DOCS TO START

PUBLICZNE PREZENTACJE

30.05, 10.00 – 13.00

MOS 1 (wstęp z akredytacjami: INDUSTRY, MEDIA, MARKET, STUDENT)

ONE-ON-ONE MEETINGS

30.05, 14.30 – 18.00

MOS 5 (tylko dla uczestników)

Prezentacja projektów polskich filmów dokumentalnych w fazie developmentu, poprzedzona intensywnymi warsztatami Doc Lab Poland: Doc Lab Start. Celem pitchingu jest znalezienie dodatkowych źródeł finansowania oraz potencjalnych partnerów do koprodukcji.

ZAKWALIFIKOWANE  PROJEKTY:

BRACTWO, reżyseria: Hanna Maciąg, produkcja: Maria Wachowiak, Anna Waligórska – No prob production house
Młody tradycjonalista próbuje żyć w zgodzie z wyznawanymi ideami. Życie konfrontuje jego poglądy.

KANDYDACI ŚMIERCI, reżyseria: Maciej Cuske, produkcja: Ewa Hoffmann – Fundacja Bydgoska Kronika Filmowa
Opowieść o czwórce przyjaciół, którzy każdego lata kręcą niezwykły horror. To dziesięć lat ich przygód, wspólnych trosk, przełamywania problemów i radości.

RAJSKIE DZIECI, reżyseria: Filip Drożdż, produkcja: Agnieszka Skalska – Koi Studio
Demas Nwoko, genialny nigeryjski architekt i 63. dziecko króla wraz ze swoim wnukiem – Uno przygotowują przedstawienie w oparciu o sztukę napisaną przez  Demasa w 1977 roku  pod tytułem „Rajskie dzieci”.

CZY PANI SIĘ JESZCZE NA MNIE DENERWUJE, reżyseria: Michał Szcześniak, produkcja: Joanna Banach – Kosmos Production 
Sąsiedzi, Monika i Mariusz toczyli wojnę, on urządzał w domu nocne koncerty, ona chciała spać. Spotkali się na pogrzebie najlepszego przyjaciela… obojga, zostali parą, dziś kłócą się z zazdrości.

WIECZNI MARZYCIELE, reżyseria: Maria Magriel, produkcja: Katarzyna Gontarczyk – Instytut Innowacji
Co łączy  znaną prezenterkę, emerytowanego naukowca i gosposie domową? Mają marzenie – mimo wieku emerytalnego chcą wrócić na rynek pracy. Problem w tym ze współczesny świat  ich nie potrzebuje.

I WANT IT ALL, reżyseria: Katarzyna Wiśniowska, produkcja: Joanna Wendorff-Ostergaard – Animapol
Yara jest dziesięciolatką, która ma już na koncie bokserski tytuł mistrzowski oraz koronę małej miss Belgii. Nie ma w zwyczaju przegrywać. Porażka jest jednak częścią gorzkiego wchodzenia w dorosłość.

LILI, reżyseria: Sylwia Rosak, produkcja: Tomasz Morawski – HAKA Films
Odkąd Lili dzieli swoje życie na tydzień z tatą i tydzień z mamą, chciałaby wiedzieć jak najwięcej o świecie dorosłych. Jakie będzie jej życzenie przed wielką podróżą z okazji jej ósmych urodzin?

MISS POLONII, reżyseria: Jana Shostak, Jakub Jasiukiewicz, produkcja: Katarzyna Drapała – Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Jana (26), ambitna artystka z Białorusi, ku ogólnemu zaskoczeniu postanawia zostać Miss Polski. Ten rok to jej ostatnia szansa na wygraną.

MOJA WIELKA BIBA, reżyseria: Judyta Fibiger, produkcja: Robert Rhodin
Film dokumentalny portretujący sylwetkę Barbary Hulanicki, założycielki legendarnej Biby. Fascynująca biografia jednej z najważniejszych postaci świata mody.

BLISCY, reżyseria: Marek Kozakiewicz, produkcja: Agnieszka Skalska, Koi Studio
Po śmierci matki, 14-letnim Miłoszem opiekuje się jego starsza siostra Agnieszka. Buduje się nowy układ rodzinny oparty na niekonwencjonalnych zasadach.

KIEDY UMILKNIE WIATR, reżyseria: Mateusz Gołębiewski, produkcja: Małgorzata Domin, Dominika Mandla, Kinga Mielnik – Domino Film
IO Melbourne 1956 – Janusz Sidło jest faworytem do wygrania konkursu rzutu oszczepem. W decydującym momencie postanawia pożyczyć oszczep swojemu najgroźniejszemu rywalowi.