Ostatnia wieczerza

Polska2019animacja13'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Nocny pociąg, a w nim… Jezus i dwunastu apostołów. Siedzą przy ostatniej wieczerzy, tak jak na płótnie Leonarda da Vinci. Nagle obraz ożywa. Jurorzy poznańskiego Animatora, przyznając Dumale Kryształowego Animusza, dostrzegli w tej opowieści „uniwersalny język i błyskotliwość w prowadzeniu narracji”. A wszystko w rytm wspaniałej muzyki Sebastiana Ładyżyńskiego. „Od kilku lat fascynują mnie kompozycje horyzontalne – grupa mężczyzn siedzących przy długim stole to ciekawe wyzwanie kompozycyjne. A moment, w którym Jezus mówi: »Jeden z was mnie zdradzi«, to znakomity punkt wyjścia dla dramatu” – wyznaje autor filmu.

reżyseria
Piotr Dumała

Piotr Dumała – reżyser filmów animowanych i fabularnych, grafik. Urodził się w 1956 roku. Jego filmy, m.in. Łagodna (1985), Wolność nogi (1988), Franz Kafka (1991), Zbrodnia i kara (2000) zdobyły ponad 70 nagród na międzynarodowych festiwalach (m.in. w Krakowie, Zagrzebiu, Annecy). W 2009 roku wyreżyserował swój fabularny debiut Las. Wykłada w PWSFTViT w Łodzi, Konstfack College w Eksjö oraz Harvard University w Cambridge. .

scenariusz
Piotr Dumała
animacja
Piotr Dumała
muzyka
Sebastian Ładyżyński
montaż
Paweł Dębski, Piotr Furmankiewicz, Mateusz Michalak
produkcja
Piotr Furmankiewicz, Mateusz Michalak (Fumi Studio)
Fotos
Kadr z filmu Ostatnia wieczerza