Synek

Polska / 2019 / dokument / 40' / Konkurs polski

Subtelna opowieść o trudnej rodzinnej relacji. Marcin w wieku dwunastu lat został odebrany rodzicom–alkoholikom i resztę dzieciństwa spędził w domu dziecka. Po osiągnięciu pełnoletności wraca do rodzinnego domu i próbuje ułożyć sobie życie: znajduje pracę, rozwija swoje pasje, próbuje nawiązać na nowo kontakt z ojcem. Momentami wydaje się, że zerwaną więź można odtworzyć – reżyserowi udaje się uchwycić intymne momenty prawdziwej bliskości ojca i syna. Tyle, że nieustannie towarzyszą im chwile alkoholowego upodlenia. Marcin musi dokonać wyboru: walczyć z nałogiem ojca, czy myśleć o własnej przyszłości?

reżyseria
Paweł ChorzępaGość Q&A

Reżyser, operator. Od 2011 roku wykładowca w Zakładzie Realizacji Obrazu Telewizyjno-Filmowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie w 2016 roku obronił pracę doktorską. Absolwent studiów magisterskich w Instytucie Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

zdjęcia
Paweł Chorzępa
scenariusz
Paweł Chorzępa
dźwięk
Daniel Stopa, Dominika Czakon, Kamil Guźniczak
montaż
Agata Cierniak, Alan Zejer
produkcja
Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński (Studio Munka - SFP), (Bees Film House), (Telewizja Polska), (Mandla Media), (Instytucja Filmowa Silesia Film), (Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego)
Fotos
Synek
Zwiastun