Gdzieś w Europie

4 filmy
We włoskim miasteczku Rimini urodził się Federico Fellini; reżyser porwał za sobą wierną grupę współpracowników, a jego filmy do dziś mają wiernych wyznawców. W angielskim domu cenionego dokumentalisty powstaje specyficzny tygiel kulturowo-etniczny. Z Piotrkowa Trybunalskiego pochodzi wybitna psycholog, specjalistka od przemocy w rodzinie, która w życiu radziła sobie zdecydowanie gorzej niż w teorii, a jej przeszłość wojenna jest pełna tajemnic. Ze szwedzkiego Rosengård do Camino de Finisterre rusza w pielgrzymkę Erik, który urodził się w ciele dziewczynki, a teraz chce sobie ułożyć życie z Martyną. Samotna wędrówka ma mu pozwolić ułożyć myśli.
 • Fellinopolis

  reż. Silvia Giulietti
  dok2020

  Prawdziwa gratka dla miłośników włoskiego kina, a już zwłaszcza dla wielbicieli Federica Felliniego. To dokumentalna podróż po planie jego największych filmów, ale i wspaniałe, sentymentalne spotkanie ze współpracownikami i przyjaciółmi wybitnego reżysera.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Fellinopolis
 • Książę marzeń (Prince of Dreams)

  reż. Jessica Nettelbladt
  dok2021

  Erik jest w drodze. Pielgrzymuje ze szwedzkiego Rosengård do hiszpańskiego Camino de Finisterre. Jego piesza wędrówka ma bardzo symboliczny wymiar. Chłopak niesie ze sobą bagaż wielu trudnych doświadczeń, który być może będzie mógł wkrótce zrzucić i rozpocząć nowe życie wraz z ukochaną Martyną.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Książę marzeń
 • Kto się boi Alice Miller? (Who's Afraid of Alice Miller?)

  reż. Daniel Howald
  dok2020

  Poruszający dramat psychologiczny, a może trzymający w napięciu dokument śledczy? Film Daniela Howalda łączy w sobie jedno i drugie. To poruszająca historia syna, który po śmierci rodziców próbuje zrozumieć ich zachowania, a przy okazji skonfrontować się z ich burzliwą wojenną przeszłością.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Kto się boi Alice Miller?
 • W domu reżysera (The Filmmaker's House)

  reż. Marc Isaacs
  dok2020

  Kiedy w domu reżysera spotykają się jego kolumbijska gospodyni, brytyjscy robotnicy, słowacki bezdomny i sąsiadka z Pakistanu, sytuacja wymyka się spod kontroli. Pełna inwencji filmowa gra Marka Isaacsa, który zaciera granice między dokumentem a fikcją, jednocześnie wciąga, bawi i niepokoi.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu W domu reżysera