KFF INDUSTRY MEETINGS

ONE‐ON‐ONE MEETINGS: MEET THE DECISION MAKERS

28.05 – 1.06, 17.00 – 18.00

MOS 3 (wcześniejsze zapisy)

 

Odbywające się codziennie ONE-ON-ONE MEETINGS to indywidualne spotkania z obecnymi na Krakowskim Festiwalu Filmowym gośćmi z branży filmowej (dystrybutorami, agentami sprzedaży, kupującymi, programerami festiwalowymi, ekspertami, konsultantami). Spotkania skierowane są do producentów, twórców filmowych i innych profesjonalistów zaangażowanych w promocję filmową i mają formę max. 10 minutowych konsultacji indywidualnych.

 

UWAGA:  Ze względu na bardzo ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze rezerwacje u Małgorzaty Kramek, koordynatorki spotkań – malgorzata.kramek@kff.com.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń! Prosimy o dokładne zaznaczenie, spotkaniem z jaką osobą jesteście Państwo zainteresowani. Prosimy o przemyślane rezerwacje dopasowane do Państwa obecności i dyspozycyjności na Festiwalu w Krakowie.

 

Poniedziałek, 28.05

Stefan Staub, Kurzfilmtage Winterthur (Niemcy) – programer festiwalowy

Pavel Horáček, Anifilm (Czechy)programer festiwalowy

Sarah Schlüssel, The Berlin International Film Festival (Niemcy) – programer festiwalowy

Viktor Koren, Ji.Hlava International Documentary Film Festival (Czechy) programer festiwalowy

Priit Tender, PÖFF Shorts (Estonia) – programer festiwalowy

 

Wtorek, 29.05

Anne Gaschütz, Filmfest Dresden (Niemcy) – programer festiwalowy

Aneta Ozorek, KLIK Amsterdam (Holandia) – programer festiwalowy

Niels Ketelaars, Go Short International Short Film Festival Nijmegen (Holandia) – programer festiwalowy

Maria Vera, Kino Rebelde (Portugalia) dystrybutor / agent sprzedaży

Viesturs Grazdanovics, The Riga International Short Film Festival 2annas (Łotwa)programer festiwalowy

Laurence Boyce, The Black  Nights Film Festival – Pöff (Estonia) programer festiwalowy

 

Środa, 30.05

Sarah Dombrink, Interfilm Berlin Short Film Distribution & Sales (Niemcy) – dystrybutor / agent sprzedaży

Enrico Vannucci, The Venice International Film Festival / Torino Short Film Market (Włochy) – programer festiwalowy

Joana Fresu De Azevedo, Sedicicorto International Film Festival (Włochy) programer festiwalowy

Imam Hasanov, Dokubaku International Documentary Film Festival (Azerbejdżan) programer festiwalowy

Ted Grouya, The American Documentary Film Festival Amdocs (USA)programer festiwalowy

Guy Knafo, noKzeDoc.tv (Francja) dystrybutor / agent sprzedaży

Ina Rossow, Deckert Distribution (Niemcy)dystrybutor / agent sprzedaży

Joost Daamen, International Documentary Film Festival Amsterdam (Holandia)programer festiwalowy

Pnina Blayer, The Haifa Film Festival (Izrael) programer festiwalowy

 

Czwartek, 31.05

Aleksandar Govedarica, Syndicado (Kanada) – dystrybutor / agent sprzedaży

Guillaume Lyonnais, Sideways Film (UK) – dystrybutor / agent sprzedaży

Anaïs Desrieux, Cinema Du Reel (Francja) – programer festiwalowy

Fabrizio Grosoli, The Trieste Film Festival (Włochy) – programer festiwalowy

Darya Bassel, Docudays Ua International Human Rights Documentary Film Festival (Ukraina) – programer festiwalowy

Oliver Wright, Open City Documentary Festival (UK) – programer festiwalowy

Stanislaw Bardadin, Coccinelle Film Placement (Włochy) – dystrybutor / agent sprzedaży

