Brokat i kurz

Niemcy2020dokument91'

Kto powiedział, że rodeo jest tylko dla mężczyzn? Cztery bohaterki udowadniają, że w siodle czują się równie dobrze, jak ich koledzy. Choć dziewczynki dzieli prawie wszystko, pochodzą z odmiennych kręgów kulturowych i kierują się różnymi przesłankami, to łączy je wspólna pasja, której oddają się w każdej wolnej chwili. Oglądają zawody, odwiedzają stadninę, nieustannie ćwiczą swoje umiejętności pod okiem męskich opiekunów. Dopingowane przez bliskich, walczą z uprzedzeniami i osiągają sukcesy. Jednak nie dla każdej z dziewczyn rodeo okaże się być życiowym powołaniem.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Anna Koch

Studiowała reżyserię na Niemieckiej Akademii Filmowo-Telewizyjnej w Berlinie (2006). Od tego czasu zrealizowała kilka filmów, pracowała też jako edytor dla tagesschau.de i Rowohlt-Verlag. Filmografia: “Win by Fall” (2016), “Das Wiesel und der Kampftiger” (2012), “Sisters” (2011), “Fata Morgana” (2008), “Aquamarin” (2007).

Gość Q&A, portret reżysera
Julia Lemke

Autorka zdjęć i reżyserka. Urodziła się w Hamburgu. W 2006 roku rozpoczęła studia operatorskie na Niemieckiej Akademii Filmowo-Telewizyjnej w Berlinie (dffb). Jest autorką zdjęć do filmu ”Killsometime.com” (2010, dir. J. Langhof), który pokazywany był w MOMA oraz na festiwalu filmowym w Cannes (2011). W 2013 roku brała udział w Berlinale Talent Campus. Jest autorką zdjećm.in do filmów: “Win by Fall” (2016 , dir. A. Koch), “Ken” (2015 , dir. Z. Armstrong), “Kampftiger“ (dir. A. Koch), “Sisters” (2011, dir. A. Koch),”The Jewel and Troubled Water” (2009 , dir.: S. Winterling), “Schon immer so” (2008 , dir. L. Ma).

zdjęcia
Julia Lemke
scenariusz
Anna Koch, Julia Lemke, Melanie Waelde
muzyka
Peta Devlin, Thomas Wenzel, Paul Eisenach
montaż
Carlotta Kittel
produkcja
Katharina Bergfeld, Martin Heisler (Flare Film GmbH)
Fotos
Kadr z filmu Brokat i kurz