98 kg

Polska2021animacja5'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Ludzie biją ci brawo, bo jesteś tak silny, że podnosisz sztangę o wadze 98 kilogramów. Nie wiedzą, że za zamkniętymi drzwiami swojej siły używasz do bicia żony. Przerażająca animacja o przemocy domowej i skomplikowanej relacji, z której trudno się uwolnić. Minimalistyczne środki zastosowane w animacji i wizualne metafory zamiast dosłownych scen pozwalają się skupić na istocie problemu. Czerwony kolor zdaje się krzykiem rozpaczy uwikłanej w toksyczny związek bohaterki, która nie jest w stanie unieść ciężaru życia w patologicznej relacji.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Izabela Plucińska

Reżyserka filmów animowanych. Urodziła się w Polsce, obecnie mieszka w Niemczech. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (kierunek: wzornictwo) oraz animacji filmowej na Wydziale Operatorskim łódzkiej PWSFTviT, gdzie uzyskała tytuł doktora w zakresie filmu animowanego. Jej filmografia obejmuje m.in. "Jam Session" (2005) - zdobywcę Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, "Esterhazy" (2009), "Sexy Laundry" (2015), "Portret Suzanne" (2019). Obecnie wykłada w Akademii Sztuki w Szczecinie, równocześnie prowadząc swoją własną firmę produkcyjną ClayTraces. Specjalizuje się w animacji w plastelinie. „98 kg” to jej pierwszy film rysunkowy.

zdjęcia
Izabela Plucińska
scenariusz
Izabela Plucińska
animacja
Izabela Plucińska
muzyka
Andrea Martignoni
dźwięk
Andrea Martignoni
montaż
Daniela Kinateder
produkcja
(Las Sztuki Foundation)
Fotos
Kadr z filmu 98 kg