Emmanuel Chicon, Visions Du Réel (Szwajcaria) – programer festiwalowy

 

Piątek, 1.06

Aleksandra Derewienko, Cat&Docs (Francja) – dystrybutor / agent sprzedaży

Sandra Binazzi, Festival Dei Popoli (Włochy) – programer festiwalowy

Miguel Ribeiro, Doclisboa International Film Festival (Portugalia) – programer festiwalowy

Thierry Detaille, Visible Film (Belgia) – dystrybutor / agent sprzedaży

Jouni Kantola, Berta Film (Włochy) – dystrybutor / agent sprzedaży

 

Po spotkaniach, w już mniej oficjalnej atmosferze przy lampce wina, w ramach KFF INDUSTRY DRINK: MEET THE FILMMAKERS w godzinach 18.00 – 19.00 w MOS 5  będzie można – jeśli ktoś nie miał takiej okazji wcześniej – porozmawiać z zaproszonymi gośćmi, a także spotkać filmowców, których filmy prezentowane są podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Na te spotkania zapraszamy wszystkich gości posiadających akredytację INDUSTRY oraz MARKET, rezerwacje nie obowiązują.

 

ZAPRASZAMY!

 

 

STEFAN STAUB, INTERNATIONALE KURZFILMTAGE WINTERTHUR (NIEMCY) – programer festiwalu

Internationale Kurzfilmtage Winterthur stanowi najznamienitszy festiwal filmów krótkometrażowych w Szwajcarii. Założone w 1997 r. stowarzyszenie non-profit Kurzfilmtage, zrzesza ponad 50 aktywnych członków, a jego siedziba mieści się w samym sercu starówki Winterthur. Każdego listopada festiwal przyciąga tysiące kinofilów – przedstawicieli branży filmowej, a także ogólną widownię – do Casinotheater i okolicznych miejsc. Filmy konkursowe Kurzfilmtage mają szansę na nominację do Oscara oraz nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA.

 

PAVEL HORÁČEK, ANIFILM (CZECHY) – programer festiwalu

W ciągu swojej 16-leniej historii, międzynarodowy festiwal w Trzeboniu koncentrował swoją uwagę na specyficznej sztuce audiowizualnej, jaką jest film animowany. Anifilm to jedyny tego rodzaju międzynarodowy festiwal w Czechach. Prezentuje on współczesne trendy, metody, technologie i techniki animacji. Festiwal wspiera zarówno rozwinięte, jak i nowe projekty w początkowym stadium, oraz ich autorów, producentów i dystrybutorów. Formuje on wspólną płaszczyznę dla filmowych profesjonalistów, studentów, pedagogów, teoretyków, grafików i wszystkich fanów animacji.

 

SARAH SCHLÜSSEL, MFF W BERLINIE (NIEMCY) – programer festiwalu

Festiwal Filmowy w Berlinie rokrocznie prezentuje ok. 400 filmów. Dzieła każdego gatunku, długości czy formatu znajdują swoje miejsce w różnorodnych sekcjach. Do konkursu Berlinale Shorts, którego kuratorem jest Maike Höhne, kwalifikuje się od 25 do 30 krótkich metraży. Jury Międzynarodowego Konkursu Krótkometrażowego przyznaje Złotego Niedźwiedzia dla najlepszego filmu krótkometrażowego, Srebrnego Niedźwiedzia – Nagrodę Jury (krótki metraż), Nagrodę Audi, a także rekomenduje film krótkometrażowy do Europejskiej Nagrody Filmowej.

 

VIKTOR KOREN, JI.HLAVA INTERNATIONAL DOCUMENTARY FILM FESTIVAL (CZECHY) programer festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Ji.hlava jest największym festiwalem kreatywnych dokumentów w Europie Środkowej i Wschodniej. Skupia się on na filmach dokumentalnych o innowacyjnej stylistyce wizualnej oraz pogłębionej refleksji i konfrontacji społecznej. Ji.hlava posiada także bogatą sekcję wydarzeń Industry, do których zalicza się popularny program Emerging Producers, skupiony na wschodzącym pokoleniu utalentowanych europejskich producentów filmów dokumentalnych. Festiwal cechuje nieformalna atmosfera, dyskusyjny charakter i wypełnione widzami miejsca kinowe.

