Książę marzeń

Szwecja, Dania2021dokument90'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Erik jest w drodze. Pielgrzymuje ze szwedzkiego Rosengård do hiszpańskiego Camino de Finisterre. Jego piesza wędrówka ma bardzo symboliczny wymiar. Chłopak niesie ze sobą bagaż wielu trudnych doświadczeń, który być może będzie mógł wkrótce zrzucić – i rozpocząć nowe życie wraz z ukochaną Martyną. Jego ścieżka nie jest typowa: urodził się jako dziewczynka, kilka lat zajęło mu zrozumienie swojej tożsamości i odnalezienie miejsca w społeczności małego, religijnego miasteczka. Bohater nie był sam; poza bliskimi jego wędrówce przez dekadę towarzyszyła kamera.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Jessica Nettelbladt

Reżyserka. Urodziła się w 1972 roku w Szwecji. Ukończyła reżyserię na Sztokholmskiej Akademii Sztuk Dramatycznych i studiowała psychologię na Akademii Valanda w Göteborgu. Nakręciła kilka filmów dokumentalnych. Jej film “I Am My Own Dolly Parton” został doceniony przez krytyków, a “MonaLisa Story” był nominowany do nagrody Guldbaggen za najlepszy film dokumentalny 2017 roku i zdobył kilka nagród.

zdjęcia
Jessica Nettelbladt
scenariusz
Jessica Nettelbladt
animacja
Kaisa Gillberg
bohaterowie
Erik Persson
muzyka
Magnus Jarlbo, Helena Josefsson
montaż
Michał Leszczylowski, Åsa Mossberg
produkcja
Jessica Nettelbladt (Lejoni Productions)
Fotos
Kadr z filmu Książę marzeń
Zwiastun