Pokazy w Krakowie i Małopolsce

Kraków, Bochnia, Sucha Beskidzka i Tarnów znalazły się na tegorocznej trasie przeglądu najlepszych polskich filmów dokumentalnych. Wydarzenie już po raz kolejny organizuje Krakowska Fundacja Filmowa w ramach projektu współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa i Województwa Małopolskiego.

14 – 21 grudnia Afirmowanie życia. “Twarze Agaty” w krakowskich i małopolskich kinach studyjnych

Poruszająca, dająca nadzieję opowieść o artystce, która zachwyciła jury konkursu polskiego 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Pierwszy pokaz tegorocznego Złotego Lajkonika odbędzie się już 14 grudnia o 19:00 w krakowskim kinie Paradox.

Pierwszy pokaz odbędzie się 14 grudnia o 19:00 w krakowskim kinie Paradox. Po projekcji planowane jest spotkanie z reżyserką Małgorzatą Kozerą i producentką Marią Krauss, które poprowadzi dyrektor festiwalu, Krzysztof Gierat.
Sprawdź harmonogram pokazów.

KFF Talks podcast
Gościnią Magdaleny Walo była Małgorzata Kozera reżyserka filmu “Twarze Agaty”.

23 – 30 listopada Przesuwanie granic. “Radical Move” w krakowskich i małopolskich kinach studyjnych

Zamknięcie kultowego Workcenter, to dla świata teatru był koniec pewnej epoki. Na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym Aniela Gabryel otworzyła nową. Jaką? Będzie można sprawdzić już 23 listopada, kiedy to w krakowskich i małopolskich kinach rozpoczną się pokazy nagrodzonego na festiwalu “Radical Move”.

Pierwszy pokaz nagrodzonego na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym dokumentu odbędzie się 23 listopada o 19:45 w krakowskim Kinie Pod Baranami. Po projekcji planowane jest spotkanie z reżyserką Anielą Astrid Gabryel, które poprowadzi dyrektor festiwalu Krzysztof Gierat. Sprawdź harmonogram pokazów.

KFF Talks podcast
Gościnią Magdaleny Walo była Anielą Astryd Gabryel reżyserka filmu “Radical Move”.

19 – 26 października Amerykański sen Urszuli Dudziak. “Ula” w krakowskich i małopolskich kinach studyjnych

Za kilka dni wybitna polska wokalistka jazzowa obchodzić będzie swoje 80 urodziny. To doskonały pretekst, by wybrać się do kina na pokaz nagrodzonego Złotym Hejnałem dokumentu o początkach kariery przyszłej gwiazdy. Już 19 października “Ula” Agnieszki Iwańskiej trafi do krakowskich i małopolskich kin studyjnych.

Pierwszy pokaz nagrodzonego Złotym Hejnałem na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym dokumentu odbył się 19 października o 18:00 w krakowskim Kinie Pod Baranami. Po projekcji publiczność spotkała się z reżyserką Agnieszką Iwańską. Sprawdź harmonogram pokazów.

KFF Talks Podcast Gościnią Magdaleny Walo była reżyserka filmu “Ula”, Agnieszka Iwańska. Dokument o słynnej wokalistce jazzowej Urszuli Dudziak można oglądać w krakowskich i małopolskich kinach w ramach projektu współfinansowanego przez Miasto Kraków i Województwo Małopolskie. Film można oglądać w krakowskich i małopolskich kinach w ramach projektu współfinansowanego przez Kraków PL i Małopolska. Nagranie powstało w gościnnych murach Pałac Potockich dzięki uprzejmości KBF. Realizacja: Magdalena Walo

28 września – 7 października: Zapraszamy na tor. “Wiraż” w krakowskich i małopolskich kinach studyjnych

Na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym otrzymał wyróżnienie i nagrodę za najlepsze zdjęcia. Już 28 września “Wiraż” Pawła Hejbudzkiego rozpocznie swoją podróż po krakowskich i małopolskich kinach studyjnych.

Fascynujący i jednocześnie wzbudzający wiele pytań świat dziecięcego kartingu. Ten szerzej nieznany sport ekstremalny rządzi się takimi samymi zasadami jak zawody dorosłych – liczą się rywalizacja, miejsce na podium i regularne treningi. Nie wszystkie dzieci są gotowe na takie poświęcenie. Sprawdź harmonogram pokazów.

KFF Talks Podcast
Gośćmi nagrania byli Paweł Hejbudzki i Michał Modlinger, czyli reżyser i operator wyróżnionego i nagrodzonego za najlepsze zdjęcia na Krakow Film Festival dokumentu “Wiraż”. Film można oglądać w krakowskich i małopolskich kinach w ramach projektu współfinansowanego przez Kraków PL i Małopolska. Nagranie powstało w gościnnych murach Pałac Potockich dzięki uprzejmości KBF. Realizacja: Magdalena Walo

24 sierpnia – 1 września: Z wizytą w cyrku. “Globus” w krakowskich i małopolskich kinach studyjnych.

Wyróżniony na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym “Globus” Clary Kleininger-Wanik już niebawem w krakowskich i małopolskich kinach studyjnych.

Kiedy w życie wchodzi nowa ustawa zakazująca występów cyrkowych z udziałem zwierząt, Adi i Mioara, trenerzy zwierząt w bukareszteńskim cyrku, muszą wymyślić, jak urozmaicić swoje występy, by nie stracić publiczności. Na pomoc z samego Las Vegas przybywa do Rumunii światowej sławy reżyser spektakli cyrkowych Sprawdź daty pokazów.

KFF Talks podcast
Zapraszamy do wysłuchania pierwszego odcinka KFF TALKS Podcast. Gościnią nagrania jest Clara Kleininger-Wanik, reżyserka filmu Globus / No Elephant in the Room, który można oglądać w krakowskich i małopolskich kinach w ramach projektu współfinansowanego przez Kraków PL. Nagranie powstało w gościnnych murach Pałac Potockich dzięki uprzejmości KBF. Realizacja: Magdalena Walo