 

PRIIT TENDER, PÖFF SHORTS (ESTONIA) programer festiwalu

Pöff Shorts to festiwal filmów krótkometrażowych i animowanych działający w ramach Tallinn Black Nights Film Festival. Filmy festiwalowe prezentowane są w pięciu sekcjach konkursowych – animacji, animacji studenckiej, fabule, fabule studenckiej i narodowym filmie krótkometrażowym.

 

ANNE GASCHÜTZ, FILMFEST DRESDEN (NIEMCY) – programer festiwalu

Filmfest Dresden jest zaliczany do najsłynniejszych i najsilniej ugruntowanych festiwali krótkich metraży w Europie. Rokrocznie prezentuje na ekranach kin filmy krótkometrażowe z Niemiec, Europy i świata. Festiwal jest szczególnie zorientowany na filmy animowane i fabularne. Sekcja wydarzeń branżowych ,,etc. – events.trainings.connections” dopełnia program panelami dyskusyjnymi, spotkaniami, warsztatami i wystawami. Festiwal obchodził swoją 30. rocznicę w kwietniu 2018 r.

 

ANETA OZOREK, KLIK AMSTERDAM (HOLANDIA) – programer festiwalu

KLIK – Amsterdamski Festiwal Animacji – od 2007 r. stanowi coroczne wydarzenie celebrujące wszystko to, co animowane. KLIK lubi pokazywać animację we wszystkich jej kształtach i rozmiarach, a także pokrewne formy sztuki, stawiając na piedestale animacje pełnometrażowe, krótkometrażowe, reklamy, gry wideo, teledyski, komiksy oraz instalacje. Festiwal dzieli się z szeroką widownią zamiłowaniem do prowokacyjnej i najwyższej jakości animacji. KILK to także platforma, centrum wiedzy i katalizator dla sektora holenderskiej animacji.

 

NIELS KETELAARS, GO SHORT – MFF w NIJMEGEN (HOLANDIA) – programer festiwalu

Go Short to czołowy festiwal filmów krótkometrażowych w Holandii. Jego 11. edycja odbędzie się w dniach 3 – 7.04.2019 r. W ciągu pięciu dni festiwalowych pokazane zostaną najnowsze, a zarazem najlepsze europejskie krótkie metraże, które powalczą o nagrody Go Short. Oprócz konkursów filmowych, festiwal obejmuje również obszerny program wydarzeń, dyskusji, warsztatów, imprez, miejsc spotkań dla filmowców, widzów oraz interesantów.

 

MARIA VERA, KINO REBELDE (PORTUGALIA) – dystrybutor / agent sprzedaży

Kino Rebelde to spółka kinowa z siedzibami w Lizbonie i Buenos Aires, dedykowana filmom dokumentalnym, hybrydowym, eksperymentalnym oraz „kinu rozszerzonemu”. Skupiamy się na niezależnych projektach non-fiction, głównie ibero-amerykańskich, ale także międzynarodowych. Naszą główną działalnością jest dystrybucja w ramach festiwali filmowych, a także development i produkcja.

 

VIESTURS GRAZDANOVICS, THE RIGA INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL 2ANNAS (ŁOTWA) programer festiwalu

W 2018 r. Międzynarodowy Festiwal Krótkometrażowy 2ANNAS w Rydze będzie organizowany po raz 23. Jest to najstarszy festiwal krótkich metraży nad Bałtykiem. Głównym celem festiwalu jest promocja krótkich i średnich metraży jako kompletnych i niezastąpionych części kapitału kinematograficznego.

