21-27.12
Życie jest krótkie... Filmy też!

5 filmów

Krótka fabuła 102'


Oglądaj od 21 do 27.12
Regulamin sprzedaży biletów i karnetów

Duży kadr z Krótka fabuła

Krótka fabuła 102'

Lista filmów


 • Mam na imię Sonila

  reż. Suela BakoFrancja, Albania2019fabuła20'
  Kadr z filmu Mam na imię Sonila

  Grupka kieszonkowców okrada pasażerów miejskiego autobusu. Portfel ginie też z torebki Sonili, która jednak nie zamierza przejść nad sprawą do porządku dziennego. Jest przekonana, że rozpozna sprawców, o ile policja udzieli jej pomocy. Z minuty na minutę prosta sprawa nabiera charakteru kafkowskiego absurdu.

  Więcej o tym filmie

 • Dalej jest dzień

  reż. Damian KocurPolska2020fabuła26'
  Kadr z filmu Dalej jest dzień

  Czarno-białe zdjęcia, naturszczycy w głównych rolach i mały realizm polskiej prowincji. Paweł jest samotnym mężczyzną, który pracuje na małym promie rzecznym. Dzień po dniu mija mu na tych samych czynnościach, aż na jego drodze staje Mohammad, nielegalny imigrant. Paweł postanawia mu pomóc. W końcu jest ktoś, z kim może porozmawiać.

  Więcej o tym filmie

 • Większość

  reż. Tessa HoffeWielka Brytania2019fabuła15'
  Kadr z filmu Większość

  „Syn też jest Polakiem?”, „Urodził się tu. Jest też Rumunem” – na zadane ewidentnie nie po raz pierwszy pytanie odpowiada Sonia, administratorka osiedla dla seniorów. Właśnie złożono na nią skargę. Nie w niej czy w przeciekającym dachu tkwi jednak problem, a w rezydentach i ich nieskrywanej niechęci wobec imigrantki.

  Więcej o tym filmie

 • Ostatnie dni lata

  reż. Klaudia KęskaPolska2020fabuła26'
  Kadr z filmu Ostatnie dni lata

  Letnią sielankę w dobrze prosperującej rodzinnej winnicy przerywa atak na jedną z młodych pracownic sezonowych – Yanę. Relację ofiary może potwierdzić tylko jedna osoba: jej przyjaciółka Tosia. Nastolatka staje przed trudnym moralnym wyborem pomiędzy sprawiedliwością a ochroną swoich bliskich. Co wybierze?

  Więcej o tym filmie

 • Problem

  reż. Tomasz WolskiPolska2020fabuła15'
  Kadr z filmu Problem

  Jedno ujęcie i zdarzenie, które wytrąca z codziennej rutyny mieszkańców pewnego podwórka. Wszyscy śpieszą się do swoich zadań, ale na chodniku leży nieprzytomny mężczyzna – tytułowy "problem". Trzymająca w napięciu krótka fabuła, w której pobrzmiewa dokumentalne i realistyczne zacięcie reżysera.

  Więcej o tym filmie