Sztangistka

Egipt, Niemcy, Dania2020dokument92'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Zagracony plac gdzieś na przedmieściach Aleksandrii. Właśnie w takim miejscu nastoletnia Zebiba trenuje do… olimpiady. Dziewczynka podnosi ciężary, ale jej otoczenie to nie dobrze wyposażona hala sportowa, ale zakurzone kontenery, zardzewiałe rury i rozpadające się stropy. W takich samych warunkach ćwiczyły jej starsze koleżanki, dziś podziwiane olimpijki. Gdyby nie ogromna determinacja, wiara we własne nieprzeciętne umiejętności i wymagający trener pewnie żadna z nich nie miałaby szans na sukces. Czy podobny stanie się udziałem Zebiby?

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Mayye Zayed

Reżyserka filmowa, producentka, operatorka zdjęć i montażystka. Urodziła się w 1985 roku w Egipcie. Po ukończeniu studiów inżynierskich na Uniwersytecie Aleksandryjskim otrzymała stypendium Fulbrighta i studiowała filmoznawstwo i media w Wellesley College oraz Innovations in Documentary na MIT w USA. Założycielka studia Cléo Media, które zajmuje się produkcją i dystrybucją filmów w Aleksandrii. W 2016 roku nakręciła wielokrotnie nagradzany film krótkometrażowy “A Stroll Down Sunflower Lane”.

zdjęcia
Mohamad El-Hadidi
scenariusz
Mayye Zayed
muzyka
Marian Mentrup
dźwięk
Samir Nabil, Brian Dyrby
montaż
Sara Abdallah
produkcja
Mayye Zayed (Cleo Media)
Fotos
Kadr z filmu Sztangistka
Zwiastun