 

LAURENCE BOYCE, THE BLACK  NIGHTS FILM FESTIVAL – PÖFF (ESTONIA) programer festiwalu

Festiwal Filmowy Black Nights (PÖFF) jest festiwalem klasy A, który odbywa się rokrocznie w listopadzie w Tallinie. W jego ramach mieszczą się liczne konkursy – w tym Konkurs Międzynarodowy czy Konkurs Debiutów – oraz programy poboczne. Wydarzenie mieści w sobie festiwale krótkich metraży oraz filmów dla dzieci. Festiwal Black Nights posiada również sekcję wydarzeń branżowych (są to intensywne, kilkudniowe warsztaty, pokazy filmów, spotkania networkingowe) do uczestnictwa w których zaprasza się najważniejsze osoby z branży filmowej.

 

SARAH DOMBRINK, INTERFILM BERLIN SHORT FILM DISTRIBUTION & SALES (NIEMCY) – dystrybutor / agent sprzedaży

Jeden z największych graczy w świecie krótkich metraży. Międzynarodowy dział sprzedaży i dystrybucji Interfilmu powstał w 1999 r. W swojej ofercie dla kin, telewizji, internetu, oświaty, obiegu zamkniętego i innych mediów, posiada stale rozrastający się inwentarz wybitnych, światowej sławy filmów krótkometrażowych. Interfilm Berlin jest także gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Berlinie, który rekomenduje filmy do Oscara i jest jednym z najważniejszych festiwali krótkich metraży działającym od 1982 r.

 

ENRICO VANUCCI, FESTIWAL FILMOWY W WENECJI / THE TORINO SHORT FILM MARKET (WŁOCHY)programer festiwalu

Festiwal Filmowy w Wenecji jest najstarszym festiwalem filmowym na świecie oraz jedną z najbardziej prestiżowych imprez, która rokrocznie prezentuje selekcję światowej klasy filmów, dodających splendoru (od zawsze charakteryzującego Festiwal) programowi o wysokich walorach artystycznych.

///

The Torino Short Film Market jest jedynym profesjonalnym wydarzeniem we Włoszech dedykowanym VR i krótkim filmom. Organizowany przez Italian Short Film Centre od 2016 roku, oferuje eventy sprzyjające nawiązywaniu kontaktów, sesje pitchingowe, projekcje branżowe i wideotekę.

 

JOANA FRESU DE AZEVEDO, SEDICICORTO INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (WŁOCHY) programer festiwalu

Od 2004 r. Associazione Sedicicorto organizuje Międzynarodowy Festiwal Filmowy Sedicicorto, festiwal filmów krótkometrażowych odbywający się każdego roku w październiku we Forlì (Włochy). Słynący z wysokiej jakości programu oraz gościnnego przyjęcia zaproszonych uczestników oraz profesjonalistów, festiwal Sedicicorto przez lata urósł do rangi festiwalu filmowego o największej ilości zgłoszeń (w 2016 r. zgłoszono ponad 5 tys. filmów ze 119 krajów) oraz nieustannie umacnia ten wizerunek na tle całej Europy.

 

IMAM HASANOV, DOKUBAKU INTERNATIONAL DOCUMENTARY FILM FESTIVAL (AZERBEJDŻAN) programer festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych DokuBaku to niezależny festiwal filmowy organizowany przez grupę profesjonalistów i entuzjastów filmowych na zasadzie wolontariatu. Festiwal odbędzie się w dniach 4-9 października 2018 r. w Baku w Azerbejdżanie i przyniesie widowni w Azerbejdżanie szeroką gamę wybitnych filmów fabularnych i dokumentalnych z całego świata.

 

TED GROUYA, THE AMERICAN DOCUMENTARY FILM FESTIVAL AmDocs (USA) programer festiwalu

Amerykański Festiwal Filmów Dokumentalnych (powszechnie nazywany AmDocs) to event non-profit, działający w ramach Palm Springs Cultural Center. Założyciel festiwalu, Teddy Grouya, pragnął stworzyć forum do celebrowania i promowania filmu dokumentalnego, a także niezależnych twórców filmowych z całego świata, którzy dzięki historiom o prawdziwych ludziach i ich problemach, przynoszą widzom cenną wiedzę i świadomość. Wszystko zaczęło się w 2011 roku wraz z powstaniem festiwalu. Idealnym miejscem dla AmDocs okazało się Palm Springs, które znajduje się zaledwie 90 minut drogi na wschód od Hollywood i cieszy się liczną widownią, która wspiera niezależne kino.

