Pyza

Kanada / 2019 / fabuła / 22' / Konkurs krótkometrażowy

Rozedrgana kamera, która bardzo blisko śledzi bohaterów i ich twarze. Choinka. Światełka. Świąteczne zamieszanie, rozmowy, drobne sprzeczki, rozrabiające dzieci. Zabawa, która wymyka się spod kontroli. Ale może wymknęła się znacznie wcześniej? Tajemnica, którą skrywa charyzmatyczna Jude rozerwie tę delikatną rodzinną tkankę na strzępy, a w widzach zasieje niepokój i na pewno wyrwie ich ze strefy komfortu. W pamięć zapada debiutująca przed kamerą Maya Harman, która ma w sobie coś z Natalie Portman z czasów „Leona zawodowca” – tę samą siłę, przede wszystkim zaś naturalność. Natychmiast przykuwa uwagę i właściwie „niesie” całą historię.

reżyseria
Madeleine Sims-FewerGość Q&A

Od 2015 roku wspólnie z Dusty Mancinellim tworzy duet filmowy. Ich pierwszym wspólnym filmem był krótkometrażowy „Slap Happy”, pokazywany m.in. na BFI London Film Festival, Vancouver International Film Festival i Slamdance. Ich kolejny krótki metraż, „Woman in Stall” wygrał nagrodę jury dla studenckiego filmu fabularnego na festiwalu filmowym w Austin oraz otrzymał Wielką Nagrodę Jury dla filmu fabularnego na Slamdance. „Pyza”, ich ostatni film miał premierę na Telluride Film Festival i otrzymał wyróżnienie na festiwalu Slamdance.

Dusty MancinelliGość Q&A

Od 2015 roku wspólnie z Madeleine Sims-Fewer tworzy duet filmowy. Ich pierwszym wspólnym filmem był krótkometrażowy „Slap Happy”, pokazywany m.in. na BFI London Film Festival, Vancouver International Film Festival i Slamdance. Ich kolejny krótki metraż, „Woman in Stall” wygrał nagrodę jury dla studenckiego filmu fabularnego na festiwalu filmowym w Austin oraz otrzymał Wielką Nagrodę Jury dla filmu fabularnego na Slamdance. „Pyza”, ich ostatni film miał premierę na Telluride Film Festival i otrzymał wyróżnienie na festiwalu Slamdance.

zdjęcia
Adam Crosby
scenariusz
Madeleine Sims-Fewer, Dusty Mancinelli
muzyka
Andrea Boccadoro
montaż
Curt Lobb
produkcja
Madeleine Sims-Fewer, Dusty Mancinelli, Yona Strauss, Hayley Brown, Adam Crosby (DM Films)
Fotos
Pyza