI MASA, organizację non-profit promującą młodych europejskich profesjonalistów, w której został szefem działu scenariuszowego oraz kierownikiem projektu European Short Pitch. Ostatnio założył firmę Sireal Films, w której wyprodukował short ,,empire”. Jako scenarzysta/reżyser aktualnie prowadzi prace nad filmem krótkometrażowym [ˈsɪə.ri.əl ]. Dodatkowo pracuje jako konsultant scenariuszowy, korepetytor i wykładowca, a od tego roku jest także członkiem komisji selekcyjnej konkursu filmów krótkometrażowych na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Guy Knafo, noKzeDoc.tv (Francja) dystrybutor / agent sprzedaży

noKzeDoc.tv jest pierwszą dokumentalną platformą nadawczą wykorzystującą semantyczną indeksację i system rekomendacji. Dzięki temu oprócz przyjemności zdobywania wiedzy, szerokie grono odbiorców doznaje niesamowitych nowych „doświadczeń użytkowania”.

Wtorek, 28.05

Anne Gaschütz, Filmfest Dresden (Niemcy) – programer festiwalu

Filmfest Dresden jest zaliczany do najsłynniejszych i najsilniej ugruntowanych festiwali krótkich metraży w Europie. Każdego roku prezentuje na ekranach kin filmy krótkometrażowe z Niemiec, Europy i całego świata. Festiwal jest szczególnie zorientowany na filmy animowane i fabularne. Sekcja wydarzeń branżowych ,,etc. – events.trainings.connections” dopełnia program panelami dyskusyjnymi, spotkaniami, warsztatami i wystawami. Festiwal obchodził swoją 30. rocznicę w kwietniu 2018.

Laure Goasguen, Miyu Distribution (Francja) – dystrybutor/agent sprzedaży

Utworzona w 2017 roku, agencja Miyu Distribution powstała z partnerstwa Luce Grosjean i jej firmy Seve Films z Miyu Productions. Specjalizująca się w międzynarodowej sprzedaży i dystrybucji krótkometrażowych filmów animowanych, Miyu Distribution dystrybuuje filmy dyplomowe z czołowych szkół animacji, a także inne niezależne produkcje.

Mathieu Janssen, Go Short (Holandia) – programer festiwalu

Go Short – Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Nijmegen to główny festiwal filmów krótkometrażowych w Holandii. Podczas pięciu dni festiwalowych pokazywane są najlepsze filmy krótkometrażowe w Europie. Go Short to nie tylko skrócona droga do Oscarów i BAFTA, ale od 2019 roku jest to także furtka do Europejskich Nagród Filmowych. Oprócz konkursów Go Short oferuje bogaty program wydarzeń, dyskusji, warsztatów, imprez i spotkań dla filmowców, branży filmowej i publiczności.

 Enrico Vanucci, Festiwal Filmowy w Wenecji / The Torino Short Film Market (Włochy) – programer festiwalu

Festiwal Filmowy w Wenecji jest najstarszym festiwalem filmowym na świecie oraz jedną z najbardziej prestiżowych imprez, która rokrocznie prezentuje selekcję światowej klasy filmów o wysokich walorach artystycznych.

Evgeniia Marchenko, International Film Festival ‘’Message to Man’’ (Rosja) – programer festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych, Krótkometrażowych i Animowanych „Message To Man” odbywa się corocznie w Petersburgu od 1989 roku, a ceremonia otwarcia Festiwalu ma miejsce na Placu Pałacowym. Każdego roku w festiwalu bierze udział nawet do 40 000 widzów. Nazwa festiwalu jest nawiązaniem do uniwersalnych wartości humanistycznych promowanych w Biblii.

Laurence Boyce, PöFF Shorts (Estonia) – programer festiwalu

Festiwal Filmowy Black Nights (PÖFF) jest festiwalem klasy A, który odbywa się rokrocznie w listopadzie w Tallinie. Do konkursu filmów pełnometrażowych i szerokiej sekcji branżowej, festiwal zaprasza filmy dokumentalne, fabularne i animowane z całego świata. PÖFF Shorts to krótkometrażowa część festiwalu Black Nights, do której trafiają animacje, fabuły, filmy dokumentalne i eksperymentalne z całego świata.