 

GUY KNAFO, noKzeDoc.tv (FRANCJA) dystrybutor / agent sprzedaży

noKzeDoc.tv jest pierwszą dokumentalną platformą nadawczą wykorzystującą semantyczną indeksację i system rekomendacji. Dzięki temu oprócz przyjemności zdobywania wiedzy, szerokie grono odbiorców doznaje niesamowitych nowych „doświadczeń użytkowania„.

 

INA ROSSOW, DECKERT DISTRIBUTION (NIEMCY) dystrybutor / agent sprzedaży

Deckert Distribution jest światową agencją sprzedaży filmów dokumentalnych. Firma oznacza się jakościowymi, wielokrotnie nagradzanymi projektami, są to m.im. laureaci nagrody EMMY Miners shot down Rehada Desai i Za kratami nie nosimy burek Nimy Sarvestani, nominowany do Oscara Królik po berlińsku Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego, Niech żyją Antypody Victora Kossakovsky, Uciekinier z Nowego Jorku Michaela Oberta, a także Pod opieką wiecznego słońca Witalija Manski, Królowa ciszy Agnieszki Zwiefki i Happy Winter Giovanniego Totaro.

 

JOOST DAAMEN, INTERNATIONAL DOCUMENTARY FILM FESTIVAL AMSTERDAM (HOLANDIA) programer festiwalu

W ciągu ostatnich trzydziestu lat Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie (IDFA) stał się jednym z wiodących międzynarodowych festiwali filmów dokumentalnych, poświęconych wyświetlaniu i promocji przełomowych dokumentów. W swoim programie gromadzi ok. 300 filmów, a w kinach ponad 270 tys. widzów. Każdego roku ponad 3 tys. profesjonalistów filmowych uczestniczy w targach IDFA, by spotykać się z innymi filmowcami, producentami, nabywcami i potencjalnymi finansistami, a także prowadzić rozważania nad gatunkiem dokumentalnym poprzez lekcje mistrzowskie, rozmowy branżowe i często organizowane Q&A.

 

PNINA BLAYER, THE HAIFA FILM FESTIVAL (IZRAEL) programer festiwalu

Festiwal Filmowy w Hajfie odbywa się na pięknej Górze Karmel, z widokiem na Morze Śródziemne i każdego roku gromadzi coraz większą publiczność liczącą ok. 90 tys. widzów, a także setki izraelskich i zagranicznych profesjonalistów z branży filmowej i telewizyjnej. Łącznie 180 000 osób uczestniczy w wydarzeniach festiwalowych (w tym dziesiątki dziennikarzy mediów drukowanych i telewizyjnych z Izraela i zagranicy), m.in. pokazach plenerowych, projekcjach, warsztatach i wielu innych. Będąc jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych w Izraelu, Haifa Film Festival z dumą prezentuje około 200 najlepszych i najnowszych międzynarodowych produkcji.

 

ALEKSANDAR GOVEDARICA, SYNDICADO (KANADA) dystrybutor / agent sprzedaży

Syndicado, z siedzibą w Toronto, jest agencją full-service zajmującą się światową sprzedażą festiwalową, telewizyjną, kinową, edukacyjną, cyfrową i DVD. Szukamy autorskich narracji, choć interesują nas również silne postaci oraz aktualne tematy niosące uniwersalny przekaz. Rocznie nabywamy 12 filmów.

 

GUILLAUME LYONNAIS, SIDEWAYS FILM (UK) dystrybutor / agent sprzedaży

Sideways Film jest ustanowioną w 2010 roku dokumentalną i rzeczową agencją sprzedaży, która specjalizuje się w transmisji na cały świat oraz licencjonowaniu cyfrowym, edukacyjnym (sprzedaży pokładowej) i wszelkich praw. Dzięki ścisłej współpracy ze swoimi filmowcami firma stara się, aby każdy tytuł prezentował unikalną perspektywę i zyskiwał zasłużoną uwagę.

