KFF VOD

KFF VOD to platforma cyklicznie prezentująca filmy dokumentalne, krótkometrażowe fabuły i animacje z całego świata. Pokazujemy tutaj zarówno filmy, które zachwyciły widzów Krakowskiego Festiwalu Filmowego jak i te, które odkryliśmy podczas naszych filmowych wędrówek i które właśnie tu będą miały swój premierowy pokaz. KFF VOD to ważne tematy prezentowane w innowacyjnej formie, filmy zrealizowane przez mistrzów kina i debiutantów, ciekawi bohaterowie i nieznane historie, świat w pigułce i losy jednostki. Łącząc filmy w zestawy tematyczne odkrywamy dla widzów KFF VOD opowieści poruszające, zabawne i niezwykłe. 

Filmy będą udostępnione online na terenie Polski w ostatnim tygodniu miesiąca. Jednorazowy dostęp w cenie 9 zł umożliwia oglądanie filmu pełnometrażowego lub zestawu filmów krótkometrażowych przez 24h.

Tydzień z polskim dokumentem

25-31.01 6 filmów

Różne drogi prowadzą polskich dokumentalistów po meandrach współczesnego świata. Zaglądają - jak Michał Edelman - za kulisy Brygady Łódzkiej ONR. Przypominają - jak Tomasz Wolski - szarych obywateli PRL-owskiej Polski rejestrowanych ukrytymi kamerami służby bezpieczeństwa, czy wreszcie odkrywają przed nami fascynujących młodych bohaterów z autyzmem i zespołem Aspergera, jak w filmie Piotra Stasika. Warto oglądać polskie dokumenty.