KFF VOD

KFF VOD to platforma cyklicznie prezentująca filmy dokumentalne, krótkometrażowe fabuły i animacje z całego świata. Pokazujemy tutaj zarówno filmy, które zachwyciły widzów Krakowskiego Festiwalu Filmowego jak i te, które odkryliśmy podczas naszych filmowych wędrówek i które właśnie tu będą miały swój premierowy pokaz. KFF VOD to ważne tematy prezentowane w innowacyjnej formie, filmy zrealizowane przez mistrzów kina i debiutantów, ciekawi bohaterowie i nieznane historie, świat w pigułce i losy jednostki. Łącząc filmy w zestawy tematyczne odkrywamy dla widzów KFF VOD opowieści poruszające, zabawne i niezwykłe. 

Filmy będą udostępnione online na terenie Polski w ostatnim tygodniu miesiąca. Jednorazowy dostęp w cenie 9 zł umożliwia oglądanie filmu przez 24h.

We wrześniu zapraszamy na wyprawę do Rosji. W programie pokażemy filmy prezentowane w konkursie dokumentalnym 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Ci wspaniali mężczyźni

26.10 - 1.11 4 filmy

Ci wspaniali mężczyźni to ojcowie, nauczyciele, mentorzy, zwyczajni ludzie w niezwykłych, czasem przerastających ich rolach. Osobliwy matematyk z Transylwanii, który porzuca konwencjonalny system edukacji, były mistrz świata w kulturystyce, który całkowicie poświęca się opiece nad nastoletnim synem, czy ojciec, który staje się bohaterem filmu swojej córki - to bohaterowie uwikłani w trudne relacje osobiste, pełni pasji, angażujący się w to, co dla nich najważniejsze.

DOCS+SCIENCE. Droga za widnokres

23-29.11 4 filmy

Listopad upłynie nam pod znakiem nauki. Wybrane przez nas dokumenty, które prezentowane były w festiwalowym cyklu Docs+Science opowiadają nieznane historie pokazując, że poprzez sztukę można mówić o nauce ciekawie i nietypowo. Ucieczka na Księżyc od smutnego życia w czasach zimnej wojny, historia mitycznego kosmodromu Bajkonur, wspólny projekt naukowców i artystów próbujących znaleźć odpowiedź na pytanie „gdzie jesteśmy, kiedy nas nie ma?”. I wreszcie poruszający film o losach przesiedlanych mieszkańców szwedzkiej Kiruny, położonej poza kołem polarnym. Otwórzmy się na naukę!