Animated in Poland

Nabór projektów na Animated in Poland podczas 55.KFF.

NABÓR PROJEKTÓW NA „ANIMATED IN POLAND” PODCZAS 55. KRAKOWSKIEGO FESTIWALU FILMOWEGO

Krakowska Fundacja Filmowa, organizator Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz odbywającego się równolegle z festiwalem Industry Zone, zaprasza do zgłoszeń projektów filmów animowanych do prezentacji ANIMATED IN POLAND. Deadline na zgłoszenia mija 20 kwietnia.

ANIMATED IN POLAND powstało z myślą o prezentacji najnowszych filmów animowanych tworzonych w Polsce. Reprezentanci wyselekcjonowanych projektów pokażą fragmenty i opowiedzą o swoich filmach nim te trafią do programów polskich i zagranicznych festiwali filmowych.

Do udziału w prezentacji można zgłaszać filmy będące w ostatnim etapie produkcji, które swoją premierę będą miały w ciągu najbliższych kilku miesięcy. W wydarzeniu co roku uczestniczą międzynarodowi profesjonaliści związani z branżą filmu animowanego – reprezentanci festiwali, instytucji filmowych dystrybutorzy oraz agenci sprzedaży. Prezentacja odbędzie się w języku angielskim.

Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych maksymalnie 8 projektów, które wezmą udział w finałowej prezentacji 2 czerwca, w ramach Industry Zone, odbywającego się podczas 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Chętnych prosimy o kontakt pod adresem [email protected]najpóźniej do 20 kwietnia.

Prezentacja ANIMATED IN POLAND odbyła się po raz pierwszy w maju 2013 roku podczas 52. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego we współpracy z magazynem shortcut. W ramach ubiegłorocznej edycji wydarzenia zaprezentowano m.in. "Kreatury" Tessy Moult-Milewskiej oraz "Trzech króli" Anny Błaszczyk.

Informacji dotyczących konkursu udziela biuro Krakowskiej Fundacji Filmowej: Marta Świątek, [email protected]; tel. (12) 294- 69-45

55. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 31 maja – 7 czerwca 2015 roku, więcej o festiwalu oraz o towarzyszących mu wydarzeniach branżowych znaleźć można tutaj.