DOCS TO GO!

PUBLICZNE PREZENTACJE

31.05, 10.00 – 13.00

MOS 1 (wstęp z akredytacjami: INDUSTRY, MEDIA, MARKET, STUDENT)

ONE-ON-ONE MEETINGS

31.05, 14.30 – 18.00

MOS 2 (tylko dla uczestników)

Prezentacja projektów polskich filmów dokumentalnych w fazie postprodukcji, poprzedzona intensywnymi warsztatami Doc Lab Poland: Doc Lab Go. Celem pitchingu jest pozyskanie potencjalnego dystrybutora, agenta sprzedaży i kupującego, a także znalezienie idealnego miejsca na premierę festiwalową i inne pokazy swojego filmu.

ZAKWALIFIKOWANE  PROJEKTY:

SYNDROM ZIMOWNIKÓW, reżyseria: Piotr Jawosrki, produkcja: Janusz Skałkowski, Kamil Skałkowski – Kalejdoskop Film
Zapomniany, pionierski eksperyment psychologa dr Terelaka, który badał granice ludzkiej psychiki w warunkach antarktycznej izolacji.

EFEKT MOTYLKA, reżyseria: Jarosław Szmidt, produkcja: Kamil Przełęcki – Cineo Studio
To historia o niezwykłej sile i nadziei. Opowieść o solidarności tysięcy ludzi, których połączyła empatia i potrzeba ratowania tytułowego Motylka, 7 letniej Zuzi Machety.

ZATAŃCZ ZE MNĄ TATO, reżyseria: Malgorzata Goździk, produkcja: Joanna Zielińska, Magdalena Puzmujźniak – Big Wave Films
W potrzebie zmiany zdystansowanej relacji ze swoim zamkniętym ojcem – dorosła córka zaprasza go na wspólny kurs tańca Lindy Hop. Czy wyciągnięcie ojca ze strefy komfortu przyniesie oczekiwane efekty?

HERBERT, MIMO WSZYSTKO, reżyseria: Rafael Lewandowski, produkcja: Maria Blicharska – Donten & Lacroix Film
Herbert był nie tylko poetą : był symbolem opozycji i moralnym przewodnikiem, humanistą głęboko zakorzenionym w kulturze europejskiej.  Był też człowiekiem, który zmagał się ze skrajnymi emocjami.

W STANIE WOLTY, reżyseria: Monika Kotecka, Karolina Poryzała, produkcja: Agnieszka Wasiak – Lava Films
Woltyżerka jest niczym koło życia – gdy jesteś mały, możesz tylko fruwać, ale gdy dorośniesz, musisz nosić. Portret różnych etapów kobiecości.

ANTYBOHATER, reżyseria: Michał Kawecki, produkcja: Maria Siniarska – Unlimited Film Operations
Niestroniąca od czarnego humoru dokumentalna opowieść o nietypowym sportowcu, dla którego toksyczne relacje z rodziną są większą przeszkodą w zdobyciu olimpijskiego złota niż brak rąk i nóg.

JESTEŚMY NA DOBRYM KURSIE, reżyseria: Łukasz Kowalski, produkcja: Łukasz Kowalski, Anna Mazerant – 4:30 Picture
Para ekscentrycznych biznesmenów prowadzi największy na Śląsku lombard. Kiedy sytuacja finansowa staje się dramatyczna, a ich miłość zaczyna umierać, stoczą najtrudniejszą walkę w swoim życiu.

SYNEK, reżyseria: Paweł Chorzępa, produkcja: Dominika Mandla – Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Joanna Dobrzańska, Studio „Młodzi i Film” im. Andrzeja Munka
18-letni chłopak, po wyjściu z domu dziecka, wraca do ojca, by podjąć walkę o nowe, szczęśliwe życie.

NIELETNI ASTRONAUCI, reżyseria: Aleksandra Skowron, produkcja: Mirosław Skowron – Mediolia 
Film o dziewczynce, która straciła dom i przyjaciół i o tym jak to wszystko próbowała odnaleźć podczas przygody, która zaprowadziła ją aż do bazy księżycowej.

ZŁOTA, reżyseria: Tomasz Knittel , produkcja: Tomasz Knittel, Maciej Puczyński – STRIKTFILM, OMPRODUCTIONS
Oszczędny, niemal intymny portret sąsiedzkiej społeczności. „Złota” to opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca, a także bolesne studium związku.