21-27.12
Życie jest krótkie... Filmy też!

4 filmy

Krótki dokument 97'


Oglądaj od 21 do 27.12
Regulamin sprzedaży biletów i karnetów

Duży kadr z Krótki dokument

Krótki dokument 97'

Lista filmów


 • Wielki strach

  reż. Pawlina Carlucci SforzaPolska2020dokument28'
  Kadr z filmu Wielki strach

  Przerażająca opowieść o czasach bezprawia i strachu, który do dziś pomaga chronić tożsamość morderców. Tuż po wojnie w okolicach Przeworska z rąk sąsiadów masowo ginęli ludzie wracający z robót w Niemczech. Autorom filmu udało się dotrzeć do wstrząsających relacji osób, które jako dzieci były świadkami zbrodni.

  Więcej o tym filmie

 • We Have One Heart

  reż. Katarzyna WarzechaPolska2020dokument11'
  Kadr z filmu We Have One Heart

  Wzruszająca animowana historia o pamięci, utracie i poszukiwaniu korzeni. Opowieść o wielkiej miłości polskiej studentki i irackiego Kurda przerwanej przez wojenną zawieruchę – a jednocześnie kronika dorastania kolejnego pokolenia u schyłku PRL i stopniowego odkrywania rodzinnych tajemnic.

  Więcej o tym filmie

 • Dad You've Never Had

  reż. Dominika ŁapkaPolska2020dokument29'
  Kadr z filmu Dad You

  Dominika odwiedza niewidzianego latami ojca, którego zna właściwie tylko z listów. Tych kilka dni, które spędzą razem w jego mieszkaniu, nie wystarczy, aby zmienić cokolwiek w ich niełatwej relacji. Ich rozmowy będą trudne i pełne emocji. Czy córce uda się w końcu zadać to najważniejsze pytanie?

  Więcej o tym filmie

 • Papa

  reż. Maryia YakimovichPolska2020dokument29'
  Kadr z filmu Papa

  Przejmujący, piękny film o trudnej miłości. Nastrojowe, ulotne animacje i domowe ujęcia VHS przywołują beztroskie chwile z przeszłości. Ale szczęśliwe dzieciństwo jest tylko iluzją maskującą trudne wspomnienia: chorobę psychiczną ojca, strach i rozpad rodziny.

  Więcej o tym filmie