To jest Love

USA | 2018 | dokument | 83 min. Konkurs DocFilmMusic

Nie doczekał się nawet osobnego hasła na Wikipedii, choć jego twórczość mocno naznaczyła historię R&B, soulu czy rock`n`rolla lat 70. Poznajcie afroamerykańskiego wokalistę o nazwisku Rudy Love, którego biografia to opowieść o rzadkim talencie i bardzo pechowej karierze, o rasowych uprzedzeniach i wielkich przekrętach w przemyśle muzycznym. Dzięki archiwalnym materiałom i wypowiedziom uznanych twórców tamtej epoki film „odzyskuje” zapomnianego artystę, którego utwory żyły swoim życiem w różnych zakątkach świata.

reżyseria

John Alexander Gość festiwalu

Reżyser, scenarzysta i montażysta. Ukończył Harvard, gdzie otrzymał McCord Arts Prize. Zaczynał jako stażysta na planie filmu „Wrota do piekieł” (2009) Sama Raimiego. Pracował przy filmach „One Way to Drown” (2012), „Running Wild” (2015) czy „Shut Up and Drive” (2015). W 2016 roku zadebiutował jako reżyser thrillerem „Bender”. "To jest Love" jest jego debiutem dokumentalnym.

zdjęcia
Shane Ricketts
scenariusz
Shawn Rhodes
obsada
Mick Fleetwood, Sinbad , George Clinton, Marsai Martin, Rudy Love & The Love Family
muzyka
Rudy Love & The Love Family
montaż
John Alexander
produkcja
Mick Fleetwood, JC Guest, Robert S. Love, Ann Garvey, Emily Bonavia, Susan Houston, Shawn Rhodes (Crook & Nanny Productions)
Projekcje filmu:
wtorek, 28 maja 14:30 | MOS 1 + spotkanie z twórcami:
reżyser John Alexander
To jest Love