W potrzasku

Hongkong2020dokument85'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Listopad 2019 roku przyniósł w Hongkongu nasilenie protestów przeciwko ustawie o ekstradycji tamtejszych obywateli do Chin. Oglądamy jeden z najbardziej dramatycznych momentów – trwające 13 dni policyjne oblężenie politechniki okupowanej przez 600 studentów. Chwytane na gorąco wydarzenia po obu stronach uczelnianego muru uzmysławiają ogrom możliwości, jakie niesie ze sobą dzisiejsza technologia w zakresie rejestrowania i transmisji obrazu z serca historycznych wydarzeń. Dzięki twórcom dokumentu te surowe materiały zamieniają się w pełne napięcia kino. Film otrzymał Wyróżnienie jury na 61. KFF: "Odważny, wciągający film o potrzebie i granicach protestu. Klasyczny, obserwacyjny styl daje świadectwo młodzieńczego zapału i erozji demokracji w Hongkongu. Bogaty i rozbudowany psychologicznie".

reżyseria
Hong Kong Documentary Filmmaker

Ying E Chi jest organizacją non-profit działającą na rzecz rozwoju sztuki filmowej utworzoną w roku 1997 przez grupę niezależnych reżyserów z Hong Kongu. Jej misją jest łączenie lokalnych filmowców, jak również dystrybucja i promocja niezależnych filmów. W roku 2011 powstał oddział w Makau celem wzmocnienia współpracy pomiędzy twórcami w obu miastach.

produkcja
Hong Kong Documentary Filmmaker
Fotos
Kadr z filmu W potrzasku
Zwiastun