Domówka

9 filmów
Rozsiadasz się na kanapie, wyjmujesz piwko, przychodzą znajomi, otwieracie chipsy i orzeszki, włączacie KFF VOD, podajesz popcorn. Zaczyna się prawdziwa filmowa domówka. Macie przed sobą wieczór z szalonymi, zaskakującymi krótkimi metrażami albo nocną posiadówkę z trzygodzinnym dokumentem o horrorze folkowym, a jeśli sił starczy i dotrze pizza, to uda wam się jeszcze obejrzeć historię memicznej żaby, która zrobiła furorę w sieci. A jak nie zdążycie, to spotkacie się jeszcze raz, nie ma pośpiechu, przecież filmy będą dostępne online od 3 do 12 czerwca na platformie KFF VOD.
 • Okruszki życia (Crumbs of Life)

  reż. Katarzyna Miechowicz
  anim2021

  Wyobraźcie sobie stado pulchnych kucyków, a potem prezentera, który ma przeprowadzić z nimi wywiad. To wszystko ogląda w telewizji nietypowa para – młoda dziewczyna i jej przypominający Chewbaccę partner. Nadążacie? Nie zapomnijcie o grasującym w okolicy Człowieku Bez Twarzy, który zdaje się znać kucyki. To przecież jednak nie koniec!

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Okruszki życia
 • VOD
  Od 3 do 12.06KFF VOD
 • Plakaciarze (Party Poster)

  reż. Rishi Chandna
  dok2021

  Bez plakatu nie istniejesz, a już na pewno nie w Indiach. Polityk nie wygra tam bez wyborczego baneru, festiwal nie odbędzie się bez niezbędnego transparentu, nawet uroczystości religijne czy prywatne urodziny wymagają tej formy reklamy. W swojej dokumentalnej satyrze Rishi Chandna zagląda prosto za kulisy „plakatowego przemysłu”.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Plakaciarze
 • VOD
  Od 3 do 12.06KFF VOD
 • Rekin (Shark)

  reż. Nash Edgerton
  fab2021

  Gwiazdorska obsada i rekin. Czego chcieć więcej od wakacyjnej komediowej krótkometrażówki? Może trochę krwi, ale spokojnie, i tego nie zabraknie w filmie Nasha Edgertona. Młoda para uwielbia robić sobie żarty. Nawet w trakcie ślubu Sophie potrafi nabrać Jacka na tyle, że ten postanawia odegrać się na ukochanej. Poślubny rejs statkiem wydaje się ku temu najlepszą okazją.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Rekin
 • VOD
  Od 3 do 12.06KFF VOD
 • Slouch

  reż. Michael Bohnenstingl
  anim2022

  Jak to jest być gwiazdą rocka, wszyscy wiemy - wspaniale. A jak to jest być wiecznie przyszłą gwiazdą rocka? Najgorzej. Slouch od lat bezskutecznie próbuje zaistnieć, nagrywa smętne piosenki, a potem nawet występuje w klubach, ale nie wzbudza swoją muzyką żadnego zainteresowania. Wszystko się zmienia, kiedy jego partnerka oznajmia mu, że wkrótce zostanie ojcem.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Slouch
 • VOD
  Od 3 do 12.06KFF VOD
 • Smutna żaba (Feels Good Man)

  reż. Arthur Jones
  dok2020

  Historia pewnej internetowej żaby, która z niewinnego mema przerodziła się w maskotkę ruchu alt-right. Rysownik Matt Furie, autor postaci Pepe, nie spodziewał się, że jego twórczość będzie żyła własnym życiem na skalę globalną. Przygarnięty przez radykalizujące się fora internetowe mem szybko stał się symbolem nienawiści. Jego autor postanawia zawalczyć o dobre imię żabki.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Smutna żaba
 • VOD
  Od 3 do 12.06KFF VOD
 • Woodlands Dark and Days Bewitched

  reż. Kier-La Janisse
  dok2021

  Filmowa odyseja przez ciemne zaułki horroru folkowego, od jego początków w Wielkiej Brytanii lat 60. po współczesne odrodzenie w takich dziełach jak „Midsommar” czy „The Witch”. Reżyserka Kier-La Janisse prowadzi nas przez wszystkie możliwe konteksty gatunku w tym ponadtrzygodzinnym kompendium wiedzy filmoznawczej.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Woodlands Dark and Days Bewitched
 • VOD
  Od 3 do 12.06KFF VOD
 • Wróżka cycuszka (The Boob Fairy)

  reż. Léahn Vivier-Chapas
  anim2021

  Krzykliwe kolory, ostra, mocna kreska i bardzo charakterystyczne, wyraziste postaci. Tej animacji prędko nie zapomnicie. 4-letnia dziewczynka zazdrości swojej mamie dużego biustu, a gdzieś na arenie cyrkowej występuje tygrys. Co łączy te postaci i kim jest tytułowa wróżka? Przekonacie się, oglądając tę niezwykłą i dość wymowną produkcję Léahn Vivier-Chapas.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Wróżka cycuszka
 • VOD
  Od 3 do 12.06KFF VOD
 • W pętli (The Repeater)

  reż. Grete Suarez
  fab2021

  Mechanik radiowy ma bardzo proste zadanie do wykonania. To, co jest najbardziej żmudne, to wspinaczka na wysoką górę, by naprawić wieżę. Podczas wędrówki co chwilę napotyka tajemniczego starszego mężczyznę, który zaczyna mu kogoś przypominać…

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu W pętli
 • VOD
  Od 3 do 12.06KFF VOD
 • Zoon

  reż. Jonatan Schwenk
  anim2021

  Jeśli potraficie spędzać długie godziny, oglądając w internecie filmiki o słodkich zwierzaczkach, to zdecydowanie mamy coś w sam raz dla was. Reżyser Jonatan Schwenk postanowił w swojej animacji odtworzyć nocne życie aksolotli. Poznajcie osobliwe obyczaje tych niezwykłych płazów!

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Zoon
 • VOD
  Od 3 do 12.06KFF VOD