 

ANAÏS DESRIEUX, THE INSTITUT LUMIÈRE / CINEMA DU REEL (FRANCJA) programer festiwalu

 

Z widownią liczącą rokrocznie ponad 25 tys. osób Cinema du Reel, organizowany od 1978 roku w Centrum Pompidou w Paryżu, jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwali filmów dokumentalnych. Festiwal zaprasza widzów do odkrywania wielkiej różnorodności stylów i form współczesnego kina dokumentalnego w ramach czterech konkurencyjnych sekcji (Międzynarodowej, Debiutów, Krótkich Metraży i Konkursu Francuskiego). Cinema du Reel podkreśla również historię kina dokumentalnego poprzez równoległe sekcje skupiające się na mało znanych filmowcach i niezwykłych podejściach tematycznych.

 

FABRIZIO GROSOLI, THE TRIESTE FILM FESTIVAL (WŁOCHY) programer festiwalu

Festiwal Filmowy w Trieście to jedyny włoski festiwal skoncentrowany na kinie Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada trzy sekcje konkursowe: fabularną, dokumentalną i krótkometrażową; w ich ramach prezentowane są wyłącznie włoskie premiery. Do programu wydarzeń branżowych zaliczamy ,,When East Meets West”, transgraniczne forum koprodukcyjne, z którym współorganizujemy ,,Last Stop Triest” (filmy dokumentalne po wstępnym montażu) oraz ,,This is IT” (sesje „work in progress” włoskich filmów fabularnych). Dodatkowo organizujemy master classy, spotkania z profesjonalistami i warsztaty dla dzieci.

 

DARYA BASSEL, DOCUDAYS UA INTERNATIONAL HUMAN RIGHTS DOCUMENTARY FILM FESTIVAL (UKRAINA) – programer festiwalu

Docudays UA to jedyny międzynarodowy festiwal filmów o prawach człowieka na Ukrainie. Stanowi on część Human Rights Film Network. Odbywa się corocznie w ostatnim tygodniu marca w Kijowie. Po festiwalu, Docudays UA prezentuje najlepsze filmy w różnych częściach kraju w ramach Festiwalu Podróżującego. Projekcje i dyskusje z udziałem ekspertów odbywają się od października do grudnia. W ramach projektu DOCU/HIT, Docudays UA popularyzuje autorskie filmy dokumentalne w kinach.

 

OLIVER WRIGHT, OPEN CITY DOCUMENTARY FESTIVAL (UK) programer festiwalu

Open City Documentary Festival tworzy otwartą przestrzeń w Londynie w celu promowania i nagradzania dzieł twórców filmów dokumentalnych i non-fiction. Festiwal trwa sześć dni i odbywa się w miejscach rozsianych po całym Londynie; jego program daje szansę zobaczenia tego, co najlepsze we współczesnym, międzynarodowym kinie dokumentalnym, a także możliwość uczestnictwa w Q&A z twórcami, panelach branżowych, warsztatach, imprezach i spotkaniach networkingowych. Ósma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 4-9 września 2018 roku.

 

STANISLAW BARDADIN, COCCINELLE FILM PLACEMENT (WŁOCHY) dystrybutor / agent sprzedaży

Coccinelle Film Placement to międzynarodowa sieć profesjonalistów z branży filmowej pracujących nad propozycją elastycznego modelu dystrybucji biznesowej, który zmniejsza niepotrzebne koszty i gwarantuje największą swobodę właścicielowi praw, minimalizując wszelkie ryzyko finansowe.

