>

Animated in Poland

30.05, 10.00 – 12.00 PUBLICZNE PREZENTACJE – MOS 2

30.05, 16.00 – 19.00 ONE-ON-ONE MEETINGS – POTOCKI PALACE

NAGRANY PITCHING BĘDZIA MOŻNA OBEJRZEĆ W STREFIE GOŚCIA KFF INDUSTRY OD 31 MAJA.

wstęp z akredytacjami: Industry, Industry Pro, Industry Light, Media

Prezentacja polskich krótkometrażowych filmów animowanych w fazie produkcji, przeznaczona dla międzynarodowych profesjonalistów z branży filmowej – programerów festiwali, agentów sprzedaży, dystrybutorów i reprezentantów instytucji filmowych. W tym roku wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w Krakowie i przeprowadzone zostanie w języku angielskim.

Moderator: Zofia Jaroszuk

WYBRANE PROJEKTY:

  • Czerwona Konewkareż. Anna Karwala, prod. Studio Filmów Animowanych – Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
  • Czy Ty mnie słyszysz?, reż. Anastazja Naumenko, prod. Animoon
  • Hair Story, reż. Dominika Wyrobek, prod. Fundacja Las Sztuki, Studio Munka – Stowarzyszenie Filmowców Polskich
  • Jest taki błękitreż. Zofia Snarska, prod. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Joko, reż. Izabela Plucińska, prod. Animoon
  • Puste przestrzenie, reż. Marta Koch, prod. Animoon
  • Robaczywki, reż. Maja Markowska, prod. Furia Film

WARSZTATY:

Prezentacje poprzedzi intensywny warsztat przygotowawczy, który poprowadzi Maarten van Gageldonk.

Maarten van Gageldonk, dyrektor programowy Festiwalu Kaboom, największego festiwalu filmów animowanych w Holandii. Maarten prowadzi też zajęcia magisterskie z zakresu animacji w Master Institute of Visual Cultures (MIVC) w mieście Den Bosch. W ostatnich latach współredagował książkę Animation and Memory (2020), wydaną przez Palgrave Macmillan.

.NAGRODY:

Dla najlepszych projektów przewidziane są nagrody ufundowane przez naszych partnerów – Studio Sound Mind, CeTA, Fixafilm i Crew United.

SOUND MIND STUDIO ANIMATED IN POLAND BEST PITCH AWARD – bon Studia Sound Mind na 10 dni post-produkcji dźwięku do filmu (przy założeniu, że całość post-produkcji dźwięku będzie zrealizowana w Studio Sound Mind).

FIXAFILM ANIMATED IN POLAND BEST PITCH AWARD – bon studia Fixafilm na usługi w zakresie postprodukcji obrazu o wartości 10 000 PLN 

WYRÓŻNIENIE CeTA – CENTRUM TECHNOLOGII AUDIOWIZUALNYCH – aport rzeczowy w produkcję filmu realizowanego przez wyróżnionego twórcę/producenta lub kolejnego projektu, m.in. poprzez użyczenie sprzętu i infrastruktury oraz wykonanie wybranych usług o wartości 30 000 PLN.

WYRÓŻNIENIE CREW UNITED – pięcioletnia subskrypcja Crew United w statusie Premium – dla reżysera i producenta wyróżnionego projektu

NAGRODZONE PROJEKTY

Sound Mind to studio postprodukcji dźwięku, założone przez Michała Fojcika MPSE dźwiękowca z kilkunastoletnim stażem. W latach 2011-2015 był związany z Alvernia Studios gdzie pracował jako sound designer oraz szef działu postprodukcji dźwięku. Jest członkiem amerykańskiego stowarzyszenia Motion Picture Sound Editors, oraz Polskiej oraz Europejskiej Akademii Filmowej. Autor dźwięku do ponad 60 filmów fabularnych, animowanych i dokumentalnych m. in. Sztuka Kochania, BogowieCzerwony Pająk, 21xNY, Loving Vincent, Ziegenort, Do serca Twego, Lato 2014, XOXO Pocałunki i uściski. Pracował również przy produkcjach międzynarodowych Arbitrage (USA), Bhaag Milkha Bhaag (Indie), Balcanic I. Caine (Rumunia). W roku 2015 był nominowany do nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły w kategorii Najlepszy Dźwięk za film Bogowie. Ma na swoim koncie również udźwiękowienie kilku tysięcy reklam, produkcję dźwięku do radia, tv, multimediów oraz wielu ekspozycji muzealnych.

FIXAFILM to założone w 2012 roku i certyfikowane przez Dolby Vision studio postprodukcji obrazu z siedzibą w Warszawie. Korzystając z nowoczesnych technologii oraz umiejętności doświadczonego zespołu, firma oferuje pełne spektrum usług od cyfrowej obsługi planu filmowego, poprzez montaż, korekcję barwną, efekty specjalne, aż po mastering i archiwizację. Fixafilm koncentruje się na filmach fabularnych, dokumentalnych, serialach oraz współpracy międzynarodowej. Ostatnie realizacje to m.in. Święty (2023), Kobieta na dachu (2022), Fucking Bornholm (2022), Nie cudzołóż i nie kradnij (2022), Hopper/Welles (2020) oraz seriale dla takich nadawców jak Netflix, ZDF czy SVT.

Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) jest państwową instytucją kultury, sukcesorem Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. To miejsce umożliwiające realizację profesjonalnej produkcji filmowej i telewizyjnej. Działalność instytucji obejmuje także edukację i profesjonalizację zawodową w zakresie nowych technologii i filmu, a także upowszechnianie kultury. W siedzibie we Wrocławiu znajdują się m.in. dwie hale zdjęciowe, sala kinowa, studia dźwiękowe, Studio Animacji, magazyn kostiumów i rekwizytów oraz pracownie komputerowe.

Crew United to platforma networkingowa dla twórców filmowych o wielu funkcjach, oferująca użytkownikom możliwość zaprezentowania swojego portfolio na arenie międzynarodowej w profesjonalnym, zweryfikowanym kontekście, a także możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów z europejskimi i lokalnymi twórcami filmowymi – freelancerami, producentami, aktorami i firmami działającymi w branży audiowizualnej. Crew United publikuje również oferty pracy i daje możliwość poszukiwania partnerów do nowych projektów. Od 25 lat Crew United angażuje się aktywnie we wszystkie kwestie związane z standardami pracy w branży audiowizualnej. Crew United to bowiem nie tylko europejska platforma, zrzeszająca ponad 40 tysięcy aktywnych użytkowników i baza danych z informacjami o niemalże 250 tysiącach europejskich filmowcach i filmowczyniach, 115 tys. aktorach i aktorkach, 60 tys. firmach z sektora AV ale także uważny i aktywny partner organizacji zawodowych w wielu krajach europejskich.