Odwaga

Niemcy, Białoruś2021dokument90'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Przez wiele miesięcy przyglądaliśmy się temu, co po ostatnich wyborach prezydenckich działo się na białoruskich ulicach. Manifestacje, utarczki z policją, masowe zatrzymania bez szans na porozumienie stron. W tym chaosie próbuje się odnaleźć trójka aktorów podziemnego mińskiego teatru. Poza występami prowadzą zwyczajne życie, mają rodziny, pracują. Scena jest dla nich odskocznią od codzienności, ale też pozwala wyrazić sprzeciw wobec autorytarnych rządów. Bohaterowie od lat manifestowali sztuką przeciwko władzy, a teraz postanowili dołączyć do tłumu. Ich odwaga zostaje wystawiona na próbę.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Aliaksei Paluyan

Reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1989 roku na Białorusi. W 2012 roku przeniósł się do Niemiec i studiował reżyserię filmową i telewizyjną w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Kassel. W 2019 roku jego film „Lake of Happiness” uzyskał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy. “Odwaga” jest jego debiutem dokumentalnym, film miał swoją premierę na festiwalu Berlinale.

zdjęcia
Tanya Haurylchyk, Jesse Mazuch
scenariusz
Aliaksei Paluyan
bohaterowie
Maryna Yakubovich, Pavel Haradnizky, Denis Tarasenka
dźwięk
Artyom Busel, Alexei Busel, Vensan Mazmanyan
montaż
Behrooz Karamizade
produkcja
Jörn Möllenkamp (Living Pictures Production GbR)
Fotos
Kadr z filmu Odwaga
Zwiastun