 

EMMANUEL CHICON, VISIONS DU RÉEL (SZWAJCARIA) programer festiwalu

Visions du Réel jest jednym z nielicznych szwajcarskich festiwali filmowych, w ramach których większość prezentowanych filmów to światowe lub międzynarodowe premiery. Co ważne, Amerykańska oraz Europejska Akademia Filmowa otworzyły swoje podwoje dla filmów wyświetlanych na Visions du Réel. Festiwal jest także wielkim wydarzeniem iistotnym krokiem w karierach młodych talentów. Oprócz bardzo zróżnicowanego programu, Visions du Réel oferuje lekcje mistrzowskie, debaty z reżyserami, spotkania z profesjonalistami oraz wiele wydarzeń z zakresu mediacji kulturalnych.

 

ALEKSANDRA DEREWIENKO, CAT&DOCS (FRANCJA) dystrybutor / agent sprzedaży

CAT&Docs z siedzibą w Paryżu jest agencją sprzedaży dedykowaną promocji i dystrybucji wszelkiego rodzaju dokumentów poprzez wszystkie dostępne na świecie media. Została założona przez Catherine Le Clef, która w ciągu przeszło 30-letniego doświadczenia, zdołała nawiązać ścisłą współpracę z międzynarodowymi nadawcami medialnymi, dystrybutorami kinowymi i programerami festiwalowymi. CAT&Docs rokrocznie nabywa od 5 do 15 nowych dokumentów o czasie trwania powyżej 45 minut. Pełnometrażowe dokumenty powinny być dostępne także w godzinnej wersji dla nabywców telewizyjnych. Agencja pomaga również producentom zabezpieczyć finansowanie emisji i przedsprzedaży, w przypadku prestiżowych projektów w produkcji.

 

SANDRA BINAZZI, FESTIVAL DEI POPOLI (WŁOCHY) – programer festiwalu

Ufundowany w 1959 przez grupę uczonych z dziedzin humanistyki, antropologii, socjologii, etnologii i mediów masowych, Instytut Festival dei Popoli stanowi organizację non-profit, który przez prawie 60 lat aktywnie promował i badał społeczne kino dokumentalne. Głównym zadaniem stowarzyszenia jest organizacja Festival dei Popoli – Florenckiego Międzynarodowego Festiwalu Dokumentalnego – czołowego festiwalu we Włoszech. Jego 59. edycja odbędzie się w dniach 3-10 listopada 2018.

 

MIGUEL RIBEIRO, DOCLISBOA INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (PORTUGALIA) – programer festiwalu

Doclisboa jest jednym z najbardziej ugruntowanych festiwali filmowych w Europie, który dąży do zakwestionowania aktualności filmu, włączając do refleksji jego historię i uznanie kina za wariant wolności. Festiwal odrzuca kategoryzację filmowej praktyki i sięga po nowe podejścia, które wynikają z wielorakich sposobów wiązania się obrazu filmowego ze współczesnością. Doclisboa stara się być miejscem, w którym rzeczywistość wyobrażana jest poprzez nowe modele percepcji, refleksji i możliwie nowe formy akcji.

 

THIERRY DETAILLE, VISIBLE FILM (BELGIA) – dystrybutor / agent sprzedaży

Visible Film jest znaną, prestiżową firmą zajmującą się sprzedażą i przedsprzedażą filmów dokumentalnych. Z dumą oferujemy katalog kinowych filmów dokumentalnych, zarządzanie zwrotami godzin telewizyjnych, inwentarz dzieł skupionych wokół tematów społecznych i artystycznych, a także tytuły dotyczące spraw bieżących oraz historycznych.

 

JOUNI KANTOLA, BERTA FILM (WŁOCHY) dystrybutor / agent sprzedaży

Berta Film to światowa firma sprzedaży zajmująca się filmami dokumentalnymi, której siedziba znajduje się we Florencji. Reprezentujemy m.in. filmy nagradzane na festiwalach Sundance, IDFA czy Hot Docs. Berta Film poszukuje projektów dokumentalnych niezależnie od stadium produkcji: we wczesnej fazie, po wstępnym montażu oraz w pełni ukończonych. Pracujemy również jako producenci wykonawczy i zapewniamy usługi związane ze zbieraniem funduszy, zamawianiem dzieł i przedsprzedażą. Ostatnie tytuły: The Dread, Granny Project, The Last Italian Cowboys, Why Knot.