KFF VOD

KFF VOD to platforma cyklicznie prezentująca filmy dokumentalne, krótkometrażowe fabuły i animacje z całego świata. Pokazujemy tutaj zarówno filmy, które zachwyciły widzów Krakowskiego Festiwalu Filmowego jak i te, które odkryliśmy podczas naszych filmowych wędrówek i które właśnie tu będą miały swój premierowy pokaz. KFF VOD to ważne tematy prezentowane w innowacyjnej formie, filmy zrealizowane przez mistrzów kina i debiutantów, ciekawi bohaterowie i nieznane historie, świat w pigułce i losy jednostki. Łącząc filmy w zestawy tematyczne odkrywamy dla widzów KFF VOD opowieści poruszające, zabawne i niezwykłe. 

Filmy będą udostępnione online na terenie Polski w ostatnim tygodniu miesiąca. Jednorazowy dostęp w cenie 9 zł umożliwia oglądanie filmu przez 24h.

DOCS+SCIENCE. Droga za widnokres

23-29.11 4 filmy

Listopad upłynie nam pod znakiem nauki. Wybrane przez nas dokumenty, które prezentowane były w festiwalowym cyklu Docs+Science opowiadają nieznane historie pokazując, że poprzez sztukę można mówić o nauce ciekawie i nietypowo. Ucieczka na Księżyc od smutnego życia w czasach zimnej wojny, historia mitycznego kosmodromu Bajkonur, wspólny projekt naukowców i artystów próbujących znaleźć odpowiedź na pytanie „gdzie jesteśmy, kiedy nas nie ma?”. I wreszcie poruszający film o losach przesiedlanych mieszkańców szwedzkiej Kiruny, położonej poza kołem polarnym. Otwórzmy się na naukę!

Życie jest krótkie... Filmy też!

21-27.12 19 filmów

21 grudnia to na całym świecie nieoficjalne święto krótkiego metrażu, w grudniowym KFF VOD dominują zatem krótkie filmy. Zapraszamy do obejrzenia zwycięzców 60.Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz najciekawszych polskich krótkich metraży. Wśród nich - poruszające fabuły, intrygujące dokumenty, pełne emocji animacje. Seryjny morderca uwodzący kobiety, chłopiec urodzony w skafandrze kosmonauty, rygorystyczna codzienność szkoły dla kadetów, czy tajemnica charyzmatycznej Judy, która zburzy rodzinną sielankę. Różnorodne historie, opowiedziane w różny sposób, czasem smutne, czasem wesołe są zawsze uniwersalnymi opowieściami o człowieku, o miłości, samotności, śmierci. W najkrótsze dni w roku oglądajmy krótkie filmy!