Alicja i żabka

Polska / 2020 / fabuła / 28' / Konkurs krótkometrażowy / Konkurs polski

Trudny, budzący duże emocje temat aborcji – w zaskakującej, szalonej i barwnej oprawie wizualnej i muzycznej. Opowieść o szybkim dorastaniu, które na główną bohaterkę spada gwałtownie, wbrew jej woli. Nastolatka trafia w sam środek fantazji, w której jest pięknie i strasznie zarazem. Groteska przeplata się z humorem i „Alicją w Krainie Czarów”. Z decyzją nie można zwlekać w nieskończoność, a dookoła nie brakuje doradców. Za? Przeciw? Jednej odpowiedzi nie ma, a zapewne żadna i tak nie jest dobra. Wszystko zależy od człowieka. Bajka, musical i dramat w jednym, film, który na pewno zachęci do rozmowy. Za kamerą debiutuje aktorka Olga Bołądź.

reżyseria
Olga Bołądź

Uznana polska aktorka filmowa i teatralna. Ukończyła AST Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie, Stella Adler Academy w Los Angeles i Institut del Teatre w Barcelonie. Pisze scenariusze i reżyseruje klipy. Jedna z założycielek fundacji Gerlsy, której celem jest wspieranie i promowanie kobiecych inicjatyw. Obecnie pracuje nad serialem o tabu, jakim są seksualne potrzeby kobiet. Prywatnie - spełniona mama. „Alicja i żabka” jest jej debiutem fabularnym.

zdjęcia
Piotr Niemyjski
scenariusz
Olga Bołądź, Magdalena Lamparska, Julita Olszewska, Jowita Radzińska
obsada
Julia Kuzka, Agnieszka Suchora, Grzegorz Prasalski, Magdalena Boczarska, Łukasz Simlat
muzyka
Mikołaj Dobber, Jan Królikowski
dźwięk
Jakub Jerszyński, Stanisław Najmiec
montaż
Sandra Ksepka
produkcja
Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński (Studio Munka - SFP), Pola Łangowska (Shootme Production), (TVN Film), (Chimney Poland), (Gerlsy), Olga Bołądź
Fotos
Alicja i żabka