Powrót

Łotwa, Litwa2021animacja8'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Mały chłopiec marzy, by zostać profesjonalnym hokeistą. Niestety pewnego dnia zostaje zmuszony do porzucenia swojej pasji. Miłość do sportu odżywa po kilkudziesięciu latach, gdy bohater ma już własnego syna. Podczas zakupu świątecznego prezentu dla chłopca wracają wspomnienia z dzieciństwa, w których rozgrywającym jest ciągle pijany ojciec niedoszłego hokeisty. Oszczędna i minimalistyczna animacja, w której teraźniejszość przeplata się z retrospekcjami. W rytmie rosyjskiej „Kalinki” opowiada nie tylko o marzeniach, ale także o budowaniu relacji między ojcem a synem.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Vladimir Leschiov

Artysta, producent i reżyser filmów animowanych. Urodził się w 1970 roku na Łotwie. Z wykształcenia plastyk, ukończył szkołę artystyczną w Rydze, studiował także animację w Eksjo w Szwecji. Zajmował się animacją użytkową, pracując dla stacji telewizyjnych, realizował wideoklipy i animowane reklamy. Od 2007 roku prowadzi własne studio animacji Lunohod. W swoich autorskich filmach szuka równowagi pomiędzy tradycyjną narracją a fantazją, czasem dość abstrakcyjną.

zdjęcia
Vladimir Leschiov
scenariusz
Vladimir Leschiov
animacja
Vladimir Leschiov, Liga Skirmane-Lescova
muzyka
Normand Roger
dźwięk
Pierre Yves Drapeau
montaż
Vladimir Leschiov
produkcja
Vladimir Leschiov (LUNOHOD)
Fotos
Kadr z filmu Powrót
Zwiastun