Juraj Machalek, Jihlava IDFF (Czechy)programer festiwalu

Jihlava IDFF to największy festiwal kreatywnych filmów dokumentalnych, który skupia się na Europie Środkowej i Wschodniej. Zwraca uwagę na projekty społecznie istotne, które mają innowacyjny styl, a także zmuszają do refleksji. Ponadto festiwal oferuje pokazy poświęcone kinu eksperymentalnemu i oferuje różne wydarzenia branżowe dla profesjonalistów filmowych. 23. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 24-29 października 2019 r.

Shane Smith, Hot Docs (Kanada)  – programer festiwalu

Hot Docs, największy festiwal dokumentalny w Ameryce Północnej, który miał swoją 26. edycję w dniach 25.04-5.05.2019. Miejscowym widzom oraz międzynarodowym gościom zaprezentowano 234 wybitne filmy dokumentalne oraz 18 projektów interdyscyplinarnych z Kanady i całego świata. Hot Docs zorganizował także pełen zestaw konferencji, wydarzeń branżowych oraz usług dla dokumentalistów, w tym słynne Hot Docs Forum, Hot Docs Deal Maker i Doc Shop.

Leena Pasanen, DOK Leipzig (Niemcy) – programer festiwalu

DOK Leipzig to jeden z wiodących festiwali filmów dokumentalnych i animowanych. Festiwal, który jako pierwszy na świecie połączył te dwa gatunki, opiera się na ponad 60-letniej historii i tradycji. DOK Leipzig jest świętem filmów o najwyższej wartości artystycznej i innowacyjnym podejściu do opowiadania historii, uosabiających wartości takie jak: pokoju, tolerancja, godność ludzka i wolność słowa.

Środa, 29.05

Mar Montaner Riera, Sideways Film (Hiszpania) – dystrybutor/ agent sprzedaży

Sideways Film jest ustanowioną w 2010 roku agencją, która zajmuje się sprzedażą filmów dokumentalnych. Sideways Film specjalizuje się w licencjonowaniu treści telewizyjnych, cyfrowych i edukacyjnych. Dzięki ścisłej współpracy ze swoimi filmowcami firma stara się, aby każdy tytuł prezentował unikalną perspektywę i zyskiwał zasłużoną uwagę.

Donatien Pierda, Java Films (France) – dystrybutor/ agent sprzedaży

Założona w 2005 roku, Java Films szybko stała się jedną z wiodących niezależnych dystrybutorów dokumentów w Europie, zapewniając wsparcie produkcyjne i dystrybucyjne zarówno gotowym filmom, jak i projektom w fazie rozwoju. W 2013 roku otworzyliśmy nowy dział, pozwalający obsługiwać nasz rosnący katalog kinowy. Wśród naszych filmów znajdują się zwycięzcy nagród Emmy i nominowani do innych prestiżowych wyróżnień, takich jak nagrody Goya, oraz filmy, których premiery odbyły się na festiwalach takich, jak Sundance, Tribeca czy Hot Docs.

Michael Treves, JMT Films (Francja) – dystrybutor/agent sprzedaży

Michael Treves ma ponad 18-letnie doświadczenie w pracy z międzynarodowymi nadawcami. Założył firmę JMT Films, którą prowadzi od 2003 roku. Reprezentuje ona ponad sto filmów, w tym takie nagradzane tytuły, jak Umierasz tylko dwa razy (2018), Nieletnie matki (2017) i Święte Zoo (2016).

Durna Safarova, Filmotor (Czech Republic) – dystrybutor/ agent sprzedaży

Filmotor to praska agencja nagradzanych filmów dokumentalnych, głównie debiutów. Poszukujemy innowacyjnych dokumentów z silnymi postaciami, jak i filmów VR o dużych walorach estetycznych.

Sergio Fant, Berlinale (Niemcy) – programer festiwalu

Berlinale to wyjątkowe miejsce artystycznych poszukiwań i rozrywki. Jest to jeden z największych festiwali na świecie, przyciągający każdego roku dziesiątki tysięcy gości z całego świata. Również dla przemysłu filmowego i mediów, te jedenaście dni w lutym stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu oraz niezastąpione forum wymiany doświadczeń.

