Seans online

Konkurs krótkometrażowy

piątek, 4 czerwca 12:00 / Online 1 /


Zaloguj się do MyKFF
Regulamin sprzedaży biletów i karnetów
Bilet elektroniczny 9 PLN

Konkurs krótkometrażowy

Lista filmów


 • Azbest

  reż. Javier MarcoHiszpania2020fabuła18'

  Surrealistyczno-poetycka opowieść o parze, która na złomowisku znajduje okryty azbestem strój jeża. Niecodzienny kostium wprowadza do ich świata element zagadki. Prowokuje i… sam obserwuje – bohaterów i świat pogrążony w pandemicznej samotności.

  Więcej o tym filmie Azbest

 • Clara z wąsem

  reż. Ilir BlakçoriKosowo2021animacja10'

  Wypędzenie z domu, utrata pieniędzy i kosztowności, pobyt w więzieniu – tego doświadczają ludzie w czasie wojny. Świadkiem tych dramatycznych wydarzeń jest przekazywany z rąk do rąk niemiecki banknot z wizerunkiem Clary Schumann.

  Więcej o tym filmie Clara z wąsem

 • Blokada

  reż. Julien GoudichaudFrancja2020dokument24'

  Dokumentalna elegia dla biedaków, nędzarzy i bezdomnych. Bohaterowie filmu to troje ludzi bez miejsca do życia, zapomnianych przez system ochrony i społeczeństwo. W czasie pandemii COVID-19, kiedy miasta Europy opustoszały, ich egzystencja stała się jeszcze bardziej niestabilna.

  Więcej o tym filmie Blokada

 • Miłego psa!

  reż. Jalal MaghoutNiemcy, Syria2020animacja13'

  Pogrążony w wojnie, chaosie i atmosferze rozpadu Damaszek staje się ponurą scenerią dla animacji o życiu podszytym strachem i bezsilnością. Bohater, mieszkaniec Syrii, wie, że jego dom w każdej chwili może zniszczyć bomba. „Miłego psa!” pokazuje apokalipsę, która dzieje się na naszych oczach.

  Więcej o tym filmie Miłego psa!

 • Branka

  reż. Ákos K KovácsWęgry, Serbia2021fabuła20'

  Wczesne lata 90. Jugosławia się rozpada; kraj jest rozdarty krwawym konfliktem. W tym niepewnym czasie młoda pielęgniarka Branka rozpoczyna pracę w szpitalu. Szybko odkrywa, że dramat rozgrywa się nie tylko za murami. Na oddziale położniczym umierają noworodki.

  Więcej o tym filmie Branka

piątek, 4 czerwca 12:00 / Online 1 / 85'