Wyjdź za mnie jednak

Izrael2020dokument63'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Uroczysty, tradycyjny ślubny obrządek, żona i dziecko. Wszystko w zgodzie z religią, ale niekoniecznie w zgodzie ze sobą. Bohaterowie dokumentu są homoseksualnymi Żydami, którzy dla dobra społeczności i bliskich zrezygnowali ze swoich pragnień. Próbują poukładać swoje życie, odwiedzają rabinów, uczestniczą w terapiach, ale to nie wystarcza. Brak im bliskości i miłości; na szczęście nie są sami. Wspólnie coraz śmielej dochodzą do głosu, odważnie maszerując w paradach równości. Nie chcą się już ukrywać ani wypierać swojej podwójnej tożsamości.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Mordechai Vardi

Reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1958 roku w Izraelu. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Filmu i Telewizji na Uniwersytecie w Tel Awiwie. Przez 20 lat kierował Wydziałem Scenariuszopisarstwa w Szkole Filmowej "MAALE". Pełni funkcję dyrektora artystycznego Regionalnego Funduszu Filmowego „SHOMRON”. Wyprodukował i wyreżyserował filmy dokumentalne dla różnych kanałów, napisał też scenariusz do dramatu telewizyjnego emitowanego na Channel 1. Obecnie montuje swój film fabularny.

zdjęcia
Raaya Vardi Teboule, Mordechai Vardi
scenariusz
Mordechai Vardi
muzyka
Avi Belleli
montaż
Gideon Latzman
produkcja
Mordechai Vardi (Veradim Productions LTD)
Fotos
Kadr z filmu Wyjdź za mnie jednak
Zwiastun