Miguel Ribeiro, Doclisboa International Film Festival (Portugalia) – programer festiwalu

Doclisboa jest jednym z najbardziej ugruntowanych festiwali filmowych w Europie, który dąży do zakwestionowania aktualności filmu. Festiwal odrzuca kategoryzację filmowej praktyki i sięga po nowe podejścia, które wynikają z wielorakich sposobów wiązania się obrazu filmowego ze współczesnością. Doclisboa stara się być miejscem, w którym rzeczywistość odbierana jest poprzez nowe sposoby percepcji i refleksji.

Angeliki Petrou, Thessaloniki Documentary Festival (Grecja) – programer festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Dokumentalny w Salonikach, przygotowujący się do 22. edycji, jest pośród najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w regionie. Daje możliwość wymiany pomysłów i zachęca widownię do krytycznego spojrzenia na świat. Główne sekcje festiwalu, jak i duża doroczna selekcja produkcji krajowej, mają na celu informowanie, uwrażliwianie i mobilizowanie widowni do działania w istotnych sprawach.

Kathy Brew, MoMA Doc Fortnight (USA) – programer festiwalu

Doroczny festiwal filmu niefikcjonalnego w MoMA świętuje nowe istotne odkrycia w kinie dokumentalnym. Łącząc dzieła krótko- i pełnometrażowe, autorstwa zarówno początkujących, jak i uznanych artystów, Doc Fortnight podkreśla stale rosnącą ambicję i eksperymenty w dziedzinie dokumentu.

Czwartek, 30.05

Ulla Lehmann, Taskovski Films (Wielka Brytania)agent sprzedaży

Taskovski Films to londyńska agencja sprzedaży i firma produkcyjna zajmująca się sprzedażą i produkcją niezależnych filmów dokumentalnych. Przyjmujemy innowacyjne, zabawne i odważne formy filmowe, zdolne do angażowania i zaskakiwania publiczności na całym świecie. Naszą pasją jest odkrywanie nowych talentów i autorskich historii.

Hanne Biermann, Deckert Distribution (Niemcy) – dystrybutor/agent sprzedaży

Deckert Distribution to światowa agencja zajmująca się sprzedażą filmów dokumentalnych. Firma oznacza się jakościowymi, wielokrotnie nagradzanymi projektami, są to m.im. laureaci nagrody EMMY Miners shot down Rehada Desai i Za kratami nie nosimy burek Nimy Sarvestani, nominowany do Oscara Królik po berlińsku Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego, Niech żyją Antypody Victora Kossakovsky, Uciekinier z Nowego Jorku Michaela Oberta, a także Pod opieką wiecznego słońca Witalija Manski, Królowa ciszy Agnieszki Zwiefki i Happy Winter Giovanniego Totaro.

Thierry Detaille, Visible Film (Belgia) – dystrybutor / agent sprzedaży

Visible Film jest znaną, prestiżową firmą zajmującą się sprzedażą i przedsprzedażą filmów dokumentalnych. Z dumą oferujemy katalog kinowych filmów dokumentalnych i dzieł skupionych wokół tematów społecznych oraz artystycznych, a także tytuły dotyczące spraw bieżących i historycznych.

Vittoria Rusalen, Slingshot Films (Włochy)agencja sprzedaży

Slingshot Films to istniejąca od 2013 r. agencja sprzedaży i firma produkcyjną z siedzibą w Trieście. Specjalizuje się w kreatywnych filmach dokumentalnych i fabularnych. Lubimy pracować z debiutami. Kariery twórców mają dla nas pierwszorzędne znaczenie. Wolimy przystępować do projektów na wczesnym etapie, kiedy to możemy zapewnić wkład na różnych poziomach: od opracowania projektu po strategie finansowania i marketing.

Astrid Silva, Visions du Réel, (Szwajcaria)programer festiwalu

Visions du Réel, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nyon (24 kwietnia – 2 maja 2020 r.), obejmuje kilka sekcji konkursowych – prezentujących światowe i międzynarodowe premiery – a także kilka pozakonkursowych , w sumie obejmujących około 170 filmów. Wydarzenia branżowe, w których udział bierze ponad 1 200 specjalistów, umożliwia uczestnikom nawiązywanie kontaktów w celu finansowania, koprodukcji, promocji i pozyskiwania praw do filmów.

