Dr Charakter przedstawia II

Polska2012animacja8'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Dwa lata po zrealizowaniu efektownej, pełnej purnonsensowego humoru animacji "Dr Charakter przedstawia", będącej pastiszem programów telewizyjnych typu talk-show, w których rozmawia się z ciekawymi ludźmi, Dumała powrócił do swego bohatera. Tym razem gośćmi tytułowego doktora są coraz dziwniejsi osobnicy. Dr Charakter rozmawia z mężczyzną, który w ciągu 25 lat nauczył mrówkę jeść nożem i widelcem, uwielbiającą prasowanie Heleną-Maszyną, czy staruszkiem poszukującym angielskiego gwintownika. To znak czasu, coraz częściej w telewizji pojawiają się bowiem nie tyle interesujący, co dziwaczni osobnicy.

reżyseria
Piotr Dumała

Piotr Dumała – reżyser filmów animowanych i fabularnych, grafik. Urodził się w 1956 roku. Jego filmy, m.in. Łagodna (1985), Wolność nogi (1988), Franz Kafka (1991), Zbrodnia i kara (2000) zdobyły ponad 70 nagród na międzynarodowych festiwalach (m.in. w Krakowie, Zagrzebiu, Annecy). W 2009 roku wyreżyserował swój fabularny debiut Las. Wykłada w PWSFTViT w Łodzi, Konstfack College w Eksjö oraz Harvard University w Cambridge. .

scenariusz
Piotr Dumała
animacja
Piotr Dumała
obsada
Jerzy Płażewski
muzyka
Wojciech Lemański
montaż
Robert Rząca
produkcja
(Serafiński Studio)
Fotos
Kadr z filmu Dr Charakter przedstawia II