Die Toten Hosen w trasie

Niemcy | 2019 | dokument | 107 min. Konkurs DocFilmMusic

Punkowa kapela z Düsseldorfu powstała w 1982 roku, sprzedała dotychczas ponad 19 milionów płyt i nie zamierza przechodzić na emeryturę. Film jest zapisem niedawnej trasy koncertowej „Laune der Natour”, promującej ich najnowszy album. Kamera obserwuje muzyków Die Toten Hosen na scenie i poza nią, zafascynowana ich niesłabnącą witalnością i maksymalnym zaangażowaniem w to, co robią. Tournée, obejmujące przede wszystkim niemieckie miasta, staje się również manifestem politycznym grupy, która otwarcie wyraża swój sprzeciw wobec rasizmu.

reżyseria

Cordula Kablitz-Post Gość festiwalu

Producentka i reżyserka. Urodziła się w Aachen, w Niemczech. Studiowała filologię niemiecką, angielską, film i teatr w Monachium i Berlinie. Wspólnie z Christophem Schlingensiefem rozwijała różnego rodzaju projekty filmowe i telewizyjne, m.in. satyryczny talk-show „Talk 2000”. Jest reżyserką i producentką nagradzanej serii dokumentalnej „Into the Night with...”, którą zrealizowała dla stacji ARTE i za którą została wyróżniona nagrodą Grammy. Jako reżyserka filmu pełnometrażowego zadebiutowała kostiumowym „Lou Andreas-Salomé”, który był jednym z najbardziej popularnych filmów w kinach arthouseowych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii w 2016 roku.

Paul Dugdale

Reżyser i scenarzysta. Studiował w Central Saint Martins School of Art. Wielokrotny zdobywca Grammy. Stał za kamerą wielu dokumentów muzycznych i koncertowych nagrań realizowanych między innymi dla Taylor Swift, Adele, Sama Smitha, Nicki Minaj, Rolling Stonesów, Paula McCartneya, Eda Sheerana czy U2 i Coldplay’a. Mieszka i pracuje w Londynie.

zdjęcia
Christopher Rowe
muzyka
Die Toten Hosen
montaż
Mechthild Barth, Simon Bryant
produkcja
Cordula Kablitz-Post (Avanti Media Fiction)
Projekcje filmu:
poniedziałek, 27 maja 20:00 | Mikro + spotkanie z twórcami:
reżyser Cordula Kablitz-Post
Die Toten Hosen w trasie