Lee Fields: Wierny wyznawca

USA2022dokument83'Międzynarodowy konkurs DocFilmMusic (2023)

Jego głos stał się inspiracją dla dzisiejszych raperów, jak Travis Scott czy A$ap Rocky. Może dlatego, że przez ponad pół wieku pracy na scenie, bez względu na zmieniające się mody i technologie, Lee Fields pozostawał sobą – wokalistą oddanym muzyce soul. Epoka disco zachwiała jego karierą, ale odrodził się i nie traci wigoru. Przez dziewięć lat twórcy filmu towarzyszyli mu w jego muzycznych podsumowaniach i poszukiwaniach, czego efektem jest portret artysty ponadczasowego, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

reżyseria
Jessamyn Ansary, portret reżysera
Jessamyn Ansary

Pisarka, scenarzystka i reżyserka. Współprodukowała pełnometrażowy dokument o prawdziwych zbrodniach dla Hulu oraz wyprodukowała serię krótkich filmów dokumentalnych dla eBay. Zajmuje się pisaniem i produkowaniem dla HBO Documentaries, National Geographic, Travel Channel, HBO Max, Oxygen, PBS i CNBC.. Jessamyn pracuje obecnie jako scenarzystka w Jupiter Entertainment, gdzie pisze dla wielu programów typu true crime, w tym Snapped i Sins of the City.

Joyce Mishaan, portret reżysera
Joyce Mishaan

Joyce Mishaan jest reżyserką z Brooklynu NY. Jest producentką wykonawczą programów Food Network "Me or the menu" (2022), "Ciao house" (2022) oraz "Chopped" (2013 - 2016). Była producentką filmu "Makers" (2022); "Escape fire: the fight of rescue American healthcare" (2014 Emmy nominee). "Lee Fields: wierny wyznawca" jest jej debiutem reżyserskim (wraz z Jessamyn Ansary). Joyce pracowała również przy produkcji "Brooklynifaction", serialu komediowego dla BRIC TV/Amazon Prime.

zdjęcia
David Merino, Joyce Mishaan, Mauricio Vasquez
muzyka
Lee Fields
montaż
Courtney Collins, Amanda Katz
produkcja
Jessamyn Ansary, Joyce Mishaan (First Ocktopus), (LLC), Rebekah Nelson
Fotos
Kadr z filmu Lee Fields: Wierny wyznawca
Zwiastun