Jutro już minęło

Izrael2019dokument70'

Postać Charliego Megiry do dziś jest owiana tajemnicą. Wiadomo, że naprawdę nazywał się Gabi Abudraham, że był barwną figurą izraelskiego undergroundu, a wyglądem przypominał bohaterów wczesnych filmów Jima Jarmuscha. Zdążył też zaliczyć współpracę z Arim Folmanem przy „Kongresie”. Twórca filmu, zaprzyjaźniony z genialnym gitarzystą, przez dwie dekady dokumentował jego drogę – od garażowych początków po występy w USA. Jakie demony skrywał Charlie pod swą sceniczną maską? Dlaczego zdecydował się wykonać swój ostatni, najbardziej desperacki performens?

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Boaz Goldberg

Twórca filmów dokumentalnych i interdyscyplinarny artysta wizualny. Urodził się w 1974 roku. Przez ponad dekadę pracował jako dziennikarz muzyczny m.in. dla „Zman Tel Aviv”, „City Mouse”, „The City”, „Israel Today”, opisując alternatywną scenę muzyczną w Izraelu. Pracował przy realizacji wielu programów telewizyjnych jako montażysta i reżyser. Zajmował się malarstwem, fotografią i nagraniami muzycznymi. To wszystko pozwoliło mu zetknąć się ze światem filmu dokumentalnego. Film „Jutro już minęło” to jego debiut dokumentalny.

zdjęcia
Boaz Goldberg, Rano Dick, Kfir Ripshtos
scenariusz
Boaz Goldberg, Eyal Datz
animacja
Dotan Goldwaser
bohaterowie
Gabi Abudraham (Charlie Megira), Boaz Goldberg, Michal Kahan, Miro Abudraham, Eyal Shifron, Max Richter, Johnny Pemberton, Musa Nahmias, Kobi Or
muzyka
Charlie Megira, Zico
dźwięk
Michael Emeth
montaż
Boaz Goldberg
produkcja
Eyal Datz (Sparklehorse Productions)
Fotos
Kadr z filmu Jutro już minęło
Zwiastun