Dad You've Never Had

Polska / 2020 / dokument / 29' / Konkurs krótkometrażowy / Konkurs polski

Dominika odwiedza niewidzianego latami ojca, którego zna właściwie tylko z listów. Dawno temu, skłócony z jej matką, wyrzekł się własnego dziecka. Jak po latach ocenia swoją decyzję? Czy czas potrafi leczyć takie rany? Tych kilka dni, które spędzą razem w jego mieszkaniu, sprzątając i porządkując wspomnienia, nie wystarczy, aby zmienić cokolwiek w ich niełatwej relacji. Ich rozmowy będą trudne i pełne emocji. Czy córce uda się w końcu zadać to najważniejsze pytanie?

reżyseria
Dominika ŁapkaGość Q&A

Absolwentka scenopisarstwa w PWSFTviT w Łodzi, a także programów Script i Studio Prób Szkoły Wajdy oraz filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej reżyserski debiut krótkometrażowy pt. „Lila” prezentowany był na wielu festiwalach międzynarodowych i nagradzany na całym świecie (m.in. Nagrodą Outstanding selection na Kaohsiung Film Festival na Tajwanie, Nagrodą im. A. Dolaty dla najlepszego debiutu filmowego w Ann Arbor FF w USA). „Dad You’ve Never Had” to jej pierwszy film dokumentalny.

zdjęcia
Weronika Bilska
scenariusz
Dominika Łapka
muzyka
Tomasz Gąssowski
dźwięk
Krzysztof Ridan
montaż
Wojciech Jagiełło
produkcja
Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński (Studio Munka - SFP), (Gdyńskie Centrum Filmowe), Karolina Galuba (Furia Film), Lech Mikulski (Studio Obrazu)
Fotos
Dad You've Never Had
Zwiastun