Margot Mecca, Festival dei Popoli Institute (Włochy) – programer festiwalu

Założony w 1959 roku przez grupę naukowców zajmujących się humanistyką, antropologią, socjologią, etnologią i mediami masowymi, Festival dei Popoli Institute to organizacja non-profit zajmująca się od 60 lat promocją i badaniem społecznego kina dokumentalnego. Stowarzyszenie zajmuje się głównie organizowaniem wiodącego we Włoszech Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych we Florencji, w tym roku świętującego swoją 60. edycję.

Adam Thorsmark, CPH:DOX (Dania)programer festiwalu

Odbywający się od 2003 roku CPH:DOX (Międzynarodowym Festiwal Filmów Dokumentalnych w Kopenhadze) jest obecnie jednym z największych festiwali kina dokumentalnego na świecie. Każdego roku w marcu, CPH:DOX prezentuje program obejmujący dzieła największych światowych reżyserów oraz nowych talentów, zarówno duże kinowe premiery, jak i prace wideo na sytuujące się pomiędzy kinem a sztukami wizualnymi. Program festiwalu przekracza tradycyjne granice między dyscyplinami i mediami, a poprzez liczne debaty i dyskusje dąży do stworzenia rzeczywistego wpływu społecznego.

Piątek, 31.05

Aleksandar Govedarica, Syndicado (Kanada)dystrybutor / agent sprzedaży

Syndicado, z siedzibą w Toronto, jest agencją full-service zajmującą się światową sprzedażą festiwalową, telewizyjną, kinową, edukacyjną, cyfrową i DVD. Szukamy autorskich narracji, choć interesują nas również silne postaci oraz aktualne tematy niosące uniwersalny przekaz. Rocznie nabywamy 12 filmów.

Julie Kárová, One World (Czechy) – programer festiwalu

One World jest uważany za największy festiwal filmów dokumentalnych na temat praw człowieka na świecie. Odbywa się w Pradze, a także 35 innych miastach w Czechach i Brukseli. One World pokazuje filmy dokumentalne o prawach człowieka, kwestiach społecznych, politycznych, środowiskowych i medialnych; w jego programie można także znaleźć Q&As, dyskusje panelowe, wydarzenia związane z VR, projekty dotyczące wpływów społecznych oraz pokazy dla szkół. One World dystrybuuje filmy dokumentalne, pomaga nowym festiwalom i jest aktywnym członkiem Human Rights Film Network oraz Green Film Network.

Giuseppe Gariazzo, Trieste Film Festival (Włochy) – programer festiwalu

Trieste Film Festival to wiodący i jedyny włoski festiwal skupiający się na kinie Europy Środkowej i Wschodniej. Jego główna struktura obejmuje trzy sekcje konkursowe: filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych (tylko włoskie premiery). Festiwal organizuje również retrospektywy, program wydarzeń dla branży filmowej i imprezy towarzyszące.

Raluca Iacob, Astra Film Festival (Rumunia)programer festiwalu

Festiwal Filmowy Astra to ważne i ekscytujące miejsce dla światowego kina. Od 25 lat miłośnicy filmów niefikcjonalnych, publiczność i profesjonaliści z całego świata uczestniczą w każdej edycji festiwalu w Sibiu (Rumunia), aby poznać i zrozumieć ludzką kondycję poprzez kino. Festiwal otwiera drogę do najnowszych międzynarodowych produkcji dokumentalnych, promuje międzykulturowe porozumienie na całym świecie, prezentuje najlepsze interaktywne produkcje non-fiction, a także bada, w jaki sposób rewolucja cyfrowa przekształca sztukę dokumentalną i celebruje pracę wielkich mistrzów tego gatunku.

Victoria Leshchenko, Docudays Ua (Ukraina) – programer festiwalu

Docudays UA – Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych o Prawach Człowieka (docudays.ua) to wydarzenie, którego roczna frekwencja wynosi ok. 20 tysięcy widzów w Kijowie i 100 tysięcy w innych regionach Ukrainy. W marcu 2019 r. odbyła się 16. edycja festiwalu.

Viviana Carlet, Lago Film Fest (Włochy) – programer festiwalu

Lago Film Fest został założony w 2005 r. w fascynującym miasteczku nad jeziorem, Revine Lago, jako naturalny efekt codziennej, miejskiej ewolucji; teraz, podczas swojej 15. edycji, Lago Film Fest stanowi międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. Dziewięć dni konwersacji, filmów, warsztatów, występów artystycznych i muzyki na żywo na brzegach jeziora.