Joe Buffalo

Kanada2020dokument16'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Dokumentalny portret Joego Buffalo, rdzennego mieszkańca Kanady oraz legendy jazdy na deskorolce. Na trudnej i skomplikowanej drodze życia deskorolka była dla mężczyzny największą pasją, a w okresie więzienia i uzależnienia od alkoholu – ostatnią deską ratunku. Film stanowi wyjątkowy mariaż rodzinnych i plemiennych tradycji oraz stylu życia skate’ów, który był elementem aspiracji chłopca próbującego asymilować się ze społeczeństwem. Z historii Joego wyłania się jednak trauma dziecka skrzywdzonego przez opresyjny proces edukacji, czyli państwowy „system szkół z internatem dla kanadyjskich Indian”.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Amar Chebib

Syryjsko-kanadyjski reżyser. Zaczął kręcić filmy w młodości, dorastając między Bliskim Wschodem a Ameryką Północną. Ukończył Vancouver Film School w 2006 roku i od tego czasu wyreżyserował wiele filmów krótkometrażowych, teledysków i reklam na całym świecie. Obecnie mieszka w Vancouver, gdzie reżyseruje i produkuje krótkie filmy dokumentalne w swojej firmie produkcyjnej Luminus Films.

zdjęcia
Liam Mitchell
scenariusz
Joe Buffalo, Amar Chebib
obsada
Joe Buffalo
dźwięk
Matt Drake
montaż
Amar Chebib
produkcja
Hayley Morin, Mack Stannard (Luminus Films)
Fotos
Kadr z filmu Joe Buffalo
Zwiastun