Filmy nagrodzone – Międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych

7 filmów
Nasz konkurs mieści w sobie wszystkie gatunki i wiele różnorodnych opowieści z całego świata.
 • Hardcore

  reż. Adán Aliaga
  dok2022

  „Podaj mi jointa” - mówi do swojej mamy Rafa. Mężczyzna od ponad 15 lat jest przykuty do łóżka, co nie przeszkadza mu w skakaniu ze spadochronem czy tworzeniu muzyki. Wydaje się, że mimo paraliżu Rafa radzi sobie znakomicie, a tymczasem chroniczny ból coraz częściej daje się mu we znaki.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Hardcore
  Nagrody:Wyróżnienie
 • Jak minął rok? (How Do You Measure A Year?)

  reż. Jay Rosenblatt
  dok2021

  Ella to córka Jaya Rosenblatta, reżysera znanego z dokumentalnych eksperymentów. Jednocześnie Ella to bohaterka filmu, która każdego roku od swoich drugich do osiemnastych urodzin odpowiada na kilka prostych pytań. Jak zmieniają się jej odpowiedzi wraz z upływem czasu?

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Jak minął rok?
  Nagrody:Złoty Smok
 • Kocham, tato (Love, Dad)

  reż. Diana Cam Van Nguyen
  anim2021

  Diana po 15 latach znajduje listy, które kiedyś wysyłał do niej ojciec. Czy wybaczy mu, że zostawił ich rodzinę? Autorka do odtworzenia przeszłości wykorzystuje kolaż starych listów, archiwalnych filmów i fotografii oraz dziecięcych rysunków i wycinanek.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Kocham, tato
  Nagrody:Srebrny Smok / Nagrody specjalne
 • Kozie zaklęcie (A Goat's Spell)

  reż. Gerhard Funk
  anim2022

  Fabuła zaczyna się zupełnie normalnie: chłopiec je śniadanie i idzie do szkoły. Gdy dziecko wraca do domu i mlekiem kozy rozwala niebo na milion szklanych kawałków, wiemy już, że dalej nic nie będzie przewidywalne. Ta surrealistyczna, pokręcona animacja zabiera nas w psychodeliczną podróż po wyobraźni autora.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Kozie zaklęcie
  Nagrody:Wyróżnienie
 • Maldita. Pieśń miłości do Sarajewa (Maldita. A Love Song to Sarajevo)

  reż. Raúl de la Fuente Calle, Amaia Ramirez
  dok2022

  Dajcie się uwieść barwie głosu i niezwykłej osobowości, która wymyka się wszelkiej kategoryzacji. Piękny obraz wolnej, utalentowanej osoby, która mimo uprzedzeń ze strony ludzi potrafi patrzeć na świat z ogromną życzliwością i wyrozumiałością.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Maldita. Pieśń miłości do Sarajewa
  Nagrody:Srebrny Smok
 • Roje (The Swarmers)

  reż. Alison Kuhn
  fab2022

  Prestiżowa szkoła z internatem, niepokoje dojrzewania, rywalizacja i nastolatka, która nie zgadza się na to, żeby być ofiarą. W szkole Sankt Severin pod powierzchnią buzuje jeszcze więcej problemów. Nieoczywisty film zainspirowany opowiadaniem „Die Turnstunde” Rainera Marii Rilkego.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Roje
  Nagrody:Wyróżnienie
 • Victoria

  reż. Karolina Porcari
  fab2022

  Amelia czuje, że w jej małżeństwie z prawie 30-letnim stażem brakuje namiętności. Męża bardziej fascynują zbroje i rekonstrukcje średniowiecznych bitew niż jej ciało. Kobieta jest zmęczona codzienną rutyną. Pewnego dnia pod drzwiami mieszkania znajduje różową paczuszkę z zawartością, która odmieni jej życie.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Victoria
  Nagrody:Srebrny Smok