21-27.12
Życie jest krótkie... Filmy też!

5 filmów

60. Krakowski Festiwal Filmowy - zwycięzcy 92'


Oglądaj od 21 do 27.12
Regulamin sprzedaży biletów i karnetów

Duży kadr z 60. Krakowski Festiwal Filmowy - zwycięzcy

60. Krakowski Festiwal Filmowy - zwycięzcy 92'

Lista filmów


 • Pyza

  reż. Madeleine Sims-Fewer, Dusty MancinelliKanada2019fabuła22'
  Kadr z filmu Pyza

  Rozedrgana kamera. Choinka. Światełka. Świąteczne zamieszanie, rozmowy, sprzeczki, rozrabiające dzieci. Zabawa, która wymyka się spod kontroli. Ale może wymknęła się znacznie wcześniej? Tajemnica, którą skrywa charyzmatyczna Jude rozerwie tę delikatną rodzinną tkankę na strzępy.

  Więcej o tym filmie

 • Zwykły facet

  reż. Shoko HaraNiemcy2020dokument15'
  Kadr z filmu Zwykły facet

  To nie jest kolejna opowieść o psychopatycznym mordercy i gwałcicielu. Choć bez wątpienia Richard Ramirez nim był. To historia oczarowanych nim kobiet, z którymi łączyła go zażyła korespondencyjna znajomość. Reżyserka za pośrednictwem animowanej formy oddaje im głos, sama będąc jedną z nich.

  Więcej o tym filmie

 • Złote guziki

  reż. Alex EvstigneevRosja2020dokument19'
  Kadr z filmu Złote guziki

  Rosyjska szkoła dla kadetów zatrzymała się w czasie. Chłopcy, co prawda korzystają z telefonów komórkowych, by porozumiewać się z bliskimi i przeglądać Internet, a zajęcia z musztry są uzupełnione o ćwiczenia baletowe, to jednak duch i myśl o potędze wschodniego mocarstwa wydają się od lat być niezmienne. Kamera cierpliwie portretuje uczniów, daje im możliwość opowiedzenia o sobie, ale też podgląda ich w różnych prozaicznych sytuacjach. Z dokumentu wyłania się obraz zwyczajnych chłopców, których w młodym wieku wplątano w niebezpieczne mechanizmy. Film otrzymał nagrodę Srebrnego Smoka dla najlepszego krótkometrażowego dokumentu na 60. KFF.

  Więcej o tym filmie

 • On nie może żyć bez kosmosu

  reż. Konstantin BronzitRosja2019animacja16'
  Kadr z filmu On nie może żyć bez kosmosu

  Konstantin Bronzit powraca, by znów zabrać widzów w kosmos. Tym razem reżyser przedstawia relację kobiety i jej syna, który na świat przychodzi w… skafandrze kosmonauty. Marzenia chłopca o locie poza ziemską atmosferę stopowane są przez matkę, której kosmos odebrał już bliską osobę. Wzruszająca animacja o dorastaniu i poszukiwaniu swojego przeznaczenia.

  Więcej o tym filmie

 • Nina

  reż. Hristo SimeonovBułgaria2019fabuła20'
  Kadr z filmu Nina

  Kino małego realizmu społecznego, pozbawiona tkliwego sentymentalizmu obserwacyjna opowieść o dziewczynce w potrzasku. W jaki sposób Nina pozbawiona została beztroskiej radości dzieciństwa i trafiła pod „opiekę” znacznie starszego od siebie mężczyzny, w obcym mieście, z dala od swojej rodziny? Pieniądze na utrzymanie zdobywa jako kieszonkowiec. Przyjaźni szuka w towarzystwie porzuconego psiaka. Przy kolejnej kradzieży zostaje złapana na gorącym uczynku, ale jej ofiara postanawia nie wzywać policji. Ofiarowuje za to swoją pomoc. Czy to jednak wystarczy, aby uciec do lepszego życia? Film otrzymał wyróżnienie jury na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

  Więcej o tym filmie