Seans online

Konkurs polski, Konkurs krótkometrażowy

wtorek, 1 czerwca 14:00 / Online 3 /


Zaloguj się do MyKFF
Regulamin sprzedaży biletów i karnetów
Bilet elektroniczny 9 PLN

Konkurs polski, Konkurs krótkometrażowy

Lista filmów


 • On Time

  reż. Zbigniew CzaplaPolska2021animacja5'

  Migające w zawrotnym tempie rozkłady jazdy i rysunki Hokusaia tworzą osadzoną w Japonii wariację na temat podróżowania i świata, który pędzi coraz szybciej. Nad całością unosi się duch poezji Bashō, nadając tej intensywnej wizualnie animacji filozoficzno-refleksyjny ton.

  Więcej o tym filmie On Time

 • Za późno

  reż. Kinga SyrekPolska2021animacja16'

  Bohaterką animacji jest modelka, aktorka, gwiazda filmów Andy’ego Warhola oraz jego partnerka, Edie Sedgwick. Jednak to nie związek z amerykańskim artystą stał się główną osią filmu, a relacja kobiety z toksycznym ojcem. Trudne dzieciństwo położyło się cieniem na jej dorosłym, przesiąkniętym alkoholem i narkotykami życiu.

  Więcej o tym filmie Za późno

 • Solar Voyage

  reż. Adam ŻądłoPolska2021dokument18'

  „To jest film o Mirku Lechu, wizjonerze-wynalazcy, ekstremalnym podróżniku, asie odnawialnych źródeł energii”. Portret niebanalnego bohatera przybiera równie niebanalną formę: parodii dokumentalnego eseju z elementami życzliwego humoru.

  Więcej o tym filmie Solar Voyage

 • Miłość w czasach gospodarki opartej na węglu

  reż. Tomasz SiwińskiPolska, Chorwacja2021animacja12'

  Mroczna i niepokojąca animacja z elementami fantastyki, utrzymana w stylistyce socrealistycznych plakatów. Zbyszek, przytłoczony zimnem i pracą w kopalni, próbuje popełnić samobójstwo. Przy życiu utrzymuje go głos lektora z telewizji i miłość do operatorki kopalnianego dźwigu.

  Więcej o tym filmie Miłość w czasach gospodarki opartej na węglu

 • Stancja

  reż. Adrian ApanelPolska2021fabuła30'

  „Ja w sprawie ogłoszenia” – chłopak w zaparowanych okularach wyjaśnia poirytowanej gospodyni przyczynę swojej niespodziewanej wizyty. Gdy się okazuje, że jest wypłacalny, kobieta zaprasza go do środka. Czy to jednak na pewno stancja, której szukał? A może pułapka, z której nie można się wydostać?

  Więcej o tym filmie Stancja

wtorek, 1 czerwca 14:00 / Online 3 / 81'